Back to list

Results

16. Summer Universiade
GBR Sheffield
July 14, 1991 - July 24, 1991

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KOLOBKOV Pavel 1969 M RUS
2 RANDAZZO Maurizio 1964 M ITA
3 LEROUX Robert 1967 M FRA
4 GADOMSKI Witold 1967 M POL Piast Gliwice (POL)
5 BERMOND Andrea 1964 M ITA CS DEL FINO (ITA)
6 DELPLA Frederic 1964 M FRA LEVALLOIS (FRA)
7 BUDAI Istvan 1964 M HUN BHSE (HUN)
8 JAQUET Olivier 1969 M SUI SEB Basel (SUI)
9 N QUISKE Ansgar 1967 M GER
10 RESEGOTTI Sandro 1966 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
11 N STEPIEN Marek 1964 M USA
12 N PANTELIMON Gabriel 1968 M BUL CSA Steaua Bucuresti (ROU)
13 N JAUCH Günther 1965 M GER
14 N KOVACS Ivan 1970 M HUN
15 N DELHOMME Remy 1967 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
16 INGERDAL Mats 1964 M SWE SAF Solna (SWE)
17 N DI MARTINO Jean-Francois 1967 M FRA ST GRATIEN (FRA)
18 CHIEI Marco 1968 M ITA
19 N CHANG Tae-Suk 1968 M KOR
20 N PESZOV Aleksey 1899 M RUS
21 N NOWOSIELSKI Danek 1966 M CAN
22 LUNDBLAD Tomas 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
23 N KALECINSKI Wojtek 1966 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
24 N BORIS BARRIENTO Camilo 1971 M CUB
25 N STROHMEYER Arno 1963 M AUT
26 N SCHMITT Arnd 1965 M GER
27 N SKOROBOGATOV Oleg 1969 M RUS
28 N COLCISCA Adrian 1963 M ROU
29 N NÄGELE Johannes 1964 M AUT
30 N CASTRO Lazaro 1965 M CUB
31 N STRAUB Gerrit 1966 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
32 N NUTT Nigel 1966 M AUS
33 MILANOLI Paolo 1969 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
34 N MURATORIO Jean-Marc 1968 M FRA
35 N YOON Won-Jin 1970 M KOR
36 N AIVAZIAN Sarkis 1966 M ARM
37 N GREIDERER Alexander 1969 M AUT
38 N BUERGIN Nicolas 1971 M SUI
39 N PHILLIPS Miles 1900 M USA
40 GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
41 N O´NEILL James 1900 M USA
42 N DRAENERT Patric 1969 M GER
43 N PALMAI Krisztian 1900 M HUN
44 N BLOOM Tamir 1971 M USA
44 N JURKA Tomasz 1971 M CZE
46 N STEIFENSAND Marc-Konstant. 1966 M GER
47 N O'BRIEN Michael 1969 M IRL
48 N VAN GALEN Warjo 1966 M NED s.v. Des Villiers (NED)
49 N GERMAKOPOULOS Andreas 1968 M GRE PANELLINIOS (GRE)
50 N BERNET Robert 1968 M SUI
51 N VELEANU Catalin 1972 M ROU
52 ABRAHAMSSON Peter 1966 M SWE MF19 Malmö (SWE)
53 N RIJALUZZAMAN Aftabuddin 1899 M INA
54 N CHOUINARD Nicolas 1970 M CAN
55 N DE LA ROSA Migel 1900 M CUB
56 N MC LEAN Gavin 1965 M NZL
57 N TREVEJO Ivan 1971 M FRA ST GRATIEN (FRA)
58 N DI CORI Sandro 1968 M CAN
59 N LEE Sang Yup 1972 M KOR
60 N WHYTE Greg 1967 M GBR
61 N FRANCIS Alan 1971 M CAN
62 N HEINONEN Jyrki 1967 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
63 N GEVA Andrei 1965 M ISR
64 N LAHTI Tuure Taneli 1969 M FIN Miekka Miehet (FIN)
65 N DRAPELLA Maciej 1964 M POL
66 N SOCOLOF Joseph 1967 M USA
67 N PATMIOU Michael 1969 M GRE PANELLINIOS (GRE)
68 N BIRNBAUM Axel 1966 M AUT
69 JANSSON Arne 1966 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
70 N TOMASOA Roy 1965 M INA
71 N GRAND D'HAUTEVILLE Eric 1967 M SUI SEG Geneve (SUI)
72 N FELFÖLDY Sandor 1964 M HUN
73 N AGUILERA César 1968 M CUB
74 N JONES Ian 1900 M GBR
75 N PAIVIO Markus 1899 M FIN
76 N PAPACOCEA Alexandru 1899 M ROU
77 N LINDSAY Todd 1900 M GBR
78 N LEE Sun Jong 1988 M KOR
79 N TWOMEY John 1970 M IRL
80 N SETIAWAN Rudy 1900 M INA
81 N MCKERNAN Daniel 1969 M GBR
82 N SALONEN Jarmo 1899 M FIN
83 N CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
84 N ATKINS Ben 1971 M USA
85 N ZAKARIA Lucas 1971 M INA
86 N CONSTANTINESCU Liviu 1963 M ROU
87 N ENGSTRÖM Jon 1899 M FIN
87 N HOWARD Laurence 1968 M IRL