Back to list

Results

1986 World Championships Juniors
GER Stuttgart
March 28, 1986 - April 1, 1986

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KOSTAREV Sergej 1966 M CEI
2 RYS Mariusz 1967 M POL
3 STERN Jean baptiste 1966 M FRA ST GRATIEN (FRA)
4 POP I. Adrian 1968 M ROU KF99 Kungsbacka (SWE)
5 RESEGOTTI Sandro 1966 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
6 CENEDESE Davide 1900 M ITA
7 LOYOLA Wilfredo 1900 M CUB
8 STEIFENSAND Marc-Konstant. 1966 M GER Heidenheimer SB (GER)
9 WANG Heng 1900 M CHN
10 DU Zhencheng 1966 M CHN
11 SCHREIBER Erik 1969 M GER Heidenheimer SB (GER)
12 MOUNIR Ayman 1967 M EGY
13 JAQUET Olivier 1969 M SUI SEB Basel (SUI)
14 MITRACHIOIU Radu 1966 M ROU CACHAN (FRA)
15 GOMEZ Miguel 1967 M ESP
16 BIRNBAUM Axel 1966 M AUT
17 Round LUNDBLAD Tomas 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
18 Round NOWOSIELSKI Danek 1966 M CAN
19 Round PRELLWITZ Stefan 1900 M GER
20 Round BALDOWSKI Jacek 1966 M CAN
21 Round WESTERLUND Gustaf 1966 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
22 Round CHIEI Marco 1968 M ITA
23 Round PALMAI Victor 1900 M HUN
24 Round BESSELINK Paul 1967 M NED
25 Round LARSSON Richard 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)
26 Round KAABERMA Kaido 1968 M EST
27 Round PALMAI Krisztian 1900 M HUN
28 Round CARRILERO-ROIG Vicente 1900 M ESP
29 Round FINARDI Luciano 1966 M BRA SOGIPA Porto Alegre (BRA)
30 Round AL-MASHMOUM Younes 1968 M KUW
31 Round KNEHS Joachim 1966 M AUT
32 Round PEDROSO CURIEL Carlos 1967 M CUB
33 Round AUER Andreas 1966 M SUI SEG Geneve (SUI)
34 Round O'LOUGHLIN Chris 1967 M USA
35 Round GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
36 Round PARK Jong-Sick 1900 M KOR
37 Round SZEGEDI Zoltan 1967 M HUN
38 Round PAZ Juan Miguel 1966 M COL
39 Round ROTHLÄNDER Herwig 1967 M AUT FU Linz (AUT)
40 Round LEHIKOINEN Jyri 1900 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
41 Round CHOUINARD Nicolas 1970 M CAN
42 Round FUHRIMANN Christoph 1968 M SUI FCB Bern (SUI)
43 Round PINEL Jean-Francois 1966 M CAN
44 Round TROIS V. 1900 M BRA
45 Round GRIFFITHS Steven 1966 M USA
46 Round HYDE Timothy 1900 M GBR
47 Round DI MARTINO Jean-Francois 1967 M FRA ST GRATIEN (FRA)
48 Round CALDERHEAD David 1900 M GBR
49 1st round PRUNIER Lionel 1966 M FRA ST GRATIEN (FRA)
50 1st round AIVAZIAN Sarkis 1966 M ARM
51 1st round NEMETH Tom 1900 M LUX
52 1st round PARK Kwang-Hyun 1900 M KOR
53 1st round DREPANOPOULOS Nikos 1900 M GRE
54 1st round GARCIA Guilherme Luis 1969 M BRA CAP Paulistano (BRA)
55 1st round KOPIEC Andre 1968 M AUS
56 1st round GADOMSKI Witold 1967 M POL Piast Gliwice (POL)
57 1st round EL TAWIL Aar 1900 M EGY
58 1st round O'BRIEN Michael 1969 M IRL
59 1st round CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
60 1st round FELTEN Serge 1968 M LUX
61 1st round TSOKAS Petros 1900 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
62 1st round JUMAH Duaij 1900 M KUW
63 1st round PARK In-Soo 1900 M KOR
64 1st round O´NEILL James 1900 M USA
65 1st round SUGAI Tsuneo 1900 M JPN
66 1st round WATANABE Hidetoshi 1966 M JPN
67 1st round GOGALA Andrej 1900 M SRB
68 1st round EGLEZ Gustavo 1966 M ARG
69 1st round SHIMADA Kazuhiro 1900 M JPN
70 1st round KHALIFA Khaled 1970 M KUW