Back to list

Results

Airborne Trophy
NED Arnhem
November 6, 1993 - November 7, 1993

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHMITT Arnd 1965 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 PISTSOV Alexei 1967 M KAZ
3 CUOMO Sandro 1962 M ITA
3 STEIFENSAND Marc-Konstant. 1966 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 VANKY Peter 1968 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 DI MARTINO Jean-Francois 1967 M FRA ST GRATIEN (FRA)
7 NAWROCKI Slawomir 1969 M POL Piast Gliwice (POL)
8 PHILIPPE Frantz 1968 M FRA ST GRATIEN (FRA)
9 FAGET Herve 1965 M FRA
10 KAABERMA Kaido 1968 M EST
11 CHOUINARD Jean-Marc 1963 M CAN
12 TYSHKO Mykhaylo 1959 M UKR
13 HENNERKES Holger 1970 M GER OFC Bonn (GER)
14 GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
15 IMRE Geza 1974 M HUN
16 AGUEEV Vitaly 1964 M UKR KIEW (UKR)
17 KOVACS Ivan 1970 M HUN
18 RANDAZZO Maurizio 1964 M ITA
19 KULCSAR Krisztian 1971 M HUN VASAS Budapest (HUN)
20 STRZALKA Mariusz 1959 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 DRAENERT Patric 1969 M GER
22 DELHOMME Remy 1967 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
23 FLEGLER Michael 1972 M GER
24 BUERGIN Nicolas 1971 M SUI SEB Basel (SUI)
25 DEPTA Ales 1964 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
26 FRIEDLI Markus 1961 M SUI FCB Bern (SUI)
27 ZUIKOV Viktor 1962 M EST
28 MATSCHKE Sven 1973 M GER Heidenheimer SB (GER)
29 OBRY Hugues 1973 M FRA LEVALLOIS (FRA)
30 JAQUET Olivier 1969 M SUI SEB Basel (SUI)
31 LOIT Meelis 1971 M EST
32 HORVATH Csaba 1971 M HUN
33 MURATORIO Jean-Marc 1968 M FRA
34 BORRMANN Elmar 1957 M GER
35 BERGER Reinhard 1965 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
36 FAUCHER Cyril 1971 M FRA
37 FRAJBIS Vaclav 1968 M CZE
38 KAYSER Oliver 1973 M AUT
39 ORLIKOWSKI Andrei 1968 M UKR
40 DI TELLA Rafael 1965 M ARG
41 NOWOSIELSKI Danek 1966 M CAN
42 SPÖRRI WETTER Diego 1971 M SUI FCB Bern (SUI)
43 AHLGREN Mats 1967 M SWE SAF Solna (SWE)
44 FUHRIMANN Christoph 1968 M SUI FCB Bern (SUI)
45 SCHAIER Davide 1973 M ITA CS CARABINIERI ROMA (ITA)
46 PILLAC Cedric 1973 M FRA
47 TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
48 LÜCKE Oliver 1965 M GER OFC Bonn (GER)
49 KAJAK Andrus 1965 M EST
50 ROBATSCH Marcus 1971 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
51 HAGLON Samuel 1974 M FRA
52 MEVEL Frederic 1967 M FRA
53 GIGER Daniel 1949 M SUI FCB Bern (SUI)
54 REZANKA Ota 1970 M CZE
55 HOWSER Christopher 1972 M GBR Kingston Fencing Club (GBR)
56 KAUPERT Stefan 1967 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
57 LE ROY Stephane 1973 M FRA
58 KAPING Karsten 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
59 CAZAERCK Steven 1964 M BEL
60 GRAND D'HAUTEVILLE Eric 1967 M SUI SEG Geneve (SUI)
61 BRANDNER Wolfram 1959 M GER
62 DANILOV Vittscheslav 1964 M UKR KIEW (UKR)
63 ZAZITSKI Hariton 1966 M EST MK Musketiri (CRO)
64 METCHKOV Ilia 1969 M BUL Academic Sofia (BUL)
65 N NIKOLOV Ivan 1967 M BUL
66 N PAZ Juan Miguel 1966 M COL
67 N BOUILLOT Francois 1964 M FRA NOGENT LE PX (FRA)
67 N LANG Daniel 1971 M SUI
69 N BAKONYI David 1968 M CAN
