Back to list

Results

Doris Neubert-Turnier
GER Bonn
March 11, 1995 - March 12, 1995

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KASPERSKA Barbara 1978 F GER
2 SCHREIBER Katja 1979 F GER TSV Korbach (GER)
3 SCHMITT Stefanie 1978 F GER
3 GELHAUSEN Diana 1978 F GER FC Mosbach (GER)
5 RÜTH Nadine 1980 F MEX TG Hanau (GER)
6 OBERKIRCHER Lisa 1980 F GER
7 POPP Mirja 1978 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
8 SIMON Silke 1979 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
9 OSYCZKA Patrycia 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 KUHFUSS Sandra 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 BÖTTINGER Nadja 1978 F GER
12 THÜR-BOXHEIMER Marieke 1980 F GER
13 PFEILSTICKER Daniela 1978 F GER TSV Calw (GER)
14 TRAUB Nadine 1979 F GER
15 SELIG Lena 1980 F GER
16 FELDHOFFER Corinna 1978 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 OPPLIGER Kathalyne 1978 F SUI
18 TULLY Linda 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 UHLER Stefanie 1978 F GER FC Mosbach (GER)
20 NICOLAY Kathrin 1978 F GER FSG Dillingen (GER)
21 SAPIN-DORNACHER Maria 1978 F SUI CER Romont (SUI)
22 STRAUB Michele 1979 F GER Mannheimer FC (GER)
23 VIEHMANN Chantal 1978 F GER [i] KHC Bad Kreuznach (GER)
24 RUTZ Petra 1981 F GER FC Mosbach (GER)
25 QUAST Sara 1980 F GER Heidenheimer SB (GER)
26 HARGINA Heike 1978 F GER
27 SCHULZE Claudia 1978 F GER FC Leipzig (GER)
28 NITSCHKE Katrin 1979 F GER
29 STETTLER Regula 1980 F SUI
30 BAMME Peggy 1978 F GER SC Berlin (GER)
31 SAGLAM Loris 1981 F GER TS Göppingen (GER)
32 ZIMMERMANN Yvonne 1978 F GER
33 Round VALZ Yvonne 1978 F GER FC Schkeuditz (GER)
34 Round GRUHN Katja 1980 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
35 Round HÖGGER Imke 1978 F GER Soester TV (GER)
36 Round LAKATOS Janet 1978 F GER SV Grün-Weiss Delmenhorst (GER)
36 Round MOON Gesa 1978 F GER
36 Round CONEN Rachel 1980 F NED s.v. d'Artagnan (NED)
39 Round HOECKER Silvia 1979 F GER
40 Round DUNKEL Claudia 1980 F GER Frankfurter TV (GER)
41 Round BALL Tabea 1979 F GER FC Berlin Südwest (GER)
41 Round JOSEPHS Elisabeth 1978 F GER Neusser SV (GER)
43 Round STEGER Meike 1979 F GER OFC Bonn (GER)
44 Round BRAUN Carmen 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
45 Round TSCHESCHLOK Marlen 1981 F GER SC Berlin (GER)
45 Round STICH Nina 1978 F GER [i] SG Weinstadt (GER)
45 Round ROMAHN Natalie 1978 F GER FG Karlsruhe (GER)
48 Round SHIRNBARG Wa 1900 F ISR
49 Round HEISLER Sandra 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
50 Round MÖSER Natascha 1979 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
51 Round KAMMERER Uta 1978 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
52 Round HEUSSNER Birte 1980 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
52 Round MAUCH Mareike 1978 F GER
52 Round KOZERSKI Anja 1979 F GER SC Berlin (GER)
55 Round ZU EICKEN Susanne 1979 F GER OFC Bonn (GER)
56 Round WEIL Kerstin 1979 F GER TSG Kaiserslautern (GER)
57 Round STETTLER Mirelle 1980 F SUI
58 Round EMMERICH Nadine 1979 F GER TSV Mannheim (GER)
59 Round SHKLAR Alexandra 1981 F ISR
60 Round MÜLLER Myrna 1978 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
61 Round FISCHER Nicole 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
62 Round SLABY Jutta 1980 F GER FC Mosbach (GER)
63 Round GIERISCH Alexandra 1981 F GER SC Berlin (GER)
64 Round DELVINGT Virginie 1979 F BEL
65 Round KLARIS Ingrid 1981 F NED
66 Round DÖRKES Miriam 1978 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
66 Round HERTER Sylvia 1978 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
68 Round BABAKHANI Alicija 1981 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
69 Round HEIL Nicola 1980 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
69 Round HELM Marcella 1978 F GER [i] SSV PCK Schwedt (GER)
71 Round STEINMETZ Ulrike 1978 F GER TSG Friesenheim (GER)
72 Round EBERT Bettina 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
73 Round STEIN Sabrina 1980 F GER OFC Bonn (GER)
74 Round BAUER Patricia 1979 F GER
75 Round BAPISTELLA Nancy 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
76 Round STEIGER Ann-Marie 1981 F GER FC Berlin Südwest (GER)
77 Round HARGINA Silke 1981 F GER
77 Round DALFONSO Enrica 1981 F SUI
79 Round LICHTENSTEIN Verena 1978 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
80 Round KUHNHÄUSER Sandra 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
80 Round KURZ Verena 1978 F GER FC Grunewald (GER)
