Back to list

Results

Weltcup
AUT Salzburg
January 31, 2009 - February 1, 2009

Foil Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NAM Hyunhee 1981 F KOR
2 MAITREJEAN Corinne 1979 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
3 GOLUBYTSKYI Carolin 1985 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 HOPKA-VARGA Gabriella 1982 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
5 HATUEL Delila 1980 F ISR Hapoel Acco (ISR)
6 WÄCHTER Katja 1982 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 SCHACHE Anja 1977 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 KOROBEYNIKOVA Larisa 1987 F RUS
9 GRUBE Melanie 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 GUYART Astrid 1983 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
11 JEON Hee Sook 1984 F KOR
12 BARTKOWSKI Maria 1985 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 KLEINBERGER Sandra 1984 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
14 MERKL Roxanne 1988 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
15 LEE Hye Sun 1983 F KOR
16 KOZYREVA Viktoria 1987 F RUS
17 MOUMAS Melanie 1977 F FRA
18 RASHIDOVA Yulia 1987 F RUS
19 CONSTANT Ingrid 1980 F FRA
20 FALLER-GALLERNEAU Anne-Florence 1982 F FRA
21 FOSSE Theodora 1988 F FRA
22 MYASNIKOVA Tatiana 1987 F RUS
23 GROSLAMBERT Julie 1987 F BEL CE Européen de Bruxelles (BEL)
24 VARGA Katalin 1980 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
25 KREISS Fanni 1989 F HUN UTE Budapest (HUN)
26 KIM Na Rae 1983 F KOR
27 BINGENHEIMER Sandra 1987 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 ZACKE Martina 1984 F GER SC Berlin (GER)
29 ALSHEUSKAYA Iryna 1988 F BLR Dinamo (BLR)
30 MERKL Larissa 1983 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
31 YAKOVLEVA Diana 1988 F RUS
32 BONNIER Amelie 1984 F FRA
33 RAU Yeu-Chian 1976 F TPE
34 GAFURZIANOVA Kamilla 1988 F RUS
35 BENOIT Aurelie 1984 F FRA
36 GENEVOIS Berangere 1987 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
37 BENTLEY Anna 1981 F GBR
38 NATTAN Sarolta 1979 F HUN Terezvaros (HUN)
39 KOPPENWALLNER-BOEHM Barbara 1964 F AUT WAT Wieden (AUT)
40 ZSARY Noemi 1987 F HUN Budakalasz (HUN)
40 DOECKER Anna 1986 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
42 BERTA Adrienn 1984 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
43 CISLO-BRESTEAU Claire 1987 F FRA COURBEVOIE (FRA)
44 TOTH Anna 1987 F HUN UTE Budapest (HUN)
45 EMANUEL Martina 1985 F GBR MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
46 GEBET Gaelle 1984 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
47 HUIN Julie 1987 F FRA
48 ESSL Regina 1989 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
49 HAVENCHYK Natalia 1987 F BLR Dinamo (BLR)
50 SCHULZ Diana 1979 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
51 SCHULT Katharina 1986 F GER SC Berlin (GER)
52 1st round GEURTS Djinn 1988 F NED
53 1st round LEMBERG Mercedesz 1986 F HUN [i] CSATA DSE (HUN)
54 1st round FODOR Eszter 1988 F HUN [i] CSATA DSE (HUN)
55 1st round BENNETT Claire 1985 F GBR
56 1st round WEISS Kim 1991 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
57 1st round BERTA Krisztina 1984 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
58 1st round GEMESI Tekla 1985 F HUN
59 1st round TELLER Tarenn 1977 F GBR
60 1st round MENGS Julia 1983 F GER ETUF Essen (GER)