Back to list

Results

Internationales Turnier
GER Göppingen
December 13, 2008 - December 14, 2008

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
2 LEHNERT Florian 1992 M GER TSG Eislingen (GER)
3 WROBEL Mariusz 1992 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
3 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 WÜST Carsten 1992 M GER Königsbacher SC (GER)
6 EHRLER Julian 1992 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
7 SCHMELZER Maximilian 1992 M GER TSG Eislingen (GER)
8 RIEGERT Jannik 1993 M GER TV Wetzlar (GER)
9 SCHEURICH Simon 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 MOHRING Michael 1992 M GER FC Göppingen (GER)
11 ARTESI Fabio 1994 M GBR Camden FC (GBR)
12 MAJCHERSKI Aleksander 1992 M POL
13 GÖRZEN Thomas 1994 M GER FC Göppingen (GER)
14 FOTHERBY William 1992 M GBR Xiphoi Fencing (GBR)
15 TILL Daniel 1992 M POL
16 MÖLLER Tom 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
17 RÜNZ Christoph 1992 M GER CTG Koblenz (GER)
18 AIYENURO Soji 1993 M GBR Camden FC (GBR)
19 GOOSSENS Robbert 1992 M NED s.v. Surtout (NED)
20 MOGG Maximilian 1992 M GER CTG Koblenz (GER)
21 SZYMIK Ryszard 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
22 WEGLINSKI Pawel 1992 M POL
23 SECZEK Adam 1992 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
24 DAGOSTINO Matthew 1992 M GBR Edinburgh FC (GBR)
25 HAUX Felix 1993 M GER FC Göppingen (GER)
25 MANCZAK Mariusz 1993 M POL KKSz Konin (POL)
27 MCLEOD Michael 1993 M GBR Taunton Blades (GBR)
28 PYTEL Tomasz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
29 MARZEC Kamil 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
30 ORTH Felix 1993 M GER CTG Koblenz (GER)
31 LANGE Philipp 1992 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
32 STUMPP Julian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
33 KESSLER Dennis 1993 M GER CTG Koblenz (GER)
34 MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
35 JÜNGER Christian 1994 M GER FC Göppingen (GER)
36 LAWRENCE Chris 1993 M GBR Bedford FC (GBR)
36 JASTRZEBSKI Filip 1993 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
36 DONZELLO Riccardo 1994 M GER Königsbacher SC (GER)
39 SLANKARD Kirk 1993 M GBR Canterbury FC (GBR)
40 TOMASIAK Michal 1992 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
41 KALBHENN Martin Elias 1992 M GER TV Alsfeld (GER)
42 DECHER-WAHBY Gabriel 1992 M GER TV Alsfeld (GER)
43 WALKER Henry 1993 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
44 EHREMANN Alex 1993 M GER FC Göppingen (GER)
45 BOTELER Harry 1993 M GBR
46 GOEDHART Mike 1992 M NED s.v. Surtout (NED)
47 ZIELINSKI Stanislaw 1992 M POL
48 KONIUSZ Piotr 1992 M POL FORTIS Sosnowiec (POL)
49 SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
50 WEISSER Constantin 1993 M GER TV Ingolstadt (GER)
51 HAUPT Benedikt 1993 M GER Königsbacher SC (GER)
52 STUCKMANN Daniel 1992 M GER TV Jahn Oelde (GER)
53 SCHROD Christoph 1992 M GER TV Wetzlar (GER)
54 SIMMONS John 1993 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
55 SCHLEGEL Marco 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
56 SCHNEIDER Timo 1994 M GER TSV Kenten (GER)
57 DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
58 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
59 FRITZ Pierre 1992 M GER KTF Luitpold München (GER)
60 WALICKI Mateusz 1992 M POL
61 KOCH Frederik 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
62 DZWONIARSKI Damian 1994 M POL KKSz Konin (POL)
63 DIXON Stuart 1992 M GBR Millfield School (GBR)
64 GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
65 MUNZ Max 1994 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
66 ROESINK Bela 1992 M NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
67 ROGERSON Noah 1995 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
68 WAGNER Felix 1993 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
