Back to list

Results

2017 Troféu Brasil de Equipes
BRA Rio de Janeiro
May 19, 2017 - May 21, 2017

Epee Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 AMK       BRA AMK Mestre Kato (BRA)
1 GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
1 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
1 NUNES Gustavo 1981 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
1 BONAMIGO Gabriel 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 ECP       BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 LUCIO Mauricio 1976 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 LAZZARINI Roberto 1961 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 MELARAGNO Guilherme 1993 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 AMK 2       BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 SOUZA Luciano 1973 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 LAZAROTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 ASSIS Gabriel 1997 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
4 ECP 2       BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 JULIO Gabriel 1998 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 SCHWUCHOW Bernardo 1987 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 RODRIGUES Luiz 1994 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 CAP       BRA CAP Paulistano (BRA)
5 MURRAY Paulo 1970 M BRA CAP Paulistano (BRA)
5 PETRACHI Luiz 1968 M BRA CAP Paulistano (BRA)
5 GARCIA Guilherme Luis 1969 M BRA CAP Paulistano (BRA)
6 BTC1       BRA BTC Barroca (BRA)
6 MENDES Tarcisio 2001 M BRA BTC Barroca (BRA)
6 DONATO Alvaro 2000 M BRA BTC Barroca (BRA)
6 MOREIRA Carlos 1969 M BRA BTC Barroca (BRA)
6 DONATO Olavo 2002 M BRA BTC Barroca (BRA)
7 CDE       BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
7 VARGAS Ricardo 1985 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
7 LUNARDI Fabiano 1984 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
7 BRAGA Theofilo 1993 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
8 AMAN       BRA AMAN Agulhas Negras (BRA)
8 RIBEIRO Renan 1996 M BRA AMAN Agulhas Negras (BRA)
8 SILVA Igor 1997 M BRA Avulso (BRA)
8 REBOUCAS Gabriel 1994 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
9 SSJE       BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
9 FIUZA Gabriel 1980 M BRA Avulso (BRA)
9 CIPOLATTI Mathias 2000 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
9 ORTOLANI Enrico 1983 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
9 COSTA Eduardo 2000 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
10 AMAN 2       BRA AMAN Agulhas Negras (BRA)
10 SCHUSTER Allan 2000 M BRA Avulso (BRA)
10 FABIO Caio 1995 M BRA AMAN Agulhas Negras (BRA)
10 ARAGAO Gabriel 2000 M BRA Avulso (BRA)
11 CDE 2       BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
11 SOUZA Roberto 1986 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
11 MARTINS LIMA Eduardo 1985 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
11 PETTERLE Amaury 1990 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
12 THALIA       BRA Sociedade Thalia (BRA)
12 FERREIRA Fernando 1979 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
12 SANTOS Daniel 1900 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
12 GOLDENBERG Theo 1998 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
13 AMK 3       BRA AMK Mestre Kato (BRA)
13 PETRICH Pedro 2003 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
13 ORO Lucae 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
13 MOLFETTI Thiago 1980 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
13 VALLET Timothee 1900 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
14 CAP 2       BRA CAP Paulistano (BRA)
14 CAVELAN Hughes 1967 M FRA CAP Paulistano (BRA)
14 FORMAN Joao 1999 M BRA CAP Paulistano (BRA)
14 PEDROSA Alberto 1954 M BRA CAP Paulistano (BRA)
14 SEINI Leandro 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)