Back to list

Results

Challenge J.B. Coulon/Emile Gretsch
LUX Luxembourg
November 7, 2008 - November 8, 2008

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
2 GLANE Sebastian 1989 M GER Osnabrücker SC (GER)
3 LEOMBRUNO Marco 1992 M ITA ASU Sez. Scherma (ITA)
3 ROKOSZ Lukasz 1989 M POL Muszkieter Gliwice (POL)
5 BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
6 MACIEJCZYK Piotr 1989 M POL AZS AWF Krakow (POL)
7 DE VRIES Matthijs 1989 M NED Fencing Ermelo (NED)
8 DE METS Bert 1990 M BEL Confrerie Gent (BEL)
9 CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
10 HÄBIG Pascal 1989 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 BRUTTINI Lorenzo 1991 M ITA
12 CANEVARI Marco 1989 M ITA
13 DE BRANT Thales 1990 M BEL
14 BOYADZHIEV Kristian 1991 M BUL Sofia (BUL)
15 GOLOBIC Jan 1992 M SLO SS Tabor (SLO)
16 BOURBON Francisco 1990 M POR
17 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
18 WATSON Adam 1990 M USA
19 KEREKES Erwin 1991 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 GALLO Carlo 1989 M ITA
21 MARZANI Raffaello 1990 M ITA
22 HARDER Dirk 1990 M GER FG Segeberg (GER)
23 JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK (DEN)
24 SWOROWSKI Wojciech 1991 M POL RMKS Rybnik (POL)
25 LUCENTI Emilio 1990 M ITA
26 MASSERA Davide 1990 M ITA
27 ZUPANCIC David 1991 M SLO SS Tabor (SLO)
28 KRAWCZYK Pawel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
29 SEIDL Julian 1990 M CZE SC Praha (CZE)
30 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
31 BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
32 GEROCK Artur 1989 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
33 KECK Maximilian 1990 M GER Heidenheimer SB (GER)
34 JUSSIFOV Kenan 1990 M EST
35 SMOLKA Mikolaj 1992 M POL AZS AWF Katowice (POL)
36 MARKULIS Aleksejs 1991 M LAT
37 ROIG David 1992 M ESP
38 SAPONJA Peter 1990 M SLO
39 HOFMAN David 1990 M CZE
40 CREMER Benjamin 1990 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
41 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
42 SZCZEPANOWSKI Tomasz 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
43 BIDOVEC Jan 1989 M SLO SS Tabor (SLO)
44 BAS Marcel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
45 BICKELMANN Julien-Baptiste 1990 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 SOBIECKI Jan 1991 M POL AZS AWF Krakow (POL)
47 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
48 HEIDENREICH Konstantin 1991 M GER TG Schweinfurt (GER)
49 SZCZECINSKI Piotr 1990 M POL
50 REINDAHL Kasper 1990 M DEN Trekanten København (DEN)
51 EVERITT Marcus-Elgaard 1991 M DEN Trekanten København (DEN)
52 SILINS Arturs 1989 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
53 SANTOS Joao-Pedro 1990 M POR
54 PINTO Santiago 1992 M COL [i] C.E.E. Madrid (ESP)
55 HANSEN Carl-Johan 1989 M DEN Hellerup FK (DEN)
56 MILHARADAS Nuno 1989 M POR
57 REDING Nicolas 1989 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
58 CALIENDO Armando 1991 M ITA
59 SZWALBE Rafal 1991 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
60 WITON Alexandre 1990 M BEL
61 DECHAMPS Quentin 1989 M BEL
61 CHUNG Wai Hin Tom 1991 M HKG
63 PAHOTIN Anton 1990 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
64 GEBER Lav 1990 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
65 1st round BRACKE Michael 1992 M BEL Confrerie Gent (BEL)
66 1st round FEROT Francois Xavier 1991 M BEL
67 1st round MARKOVICS Thomas 1990 M GER Heidenheimer SB (GER)
68 1st round NIKOLIC Luka 1990 M SRB MK Silni (SRB)
69 1st round LEWIS James 1989 M AUS
70 1st round VAN HULLE Romain 1990 M BEL
71 1st round REGIBEAU Gaspard 1992 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
71 1st round DAKASHEV Hristo 1990 M BUL
73 1st round NICKELS Alexeij 1993 M LUX CE Sud (LUX)
74 1st round ALSTON Vincent 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
75 1st round SNOPEK Miroslav 1989 M CZE
75 1st round TODOROV Ivan 1991 M BUL
77 1st round ZYKA Martin 1991 M CZE USK Praha (CZE)
78 1st round ALBERS Christiaan 1990 M NED
78 1st round VAN HOEY Benjamin 1990 M BEL CE Damocles (BEL)
80 1st round JELDERS Christian 1990 M NED FC Almere (NED)
81 1st round NOTTE Olivier 1989 M BEL
82 1st round HELLER Alexander 1991 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
83 1st round JACOBS Jurriaan 1989 M NED
84 1st round BUREZ Olivier 1991 M BEL
85 1st round EILER Johannes 1989 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
86 1st round KIIL Filip 1990 M DEN Trekanten København (DEN)
87 1st round STASJUKS Vitalijs 1992 M LAT
87 1st round NICLOU Benoit 1993 M LUX CE Sud (LUX)