Back to list

Results

Cadet Circuit
ROU Bucharest
January 28, 2017 - January 29, 2017

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
2 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
3 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
3 ACAR Ibrahim Ahmed 2000 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
5 PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
6 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
7 PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
8 GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 MOLINERO Gerard 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
10 ARMAGAN Ismethan 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
11 CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
12 STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
13 TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
14 WATT Archie 2001 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
15 AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
16 SOYKAN Yagan 2001 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
17 NYIRI Peter 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
18 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
19 HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
20 ROHOZIAN Mykhailo 2000 M UKR KIEW (UKR)
21 YEREMENKO Daniel 2001 M UKR PSV Rostock (GER)
22 MUNTEANU Luca 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
23 KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
24 VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
25 GHEORGHE Sergiu 2000 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
26 ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
27 GHITESCU Stefan 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
28 GONZALEZ MORALES Fernando 2001 M CHI
29 ZANE Gabriel 2001 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
30 PEKER Yigit 2000 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
31 DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
32 KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
33 KILIC Eren 2001 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
34 SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
35 ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
36 GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
37 PEREZ MARTIN Julio Manuel 2001 M ESP CEL-M (ESP)
38 ZANE Andrei 2001 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
39 AYDINOZU Alperen 2001 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
40 CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
41 UMIT Mehmet Efe 2000 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
42 HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
43 TONCHEV Teodor 2001 M BUL CSKA (BUL)
44 SAKHANDA Vladislav 2001 M UKR KIEW (UKR)
45 PODIUC Marten 2001 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
46 NEDEV Kaloyan 2000 M BUL Russe (BUL)
47 DUVAL John 2000 M USA
48 NANKINSKI Stefan 2002 M BUL Mladost (BUL)
49 CRUTU Mihaita 2002 M ROU CSS Slobozia (ROU)
50 PRALA Catalin 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
51 ARELLANO Francisco 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
52 KUSHKOV Oleksandr 2003 M USA
53 SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR KIEW (UKR)
54 AGGEZ Burak Bera 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
55 EDWARDES Oliver 2001 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
56 PEREIRA Iu 2000 M ESP EHB-B (ESP)
57 TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
58 KATAR Osman Arda 2001 M TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
59 ANGELESCU Lucas 2000 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
60 DICU Rares 2003 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
61 MUNTEANU Matei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
62 ROHAS-KALINOV Stefan 2002 M BUL Russe (BUL)
63 LEPADATESCU Liviu 2002 M ROU CSS Slobozia (ROU)
64 CALIS Alperen Yasar 2002 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
65 STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
66 DRAGHICENOIU Luca 2000 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
67 DEMIRBILEK Ali 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
68 FIDAN Ata Oguz 2000 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
69 JIMENEZ David 2001 M CHI
70 SECOSAN Radu 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
71 MONSALVA Roberto 2001 M CHI
72 LUPU Nicolas Luca 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
73 AGAVRILOAIE Cosmin 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
74 COJOCARU Mario 2003 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
75 SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
76 DAVID Mihnea 2002 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
77 PARR Harry 2000 M GBR
78 STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
79 STOIAN Vlad 2000 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
80 JIMENEZ Ignacio 2000 M CHI
81 DUTU Ionut 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
82 KHOVANOV Artem 2000 M GBR
83 BRIOT Victor 2003 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
84 KAVAK Kagan 2001 M TUR Izmir Ferdi (TUR)
85 STOCHIRLEA Marius 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
86 VANDECRUYS Warre 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
87 LEPADATESCU Daniel 2002 M ROU CSS Slobozia (ROU)
88 CIUMAC Alexei 2002 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
89 CUPES Andrei 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
90 BOCRA Stefan 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
91 1st round SEMENOV Yegor 2003 M UKR KIEW (UKR)
92 1st round PETCU Vlad 2000 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
92 1st round GROSU Cristian 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
94 1st round VODENOV Valentin 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
95 1st round IACOB Paul 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
95 1st round STANESCU Robert 2003 M ROU CSS Slobozia (ROU)
97 1st round NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
98 1st round RADU Daniel 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
99 1st round SHOSTAK Fedir 2002 M UKR KIEW (UKR)
100 1st round PADURE Andrei 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
100 1st round GHAZIRI Jad 2003 M LBN
102 1st round ISMANA Teodor 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
103 1st round PAUNICA Albert 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
104 1st round CARUTASU Alexandru 2003 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
105 1st round MIHNEA Andrei 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
106 1st round MACOVEI Razvan 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
107 1st round TIPISCA Razvan 2003 M ROU CSM IASI (ROU)
108 1st round RUSALOVSKYI Oleksandr 2002 M UKR Kharkiv (UKR)
109 1st round ANTONESCU Dominic 2003 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
110 1st round PANTIS Matei 2005 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
111 1st round KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
112 1st round CRACIUN Daniel 2003 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
112 1st round POPESCU CRETULESCU Alexandru 2001 M ROU CS RIPOSTA (ROU)