Back to list

Results

Challenge B.N.P.
FRA Paris
March 20, 1993 - March 21, 1993

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SRECKI Eric 1964 M FRA LEVALLOIS (FRA)
2 KULCSAR Krisztian 1971 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 HENRY Jean-Michel 1963 M FRA
3 BOUILLOT Francois 1964 M FRA NOGENT LE PX (FRA)
5 FELISIAK Robert 1962 M GER
6 DEPTA Ales 1964 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
7 KOVACS Ivan 1970 M HUN
8 LEROUX Robert 1967 M FRA
9 CHOUINARD Jean-Marc 1963 M CAN
10 PHILIPPE Frantz 1968 M FRA ST GRATIEN (FRA)
11 MILANOLI Paolo 1969 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
12 DANILOV Vittscheslav 1964 M UKR KIEW (UKR)
13 BOVIS Mario 1969 M ITA
14 DE LA PENA Fernando 1959 M ESP SAMA-M (ESP)
15 FRIEDLI Markus 1961 M SUI FCB Bern (SUI)
16 JAUCH Günther 1965 M GER Heidenheimer SB (GER)
17 CLERGEAU Olivier 1969 M FRA
18 STRZALKA Mariusz 1959 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 KAUPERT Stefan 1967 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 DELHOMME Remy 1967 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
21 FAGET Herve 1965 M FRA
22 LÜCKE Oliver 1965 M GER OFC Bonn (GER)
23 STRAUB Gerrit 1966 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
24 KRAJEWSKI Günther 1971 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 FLEGLER Michael 1972 M GER
26 PASSIER Christophe 1967 M FRA LE PERREUX (FRA)
27 KOLODZIEJCZYK Maciej 1967 M POL
28 BOLIS Luca 1968 M ITA
29 STERN Jean baptiste 1966 M FRA ST GRATIEN (FRA)
30 BUERGIN Nicolas 1971 M SUI SEB Basel (SUI)
30 DELPLA Frederic 1964 M FRA LEVALLOIS (FRA)
32 REZANKA Ota 1970 M CZE
33 DRIESSEN Michiel 1959 M NED
34 FERNANDEZ ALBARRACIN Oscar 1962 M ESP
35 PROSKE Uwe 1961 M GER
36 PANTANO Stefano 1962 M ITA Fiame Oro Rom (ITA)
37 PEREIRA Manuel 1961 M ESP SAMA-M (ESP)
38 KAYSER Oliver 1973 M AUT
39 HEGEDUES Ferenc 1959 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
40 STEPHAN Volker 1970 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 LLORENS Cesar 1965 M ESP
42 PRUNIER Lionel 1966 M FRA ST GRATIEN (FRA)
43 KOLCZONAY Erno 1953 M HUN
44 BOISSE Philippe 1955 M FRA ST GRATIEN (FRA)
45 IMRE Geza 1974 M HUN
46 O'BRIEN Michael 1969 M IRL
47 LEGAL Yvan 1969 M FRA LUCE FDJ (FRA)
47 CLERGEAU Emmanuel 1968 M FRA
49 BAKER Alistair 1973 M GBR Reading Fencing Club (GBR)
50 PAZ Juan Miguel 1966 M COL
51 RESEGOTTI Sandro 1966 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
51 PILLAC Cedric 1973 M FRA
53 TYSHKO Mykhaylo 1959 M UKR
54 FANTONI Adolfo 1954 M ITA
55 LE ROY Stephane 1973 M FRA
56 BERRIMAN Quentin 1964 M GBR
57 MAROTO Raoul 1969 M ESP SAMA-M (ESP)
58 RANDAZZO Maurizio 1964 M ITA
59 SLOGE Eric 1970 M SWE UF Uppsala (SWE)
60 SARKOEZI Attila 1972 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
61 LAHTI Tuure Taneli 1969 M FIN Miekka Miehet (FIN)
62 BARROIS Sebastian 1971 M FRA RETHEL (FRA)
63 NORDBY Jonas 1971 M NOR Nesodden Fekting (NOR)
64 THOMPSON Tristram 1956 M USA
65 N CUOMO Sandro 1962 M ITA
66 N HASLINGER Fritz 1970 M AUT FUL Linz (AUT)
67 N MURATORIO Jean-Marc 1968 M FRA
68 N KUBICEK Tomas 1962 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
68 N FRAJBIS Vaclav 1968 M CZE
70 N HEINONEN Jyrki 1967 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
71 N SPELTZ Michel 1954 M LUX
72 N JURKA Tomasz 1971 M CZE
73 N LANG Daniel 1971 M SUI
74 N GRAMMER Ralf 1973 M AUT FUL Linz (AUT)
75 N BERMOND Andrea 1964 M ITA CS DEL FINO (ITA)
76 N MAZZONI Angelo 1961 M ITA CS CARABINIERI ROMA (ITA)
77 SIEBERNS Wolf 1964 M GER
78 N GOMEZ Miguel 1967 M ESP
79 N BURRONI Davide 1972 M ITA
