Back to list

Results

2017 Deutsche Meisterschaft
GER Reutlingen
May 13, 2017 - May 14, 2017

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RITZ Janik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
2 SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 KOZIELSKI Kevin 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
5 SUCHERT Theo 2004 M GER TV Augsburg (GER)
6 BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
7 RENZ Dominik 2004 M GER TSV Laupheim (GER)
8 OHLIG Sebastian 2004 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
9 AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
10 HÖCKE Wilhelm 2004 M GER FC Leipzig (GER)
11 SPIERZAK Lorenz 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
12 ARNHOLD Timon 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
13 SIEWERT Darius 2004 M GER Mannheimer FC (GER)
14 VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
15 EHRINGHAUS Mika 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
16 SCHÜTTLER Tim 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
18 FRANKE Tim Ole 2004 M GER TV Haueneberstein (GER)
19 LENHARDT Jan-Philipp 2004 M GER TSF Ditzingen (GER)
20 STOLTE Quinn 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
21 GANZLOSER Jannis 2004 M GER TSF Ditzingen (GER)
22 OHLSSON Rasmus 2004 M GER TuS Hamm (GER)
23 ATTA Leopold 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
24 BRACKERT Lasse 2004 M GER Elmshorner MTV (GER)
25 BRUDI Kevin 2004 M GER TSG Reutlingen (GER)
26 SPEKER Oskar 2004 M GER EFG Essen (GER)
27 MEIER Kassian 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
28 SITNER Lukas Julius 2004 M GER TSV Nördlingen (GER)
29 SPIELMANN Richard 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
30 DERGAY David 2004 M GER FC Offenbach (GER)
31 FRITSCH Jonathan 2004 M GER SV Waldkirch (GER)
32 BROLL Quentin 2004 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
33 LÖFLATH Elias 2004 M GER TV Augsburg (GER)
34 TIPPELT Cedric 2004 M GER TSG Friesenheim (GER)
35 PINKERT Jan 2004 M GER TV Hoffnungsthal (GER)
36 IXKES Tibór Leander 2004 M GER Frankfurter TV (GER)
37 RUDOLPHI Cajus 2004 M GER TV Paderborn (GER)
38 SONNICKSEN Samuel 2004 M GER OFC Bonn (GER)
39 MICHALSKI Christoph 2004 M GER FC Leipzig (GER)
40 LANGNER Georg 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
41 HAHNEL Thore 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
42 BEIßWENGER Lukas 2004 M GER FC Mosbach (GER)
43 HEILS Thorge 2004 M GER SV Vorwärts Nordhorn (GER)
44 SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
45 ROELOFS Steffen 2004 M GER SV Vorwärts Nordhorn (GER)
45 ZAISER Jonas 2004 M GER TSV Pliezhausen (GER)
47 KAPPLER Simon 2004 M GER SV Waldkirch (GER)
48 STEIN Severin 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
49 1st round RITTHALER Finn 2004 M GER TSG Friesenheim (GER)
50 1st round HUMMEL Jan 2004 M GER TSF Ditzingen (GER)
51 1st round BERGER Steven 2004 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
52 1st round SCHILLING Lönne 2004 M GER 1.SC Norderstedt (GER)
53 1st round AUST Marvin 2004 M GER FC Bischofswerda (GER)
54 1st round CHEN Jan 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
54 1st round SCHNEIDER Julian 2004 M GER TV Hoffnungsthal (GER)
56 1st round WESTER Janis 2004 M GER TV Paderborn (GER)
57 1st round LUCKENBACH Nick 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
58 1st round POETEN Falk 2004 M GER TuS Hamm (GER)
59 1st round HEESCHEN Tim 2004 M GER TV Ingolstadt (GER)
60 1st round BASLER Dustin 2004 M GER SC Bad Saarow (GER)
61 1st round SELVE Jacques 2004 M GER Lüdenscheider TV (GER)
62 1st round BEINLICH Max 2004 M GER OFC Bonn (GER)
63 1st round BAUER Robin 2004 M GER FC Mosbach (GER)
64 1st round COSACK Tristan 2004 M GER TV Neheim (GER)
65 1st round THOMASINI Nico 2004 M GER TV Kaufbeuren (GER)