Back to list

Results

Möbel-Schott-Dunlopillo-Cup
GER Tauberbischofsheim
February 22, 1997 - February 23, 1997

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 THOUAN Caroline 1977 F FRA
2 MARKOVIC Marijana 1982 F GER
3 MOERCH Margrete 1977 F NOR Bygdø FK (NOR)
3 ROMAGNOLI-TAKOUK Diana 1977 F SUI ZFC Zürich (SUI)
5 KASZUBOWSKI Adam 1978 M POL
6 JUHASZ Agnes 1977 F HUN
7 WOLANY Ewa 1977 F POL
8 FEYTIE BRAVAIS Melanie 1979 F FRA LE CHESNAY (FRA)
9 CATALETA Ramona 1979 F ITA
10 CORTESI Isabella 1979 F ITA
11 TAKACS Emese 1978 F BRA BHSE BUDAPEST (HUN)
12 WOLF Rhena 1977 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 BURKE Jessica 1980 F USA
14 ANDENAES Ragnhild 1977 F NOR Bygdø FK (NOR)
15 VALZ Yvonne 1978 F GER FC Schkeuditz (GER)
16 GRABOWSKA Magdalena 1980 F POL
17 QUAST Sara 1980 F GER Heidenheimer SB (GER)
18 TULLY Linda 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 SCHMITT Stefanie 1978 F GER
20 BERTOK Agnes 1977 F HUN
21 RUDKIN Kate 1981 F USA
22 KISKAPUSI Dora 1982 F ESP VCE-VA (ESP)
23 SAUDAN Michele 1977 F SUI
24 TRAUB Nadine 1979 F GER
25 STETTLER Mirelle 1980 F SUI
26 SZIVOS Marta 1978 F HUN
27 GELHAUSEN Diana 1978 F GER FC Mosbach (GER)
28 RÜTH Nadine 1980 F MEX TG Hanau (GER)
29 RENTMEISTER Andrea 1977 F AUT UWK Graz (AUT)
30 DUDA Barbara 1981 F POL
31 PLATEK Kasia 1978 F GER
32 WOLLINSKY Lisa 1977 F GER Heidenheimer SB (GER)
33 CYGAN Hanna 1982 F POL
34 LEBRUN Lucie 1980 F FRA
35 HOFMANN Jutta 1977 F GER
36 POKLADNIK Magdalena 1978 F POL
37 FREY Simone 1980 F GER Heidenheimer SB (GER)
38 PICCININO Noemi 1980 F ITA
39 TARNAWSKA Anna 1980 F FRA STRASBOURG SE (FRA)
40 GUSTIN Cecile 1980 F FRA
40 KASPERSKA Barbara 1978 F GER
42 GALACZ Boata 1978 F HUN
43 HADAR Andrea 1979 F HUN
43 STETTLER Regula 1980 F SUI
45 FODOR Renata 1978 F HUN
46 PFEILSTICKER Daniela 1978 F GER TSV Calw (GER)
47 BUDAI Nikolett 1980 F HUN
48 JOURDAIN Claire 1977 F FRA
49 LUALDI Serena 1979 F ITA CS ESCERCITO (ITA)
50 ERGAND Pascale 1979 F FRA
51 KUHFUSS Sandra 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
52 ABBE Emmanuelle 1980 F FRA
53 BRAUN Carmen 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
54 HEISLER Sandra 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
55 REDANZ Kristin 1977 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
56 DE SAINT-DENIS Laure 1979 F FRA
57 SZASZ-KOVACS Emese 1982 F HUN VASAS Budapest (HUN)
58 SAPIN-DORNACHER Maria 1978 F SUI CER Romont (SUI)
59 HOLZ Katrin 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
60 ALIX Eudeline 1980 F FRA
61 COWEN Frances 1978 F GBR
62 POPP Mirja 1978 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
63 KLARIS Ingrid 1981 F NED
63 MAYNARD Johanna 1980 F GBR
65 N SERAFINNI Elena 1978 F ITA
66 N FERRERO Elisabetta 1977 F ITA
67 N GLANVILLE Josie 1979 F GBR
68 STEFFEN Tabea 1982 F SUI SEB Basel (SUI)
69 N HORRILLO Belinda 1900 F ESP
70 N KROCZYK Katarzyna 1980 F POL
71 EIM Stephanie 1977 F USA
72 RUTZ Petra 1981 F GER FC Mosbach (GER)
73 N SLEDZ Magdalena 1977 F POL
74 OPPLIGER Kathalyne 1978 F SUI
75 EVERS Susanne 1980 F GER OSC Potsdam (GER)
76 THÜR-BOXHEIMER Marieke 1980 F GER
77 N MARAVER Enid 1977 F ESP
78 NICOLAY Kathrin 1978 F GER FSG Dillingen (GER)
78 N HUHN Zsofia 1981 F HUN
80 N NIEDERMUELLER Katharina 1977 F AUT
81 N BUHAIEV Roxana 1979 F ROU
82 N VANHUYSSE Genevieve 1979 F BEL La Maison de l'Escrime (BEL)
83 N NIEF Nadege 1982 F FRA
84 N JACOBS Anne 1979 F LUX
85 N CEOLPAN Isabella 1980 F ROU
86 SIMON Silke 1979 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
87 N DESCOUTS Audrey 1980 F FRA
88 N CONEN Rachel 1980 F NED s.v. d'Artagnan (NED)
89 N GAMBIRASIO Carolina 1979 F ITA BUSTO ARSIZIO (ITA)
90 GERSTHEIMER Dorothee 1981 F GER FC Offenbach (GER)
91 N MOLL Linda 1900 F ITA
92 HAAG Yvonne 1983 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
93 N SOIRON Melanie 1979 F FRA
94 N WHITFIELD Melissa 1979 F GBR
95 N TEREBA-ZAWROTNIAK Beata 1981 F POL
96 OBERKIRCHER Lisa 1980 F GER
97 N BERANOVA Katerina 1977 F CZE
98 ZU EICKEN Susanne 1979 F GER OFC Bonn (GER)
99 N BARET Stephanie 1980 F FRA
100 HARGINA Heike 1978 F GER
101 N LAHAUT Bérangère 1977 F BEL CE Bessemans (BEL)
102 KOCHER Babara 1981 F SUI
102 N ALP Zehra 1978 F NED SC Den Bosch (NED)
104 N TOTUSKOVA Pavla 1978 F CZE SC Praha (CZE)
104 SCHIELE Laura 1983 F GER DFH Hannover (GER)
106 N GEISLER Nadine 1979 F LUX
107 N MAYER Bernadette 1900 F ROU
108 CLEUSIX Valentine 1977 F SUI
109 MAUCH Mareike 1978 F GER
110 N CAPKOVA Barbora 1980 F CZE
111 N POLAKOVICOVA Zuzana 1982 F CZE
112 N TUREL Dominika 1900 F AUS