Back to list

Results

Fleuret de St. Petersbourg
RUS St. Petersburg
May 5, 2017 - May 7, 2017

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
2 CASSARA Andrea 1984 M ITA
3 SAFIN Timur 1992 M RUS
3 CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
5 CHAMLEY-WATSON Miles 1989 M USA
6 MEINHARDT Gerek 1990 M USA
7 SON Young Ki 1985 M KOR
8 PAROLI Alessandro 1989 M ITA
9 LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
10 IMBODEN Race 1993 M USA
11 KRUSE Richard 1983 M GBR
12 AUCLIN Erwann 1995 M FRA PAYS AIX (FRA)
13 NISTA Lorenzo 1993 M ITA
14 SIDO Alexandre 1996 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
15 MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
16 CHOI Nicholas Edward 1993 M HKG
17 AVOLA Giorgio 1989 M ITA
18 LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
19 JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
20 CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
21 CADOT Jeremy 1986 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
22 DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
23 HA Taegyu 1989 M KOR
24 ITO Takuma 1998 M JPN
25 BALDINI Andrea 1985 M ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
26 ARSLANOV Timur 1991 M RUS
27 KIM Hyogon 1990 M KOR
28 TRANI Francesco 1991 M ITA
29 SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
30 FILES Petar 1997 M CRO MK Rapir (CRO)
31 LUPERI Edoardo 1993 M ITA
32 KHAMZIN Askar 1994 M RUS
33 FOCONI Alessio 1989 M ITA
34 ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
35 POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FUM Mödling (AUT)
36 MINUTO Martino 1988 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
37 TROFIMOV Dmitry 1995 M RUS
38 ZAKHARIKOV Anton 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
39 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
40 LEE Kwanghyun 1993 M KOR
41 RIGIN Dmitry 1985 M RUS
42 ASPROMONTE Valerio 1987 M ITA
43 SIROTKIN Alexander 1997 M RUS
44 ELICE Meddy 1996 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
45 KLEIBRINK Benjamin 1985 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 FUJINO Daiki 1987 M JPN
47 POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
48 OISHI Riki 1994 M JPN
49 ITKIN Nick 1999 M USA
50 PAUTY Maxime 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
51 RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
51 MIYAKE Ryo 1990 M JPN
53 MOURRAIN Baptiste 1994 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
54 WEBBER Lucas 1995 M AUS Blacklords FC (AUS)
55 ZHURAVLEV Vladislav 1997 M RUS
56 MATHIEU Adam 1994 M USA
57 CEGIELSKI Bartosz 1995 M POL AZS AWF Poznan (POL)
58 SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
59 CHUCHUKALO Dmytro 1995 M UKR KIEW (UKR)
60 GAGANIDZE Luka 1996 M GEO
61 SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
62 LAHUNOU Uladzislau 1996 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
63 ZHEREBCHENKO Dmitry 1989 M RUS
64 SAITO Toshiya 1997 M JPN
65 CHASTANET Maximilien 1996 M FRA
66 YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
67 HATOEL Maor 1985 M ISR
68 BRAUN Marius 1989 M GER KTF Luitpold München (GER)
69 DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
70 SIMON Vincent 1990 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
71 GLONEK Radoslaw 1983 M POL
72 JANDA Piotr 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
73 SZUMIELEWICZ Pawel 1986 M POL Wroclawianie (POL)
74 BORONTOV Pavel 1993 M RUS
75 ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
75 NAGANO Yudai 1998 M JPN
77 LECOCQ Hans Joachim 1991 M BEL
78 KOMISSAROV Dmitry 1990 M RUS
79 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
80 LANGER Mario 1995 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
80 CHOI Chun Yin Ryan 1997 M HKG
82 REICHETZER Tobias 1994 M AUT FUM Mödling (AUT)
83 VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
84 CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
85 KUTS Roman 1990 M RUS
86 TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
87 DE BAZELAIRE Ludwik 1997 M POL
88 OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
89 PIVOVAROV Alexander 1995 M ISR CSKA Moscow (RUS)
89 PRANZ Rene 1985 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
91 BAKIROV Marat 1996 M RUS
92 TONY HELISSEY Jean-Paul 1990 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
93 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
94 O Chun Yee 1997 M HKG
95 AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
96 MATVEEV Andrey 1996 M RUS
97 ABE Yoshiki 1996 M JPN
98 JANDA Michal 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
99 NAVAS Miguel 1995 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
100 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
101 KONTOCHRISTOPOULOS Nikolaos 1992 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
102 MURAKAMI Satoki 1991 M JPN
103 TSEVAN Artur 1994 M BLR SCAF RB (BLR)
103 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
105 HERTSYK Rostyslav 1989 M UKR Lviv (UKR)
106 ETTELT Maximilian 1995 M AUT FUM Mödling (AUT)
107 MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
107 BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal (GER)
109 SURWILLO Jakub 1993 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
110 KANG Young Woo 1987 M KOR
111 GATAI Robert 1991 M HUN Budakalasz (HUN)
112 MORRIS Jesse 1997 M AUS
113 NOGUCHI Ryohei 1996 M JPN
114 KANESHIGE Brian 1993 M USA
115 KLEIN Felix 1995 M GER TSG Weinheim (GER)
115 KREJCIK Jan 1991 M CZE USK Praha (CZE)
115 BRICENO Janderson 1995 M VEN Wroclawianie (POL)
118 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
118 DOUGLAS Sholto 1996 M AUS
120 HEO Jun 1988 M KOR
121 UGULAVA Archil 1993 M GEO FC Tbilisi (GEO)
121 FITZGERALD Edward 1997 M AUS
123 SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
124 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
125 CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
126 SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
127 CHAN Kyle 1990 M HKG
128 NAGLE Christopher 1993 M AUS
129 1st round HARI Mate 1992 M HUN Terezvaros (HUN)
130 1st round CHANG Jason 1993 M USA
131 1st round KAHL Alexander 1993 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
132 1st round COSGUN Muhemmed Ege 1997 M TUR
133 1st round TKACHUK Ivan 1997 M UKR
134 1st round KUNDERA Vaclav 1983 M CZE Sokol Brno (CZE)
135 1st round MATYAS Balint 1994 M HUN Torekves (HUN)
136 1st round PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
137 1st round SEDOV Artem 1984 M RUS
138 1st round KHITROV Dmitriy 1992 M RUS
139 1st round CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
140 1st round MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
141 1st round KALIYEV Tamirlan 1996 M KAZ
141 1st round PERELMANN Mark 1994 M ISR TSG Weinheim (GER)
143 1st round WOHLGEMUTH Dominik 1990 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
144 1st round NG Lok Wang Lawrence 1999 M HKG
145 1st round BABAOGLU Tevfik Burak 1993 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
146 1st round GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim (GER)
146 1st round PROKHARAU Pavel 1995 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
148 1st round GULER Baris 1996 M TUR
149 1st round RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
150 1st round VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim (GER)
151 1st round WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
152 1st round KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
152 1st round KOZLOWSKI Szymon 1994 M POL AZS AWF Poznan (POL)
154 1st round CHAM Shun Wo 1998 M HKG
155 1st round LEE Ka Fung 1995 M HKG
156 1st round RICHTER Stefan 1978 M AUT WAT Wieden (AUT)
157 1st round TETERIS Lukas 1996 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
158 1st round BILLING Matthew 1989 M GBR
158 1st round SABARWAL Ranchan 1988 M IND
160 1st round BRUUN Ken-Martin 1987 M DEN Trekanten København (DEN)
161 1st round AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
162 1st round ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
162 1st round MAGOTRA Dushyant 1993 M IND