Back to list

Results

Coupe Koronay
HUN Budapest
May 3, 1997 - May 5, 1997

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SZALAY Gyoengyi 1968 F HUN Balaton (HUN)
2 HALLS Evelyn 1972 F AUS
3 ORTIZ FUENTE Zuleidis 1978 F CUB
3 CISZEWSKA-ANDRZEJEWSKA Barbara 1974 F POL
5 NAGY Timea 1970 F HUN MK Musketiri (CRO)
6 KIRALY Hajnalka 1971 F FRA
7 GARCIA SOTO Miraida 1969 F CUB
8 IVANOVA Natalia 1970 F RUS
9 ZALAFFI Margherita 1966 F ITA
10 HABLÜTZEL-BÜRKI Gianna 1969 F SUI FZB Basel (SUI)
11 GARINA Anna 1977 F UKR
12 AZNAVOURIAN Karina 1974 F RUS
13 MACIEJEWSKA-BANIT Monika 1970 F POL
14 ESTERY-ALMEIDA Tamara 1968 F CUB
15 MIRONUK Alla 1966 F UKR
16 EOERY Diana 1970 F HUN
17 HORMAY Adrienn 1971 F HUN
18 UGA Elisa 1968 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
19 VYBORNOVA Eva 1974 F UKR
20 COMETTI Sara-Cristina 1977 F ITA
21 TITOVA Viktoriya 1971 F UKR
22 LEBEDEVA-GORSKAIA Ekaterina 1971 F RUS
23 JEZIOROWSKA Magdalena 1970 F POL
24 BJÖRK Pia 1966 F SWE LFK Linköping (SWE)
25 MINCZA-NEBALD Ildiko 1969 F HUN MTK (HUN)
26 GIUSSANI Roberta 1972 F ITA
27 WOLF Rhena 1977 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 DUARTE Ileana 1964 F ESP
29 HOLZKAMP Denis 1973 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 SOTRA Tamara 1971 F SRB MK Olimpija (SRB)
31 TAKACS Emese 1978 F BRA BHSE BUDAPEST (HUN)
32 BUTKIEWICZ Dominika 1974 F POL
33 FAKHROUTDINOVA Tatiana 1969 F RUS
34 CYGAN Olga 1980 F POL
35 TOTH Hajnalka 1976 F HUN
36 CONRAD Natalia 1976 F UKR
37 SMUTNA Tereza 1975 F CZE USK Praha (CZE)
38 VASILIANOV-RUSU Cristina 1975 F MDA
39 MOERCH Margrete 1977 F NOR Bygdø FK (NOR)
40 RAMONOVA Madina 1973 F RUS
41 LARSSON Ulrika 1968 F SWE DIF Stockholm (SWE)
42 KLIMONSKA Ewa 1972 F POL
43 HOFMANN Jutta 1977 F GER
44 OLESZYNSKA Iwona 1969 F POL
45 CASCIOLI Cristiana 1975 F ITA
46 TORRECILLA Helena 1973 F ESP
47 AZUKIENE Rasa 1965 F LTU
48 SCHMIT Mariette 1953 F LUX
49 KANSY Jutta 1969 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
50 SAVYATIMOVA Maja 1974 F UKR
51 LANDYMORE Heather 1972 F CAN
52 LUKOVICH Petra 1969 F HUN
53 CHUNG Hoo-Young 1978 F KOR
54 SIGATCHEVA Evgen 1978 F RUS
55 KREISZ Judit 1976 F HUN
56 BAU Sybille 1976 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
57 SZASZ-KOVACS Emese 1982 F HUN VASAS Budapest (HUN)
58 RUIZ HERVIAS Carmen 1967 F ESP
59 SUAREZ Yurina 1974 F CUB
60 PATOCS Petra 1980 F HUN
61 PALMA Milagros 1973 F SUI
62 WILDNER Monika 1970 F AUT FUM Mödling (AUT)
63 SZIVOS Marta 1978 F HUN
64 SLEDZ Magdalena 1977 F POL
65 N CHERIS Elaine 1946 F USA
66 N POUCHAKOVA Inna 1900 F RUS
67 N FERNI Anna 1973 F ITA
68 N SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina 1974 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
69 N LESZKO Julia 1969 F USA
70 N LE NHI Lan 1964 F USA
71 N SCHALM Sherraine 1975 F CAN PARIS RCF (FRA)
73 N USHER Georgina 1972 F GBR
74 N TOTZAUER Elisabeth 1968 F AUT
75 N PAVEL Ana 1967 F ROU
76 N GRASNEK Birgit 1967 F AUT FUM Mödling (AUT)
77 N BEHRENDT Daniele 1900 F AUT
78 N SCHRAMM Susanne 1966 F AUT ASC Wien (AUT)
79 N KISKAPUSI Dora 1982 F ESP VCE-VA (ESP)
80 N GARAEVA Julia 1968 F RUS
81 N GRIFFIN Maureen 1963 F CAN
82 N LORENZ Therese 1968 F AUT FUL Linz (AUT)
83 N OSVATH Sarah 1963 F AUS
83 N JAKIMIUK Joanna 1975 F POL
85 N BURKE Jessica 1980 F USA
86 N ANDERSEN N. 1900 F DEN
87 N LENGYEL Hedi 1977 F HUN
88 N SEAL Danielle 1971 F AUS
89 N JEJEL Elena 1978 F UKR
90 N SPILMAN Elisabeth 1969 F BEL CE de Neufchateau (BEL)
92 N BROWN Charlotte 1970 F GBR
94 SCHUMANN Stefani 1976 F GER SC Berlin (GER)
95 N TYGESEN Tanya 1969 F CAN
97 OSYCZKA Patrycia 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
98 N TANZMEISTER Dorothea 1968 F AUT ASC Wien (AUT)
98 N CATHEY Sarah 1973 F USA
99 N BUHAIEV Roxana 1979 F ROU
100 N LESOIL Silvia 1975 F NOR
101 HAAMEL Isabel 1976 F GER Heidenheimer SB (GER)
102 N 1st round RENTMEISTER Andrea 1977 F AUT UWK Graz (AUT)
103 N 1st round MILLER Margo 1949 F USA
104 N 1st round GORBE Irina 1975 F ROU
105 N 1st round LUTHMAN Camilla 1974 F SWE
105 N 1st round STROGANOVA Eugenia 1979 F RUS
107 N 1st round GALACZ Boata 1978 F HUN
108 N 1st round BORS Kerstin 1976 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
109 N 1st round HADAR Andrea 1979 F HUN
111 1st round GRUJIC Daniela 1976 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
112 N 1st round CHUN Myung-Sung 1900 F KOR
113 N 1st round FORSTER-YOUNG Margo 1972 F GBR
113 N 1st round ANDRACSIK Emese 1974 F HUN
113 N 1st round HUHN Zsofia 1981 F HUN
113 N 1st round CEOLPAN Isabella 1980 F ROU
117 N 1st round BUDAI Nikolett 1980 F HUN
118 N 1st round STOYANOVA Rozina 1975 F BUL
119 N 1st round RASKOVIC Jelena 1977 F YUG
119 N 1st round LASCSIK Krisztina 1971 F HUN
119 N 1st round VISNJIC Svetlana 1978 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
122 N KOLCZONAY Judit 1955 F HUN
123 N STERGAR Katja 1975 F SLO
123 N 1st round PEJCIC Ana 1900 F YUG