82 Round RÖHL Claudia 1979 F GER Osnabrücker SC (GER)
83 Round HÜLLER Gordana 1980 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
83 Round CHRISTIAN Diana 1981 F GER TSG Eislingen (GER)
85 1st round MAURER Antonia 1980 F GER FC Berlin Südwest (GER)
86 1st round GERSTENBRAND Cosima 1980 F GER TS Göppingen (GER)
87 1st round ZIMMERMANN Nina 1981 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
87 1st round FREY Simone 1980 F GER Heidenheimer SB (GER)
89 1st round GRASMANN Meike 1979 F GER Frankfurter TV (GER)
90 1st round GINDRE Julie 1979 F SUI
90 1st round FÖRSTER Melanie 1979 F GER
92 1st round LUDWIG Anke 1978 F GER SV Waldkirch (GER)
92 1st round KREISEL Eva-Veronika 1979 F GER Heidenheimer SB (GER)
94 1st round HAUSWIRTH Donata 1981 F GER
95 1st round NAGY Gyöngyrer 1979 F GER SC Berlin (GER)
96 1st round PIRRON Dominique 1979 F GER Mannheimer FC (GER)
97 1st round STOLPMANN Sara 1978 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
98 1st round BECKMANN Ruth 1979 F GER TSG Reutlingen (GER)
99 1st round SPRENGER Diana 1978 F GER TSG Friesenheim (GER)
99 1st round CLAUS Michelle 1978 F GER
101 1st round HELGERS Petra 1980 F GER [i] VFS Recklinghausen (GER)
102 1st round SCHUMANN Nicole 1979 F GER [i] 1. FCR Godesberg (GER)
103 1st round LAMONACA Cosima 1980 F GER TSV Mannheim (GER)
104 1st round REBER Tanja 1981 F GER TSG Friesenheim (GER)
105 1st round BACK Simone 1979 F GER TSV Mannheim (GER)
106 1st round SONNTAG Kristin 1979 F GER TSV Korbach (GER)
107 1st round GROßER Skadi 1980 F GER
108 1st round GERSTHEIMER Dorothee 1981 F GER FC Offenbach (GER)
109 1st round VIEWEG Miriam 1980 F GER [i] 1. FCR Godesberg (GER)
110 1st round HOLL Anja 1980 F GER Neusser SV (GER)
111 1st round FEKETE Susanna 1980 F GER Heidenheimer SB (GER)
112 1st round OBERST Verena 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
113 1st round HAKE Katrin 1980 F GER Soester TV (GER)
114 1st round BUSCH Olivia 1982 F GER
115 1st round KROLIKOWSKI Martha 1980 F GER FC Offenbach (GER)
116 1st round MARTIN Julia 1980 F GER FG Karlsruhe (GER)
117 1st round HILLENS Inga 1981 F GER
118 1st round HAUG Katrin 1982 F GER TSG Eislingen (GER)
119 1st round RAPP Martina 1978 F GER TSV Mannheim (GER)
120 1st round KUSS Navina 1980 F GER TSV Mannheim (GER)
121 1st round DESENS Manuela 1979 F GER [i] VFS Recklinghausen (GER)
121 1st round KNÜPFER Stephanie 1980 F GER OFC Bonn (GER)
123 1st round STEIN Nadine 1978 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
124 1st round BRÄUNIGER Anne 1978 F GER [i] SSV PCK Schwedt (GER)
125 1st round HILKA Katharina 1978 F GER TSG Eislingen (GER)
126 1st round DUNKEL Nike 1980 F GER Kölner FK (GER)
127 1st round NITZSCHE Susanne 1978 F GER SC Berlin (GER)
128 1st round BERTRAM Constanze 1981 F GER
128 1st round SCHMITZ Bettine 1981 F GER FC Grunewald (GER)
130 1st round VORMANN Nadja 1980 F GER TS Göppingen (GER)
131 1st round BANKAMP Verena 1980 F GER TV Neheim (GER)
132 1st round NIELABA Claudine 1981 F GER FCB Bern (SUI)
133 1st round NEHER Stephanie 1980 F GER [i] SG Weinstadt (GER)
134 1st round SPECHT Astrid 1980 F GER PSV Karlsruhe (GER)
135 1st round WUNDERLICH Carolin 1982 F GER TSG Eislingen (GER)
136 1st round KRESS Anna 1979 F GER FG Karlsruhe (GER)
136 1st round PYRCIK Karoline 1982 F GER TSG Eislingen (GER)
136 1st round ARNOLD Sarah 1980 F GER TSV Mannheim (GER)
139 1st round AMER Tina 1982 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
140 1st round HALIMA Sabine 1982 F GER
141 1st round SCHLICKE Anett 1981 F GER SC Berlin (GER)
142 1st round HIENZ Krimhild 1979 F GER Heidenheimer SB (GER)
143 1st round MÜLLER Judith 1982 F GER FC Berlin Südwest (GER)
144 1st round LONYAI Rita 1978 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
144 1st round RÖHLE Melanie 1979 F GER Soester TV (GER)
144 1st round HÖBLER Yvonne 1979 F GER Heidenheimer SB (GER)
147 1st round KESS Sarah Valerie 1982 F GER Heidenheimer SB (GER)
148 1st round OTTO Frauke 1978 F GER
149 1st round STEMBERG Sarah 1981 F GER TSG Kaiserslautern (GER)
149 1st round SCHMIDT Alexandra 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
151 1st round WARTER Vera 1981 F GER
152 1st round NOSKE Nora 1979 F GER Frankfurter TV (GER)
153 1st round DIEHL Diana 1979 F GER TV Wetzlar (GER)
154 1st round DEBRIL LOISEAN Paola 1980 F GER
155 1st round BARTOLOVIC Ivana 1980 F GER [i] KHC Bad Kreuznach (GER)
155 1st round KEIFER Nadine 1981 F GER TSG Eislingen (GER)
157 1st round GÖTTING Eva 1981 F GER FC Grunewald (GER)