80 N ZIELINSKI Dariusz 1969 M POL
81 BORRMANN Elmar 1957 M GER
82 N GAJEWSKI Franck 1969 M FRA
83 N HUTHANEN Tuuka 1970 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
84 N GRAND D'HAUTEVILLE Eric 1967 M SUI SEG Geneve (SUI)
85 N VAN DE GOOR Rick 1971 M NED
86 N SCHUERMAN Thierry 1965 M BEL
86 N PERITY Tony 1961 M GBR
88 N LOVEJOY Keith 1900 M GBR London Thames Fencing Club (GBR)
89 N JAQUET Olivier 1969 M SUI
90 BERGER Reinhard 1965 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
91 N DI CORI Sandro 1968 M CAN
92 N NAVARRE Jerome 1969 M FRA ROUEN CE (FRA)
93 N FEKETE Attila 1974 M HUN
94 N KARDOLUS Arwin 1964 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
94 N FAUCHER Cyril 1971 M FRA
96 N DI MARTINO Jean-Francois 1967 M FRA ST GRATIEN (FRA)
97 N DEMARET Jean-Philippe 1961 M BEL CE Charlemagne (BEL)
98 N OBRY Hugues 1973 M FRA LEVALLOIS (FRA)
99 N CAZAERCK Steven 1964 M BEL Confrerie Gent (BEL)
100 N ISCHIER BEAUFILS Xavier 1900 M FRA
101 N DI RUSSO Andrea 1972 M ITA
102 N GUILBERT Olivier 1963 M FRA PARIS UC (FRA)
103 N LE BARBIER Herve 1960 M FRA LISIEUX CE (FRA)
103 N POLLARD William Anton 1955 M GBR
103 N SEPULVEDA-PUERTO Eduardo 1973 M ESP
106 N GODANO Philippe 1970 M FRA
107 N KYLLIJOKI Velijussi 1962 M FIN Miekka Miehet (FIN)
108 N JANSSON Arne 1966 M SWE
109 N RIVAS NIETO Mauricio 1964 M COL
110 N DAVENPORT Robin 1946 M GBR Scaramouche (GBR)
111 N DOUBA Jiri 1958 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
112 N FERNANDEZ GARCIA Angel 1961 M ESP
113 N BRANDNER Wolfram 1959 M GER SV Böblingen (GER)
113 N OLYMPITIS Niki 1900 M GBR
115 N EIRITZ Johan 1964 M SWE
116 N INOSTROZA BUDINICH Luciano A. 1968 M CHI
117 N WEYMOUTH Simon 1975 M AUS
118 N TSOKAS Petros 1967 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
119 N GIGER Daniel 1949 M SUI
120 N FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
121 N PÖNISCH Thomas 1972 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
122 N HEBERT Pascal 1900 M FRA
123 N SPÖRRI WETTER Diego 1971 M SUI FCB Bern (SUI)
124 N LIU Yi-Cheng 1973 M TPE
125 N ROBATSCH Marcus 1971 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
125 N KLOSTERMANN Tobias 1972 M GER
127 N 1st round GERVAIS Remi 1900 M FRA
128 N 1st round SUCHORSKI Robert 1900 M POL
129 N 1st round YANG Che 1900 M TPE
130 N 1st round BORBOUX Vincent 1967 M BEL
130 N 1st round PINTO Juan 1959 M COL
132 N 1st round GILLES Etienne 1968 M BEL CE Charlemagne (BEL)
132 N 1st round DEMARET Pierre 1966 M BEL
134 N 1st round ROTHLÄNDER Herwig 1967 M AUT FUL Linz (AUT)
134 N 1st round WESTRA Heike 1956 M AHO
136 N 1st round GOGOASE Ovidiu 1959 M NED s.v. ArgOss (NED)
136 N 1st round MC LEAN Gavin 1965 M NZL
138 N 1st round NATHAN David 1965 M AUS
138 N 1st round COLLING Emile 1968 M LUX Fechterring Hochwald (GER)
140 N 1st round CHIEI Marco 1968 M ITA
140 N 1st round KALYVIANOS Leonidas 1969 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
142 N 1st round DOSS Jean-Louis 1900 M CAN
143 N 1st round VAN DER KLIP Michael 1957 M NED
143 N 1st round DAMEN Stefan 1971 M NED s.v. Des Villiers (NED)
145 N 1st round SCHNEIDER Marc 1966 M LUX
146 N 1st round WEN Hua-Sheng 1969 M TPE
146 N 1st round RODRIGUEZ Carlos 1958 M COL
148 N 1st round BIEL Pierre 1967 M LUX
148 N 1st round GROUPIERRE Victor Cristian 1971 M ARG
148 N 1st round SCHIEL Robert 1939 M LUX
148 N 1st round MACDONALD Kyle 1964 M NZL
148 N 1st round YANG Fel 1975 M TPE
153 N 1st round VAN LAECKE Yves 1970 M BEL
154 N 1st round SUN Chen Lun 1976 M TPE
154 N 1st round GERMAKOPOULOS Andreas 1968 M GRE PANELLINIOS (GRE)
156 N 1st round FELTEN Serge 1968 M LUX