70 N FISCHER Volker 1950 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
71 N SCHMIT Fabien 1974 M FRA DIJON UC (FRA)
72 N MOTALIK Libor 1971 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
73 N HELLEMENT Mitchell 1963 M AHO
74 N FRANCIS Alan 1971 M CAN
75 N GOGOASE Ovidiu 1959 M NED s.v. ArgOss (NED)
76 N WESTRA Heike 1956 M AHO
76 N MORCH Claus Severin 1970 M NOR
78 N GANEFF Stephane 1959 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
79 N DI CORI Sandro 1968 M CAN
79 N PASSIER Christophe 1967 M FRA LE PERREUX (FRA)
81 N GRAMMER Ralf 1973 M AUT FUL Linz (AUT)
82 N PARAMONOV Maxim 1971 M UKR
84 N FELTEN Serge 1968 M LUX
85 N PETKOV Stoitcho 1963 M BUL
86 N LEGAL Yvan 1969 M FRA LUCE FDJ (FRA)
87 N LAMPRECHT Alf 1971 M GER
88 N HASLINGER Fritz 1970 M AUT FUL Linz (AUT)
89 N VAN DER KLIP Michael 1957 M NED
90 N LAHTI Tuure Taneli 1969 M FIN Miekka Miehet (FIN)
90 N RIVAS NIETO Mauricio 1964 M COL
92 N ROTHLÄNDER Herwig 1967 M AUT FUL Linz (AUT)
93 N LOMBART Jacques 1973 M BEL
94 N KARDOLUS Olaf 1963 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
95 N MINNEN Guy 1956 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
96 N KLOSTERMANN Tobias 1972 M GER
97 N CHIGRIN Evgeniy 1974 M KGZ
98 N DRIESSEN Michiel 1959 M NED
99 N BOON Kees 1965 M NED
100 N MAZANOV Andrey 1974 M BEL
101 N WAGENAAR Julius 1970 M NED
102 N SMERDIOV Alexander 1900 M KGZ
103 N SIZOO Koen 1963 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
104 N TALLIER Hugues 1973 M BEL
105 N HABRAN Xavier 1975 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
106 N JAUCH Günther 1965 M GER
106 N COLLING Emile 1968 M LUX Fechterring Hochwald (GER)
108 N ROODA Maarten 1961 M NED s.v. La Prime (NED)
109 N CORBEAU Yves 1963 M NED
110 N CHALMERS David-John 1967 M GBR
111 N DEN OTTER Wouter 1974 M NED
112 N WAFFELAERT Antonio 1968 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
113 N SCHUERMAN Thierry 1965 M BEL
114 N DEN HARTOG Robert 1958 M NED
115 N DANIELSEN Andreas 1900 M NOR
116 N LAPCHIN Vladimir 1900 M KGZ
117 N KONTCHEV Dimitar 1900 M BUL
118 N DIMOV Dmitriy 1969 M KAZ
119 N DE BOER Robert 1967 M NED
120 N MONPAYS Laurent 1973 M FRA LIVRY GARGAN (FRA)
120 N DANIELS Robert 1977 M NED
122 N GAJEWSKI Franck 1969 M FRA
123 N RANSOM James 1971 M CAN
124 N OLUWOLE Olukayode R. 1964 M SLE
125 N HRDLICKA David 1972 M CZE
126 N CAMERLINCK Joris 1900 M BEL
127 N VAN VIEGEN Arjen 1973 M NED
128 N DAMEN Stefan 1971 M NED s.v. Des Villiers (NED)
129 N MACDONALD Kyle 1964 M NZL
130 N VERNON Thomas 2001 M FRA
131 N MCKERNAN Daniel 1969 M GBR
132 N VAN KLINGEREN Peter 1963 M NED s.v. Scaramouche (NED)
133 N VAN DORPE Rene 1961 M BEL
133 N GARNIER Bas 1976 M NED
135 N TOULLY Jean 1957 M LUX
136 N GALKIN Vladimir 1968 M EST Le Glaive (EST)
137 N VAN DIJK Marco 1971 M NED
138 N BIJKER Peter 1968 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
139 N TREFFERS Edwin 1968 M NED Leidsche Schermvereniging AEW (NED)
140 N BIRO Peter 1989 M HUN UTE Budapest (HUN)
140 N ENGEBRETSEN Jon 1970 M NOR Bygdø FK (NOR)
142 N NORDBY Jonas 1971 M NOR Nesodden Fekting (NOR)