69 BOCK Christian 1993 M GER Kieler MTV (GER)
70 DOMANSKI Adam William 1995 M GER FR Nürnberg (GER)
71 REYNAERT Samuel 1994 M BEL Confrerie Gent (BEL)
71 KANAREK Krzysztof 1994 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
73 LATZKO Bastian 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
74 GOTTLIEB-STROH Tobias 1993 M GER TV Alsfeld (GER)
75 MOUNTFORD Jo 1993 M GBR Ridings SC (GBR)
75 MALINOWSKI Kamil 1994 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
77 HERBORN Malte 1994 M GER Königsbacher SC (GER)
78 SCHACHERL Tim 1993 M GER FR Nürnberg (GER)
79 HENDERSON Ashley 1992 M GBR Brentwood School FC (GBR)
80 KEUSER Lukas 1994 M GER Königsbacher SC (GER)
81 APPOLD Jonas 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
82 OBERKIRCH Yannick 1994 M GER Königsbacher SC (GER)
82 ARTESI Gianfranco 1994 M GBR Camden FC (GBR)
84 VANDER-EECKEN Nicolas 1994 M BEL
85 WALDI Nils 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
86 ZIOLA Damian 1994 M POL KKSz Konin (POL)
87 SYLA Patryk 1993 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
88 VONDEE Morgan 1992 M GBR Millfield School (GBR)
89 SZCZEPANIAK Hubert 1994 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
89 KOCH Eike 1992 M GER TV Wetzlar (GER)
91 JANASIK Adam 1994 M POL KKSz Konin (POL)
91 ZADOW Frederick 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
93 BRITTON Gregory 1993 M GBR Chilwell Blades FC (GBR)
93 WEICHEL Jonas 1995 M GER FC Göppingen (GER)
95 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
96 PETERSZEGI Victor 1993 M GER OFC Bonn (GER)
96 KUHN Alexander 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
98 1st round NOLTE Adrian 1994 M GER OFC Bonn (GER)
99 1st round KITSON Lee 1992 M GBR Foyle and Londonderry College (GBR)
100 1st round GIEBAT Semjon Levin 1994 M GER OFC Bonn (GER)
101 1st round GEISSLER Jan-Rene 1996 M GER MTV Giessen (GER)
102 1st round SCHRILLS Tim 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
103 1st round ZAJAC Robert 1994 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
104 1st round ZAJAC Artur 1993 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
105 1st round MÜNCH Dominik 1995 M GER MTV Giessen (GER)
106 1st round ROTH Thomas Friedrich 1994 M GER TSV Kenten (GER)
107 1st round SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
107 1st round GARBE Frederik 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
109 1st round BIALECKI Andrzej 1994 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
110 1st round KÄSTNER Etienne 1996 M GER KTF Luitpold München (GER)
111 1st round BLETSCH Luca 1996 M GER TSG Eislingen (GER)
112 1st round RAKOWSKI Karol 1994 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
112 1st round DENTANT Ian 1996 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
114 1st round VÖLKL Andreas 1993 M GER FC Regensburg (GER)
115 1st round SCHEURICH Lukas 1994 M GER [i] TV Wertheim (GER)
116 1st round THON Jan-Erik 1993 M GER Kieler MTV (GER)
117 1st round HERZBERGER Adrian 1994 M GER FC Göppingen (GER)
118 1st round BOCK Vincent 1995 M GER MTV Mainz (GER)
119 1st round REDWANZ Rouven 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
120 1st round SCHEINER Emil 1992 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
121 1st round KÜHNER Tim 1996 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
122 1st round THIEME Dennis-Marius 1994 M GER PSV Rostock (GER)
123 1st round SCHEINER Simon 1995 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
124 1st round SCHULZE Markus 1995 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
125 1st round EHREMANN Edgar 1996 M GER FC Göppingen (GER)
126 1st round OGRISECK Felix 1996 M GER FC Göppingen (GER)
126 1st round BERNER Frederic 1996 M GER TSG Eislingen (GER)
126 1st round SCHMAUSS Maximilian 1994 M GER TV Ingolstadt (GER)