Back to list

Results

Weltcup
BRA Rio de Janeiro
May 5, 2017 - May 7, 2017

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KUUSK Kristina 1985 F EST
2 NDOLO Alexandra 1986 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 TRZEBINSKA Ewa 1989 F POL UKS ZOLIBORZ (POL)
3 KIRPU Erika 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
5 MARTYNYUK Daria 1994 F RUS
6 NAVARRIA Mara 1985 F ITA
7 ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX Heidenheimer SB (GER)
8 HURLEY Courtney 1990 F USA
9 FIAMINGO Rossella 1991 F ITA
10 EMBRICH Irina 1980 F EST
11 REMBI Lauren 1992 F FRA BONDY AS (FRA)
12 VITALIS Coraline 1995 F FRA LEVALLOIS (FRA)
13 GORAM Melissa 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
14 XU Chengzi 1994 F CHN
15 RIZZI Giulia 1989 F ITA
16 BEZHURA Dzhoan Feybi 1991 F UKR
17 BESBES Sarra 1989 F TUN ST MAUR VGA (FRA)
18 SUN Yiwen 1992 F CHN
19 LOGUNOVA Tatiana 1980 F RUS
20 BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
21 SHIN A Lam 1986 F KOR
22 KANG Young Mi 1985 F KOR
23 HURLEY Kelley 1988 F USA
24 BOSCARELLI Francesca 1982 F ITA
25 MALLO Auriane 1993 F FRA ST GRATIEN (FRA)
26 CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
27 KISKAPUSI Dora 1982 F ESP VCE-VA (ESP)
28 CLERICI Alice 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
29 SVYSTIL Yuliya 1995 F UKR Lviv (UKR)
30 KHRAPINA Violetta 1994 F RUS
31 RUTZ Barbara 1995 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
32 LOUIS MARIE Alexandra 1996 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
33 CHOI Injeong 1990 F KOR
34 KONG Man Wai Vivian 1994 F HKG
35 MOELLHAUSEN Nathalie 1985 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
36 KOLOBOVA Violetta 1991 F RUS
37 KRYVYTSKA Olena 1987 F UKR
38 KNAPIK-MIAZGA Renata 1988 F POL
39 CANDASSAMY Marie-Florence 1991 F FRA PARIS UC (FRA)
40 SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
41 ZHU Mingye 1992 F CHN
42 DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu (EST)
43 MARZANI Roberta 1996 F ITA
44 EPEE Laurence 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
45 KOMAROVA Alena 1996 F RUS
46 SANTUCCIO Alberta 1994 F ITA CS Acireale (ITA)
47 ANDRYUSHINA Tatyana 1990 F RUS
48 OISHI Kanna 1992 F JPN
49 MULTERER Ricarda 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
50 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
51 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
52 MARTINEZ Maria 1983 F VEN
52 PIEKARSKA-TWARDOCHEL Magdalena 1986 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
54 FACZANNE BUDAI Dorina 1992 F HUN BHSE (HUN)
55 SONG Sera 1993 F KOR
56 VARNAI Vivien 1994 F HUN BHSE (HUN)
57 XIANG Yixuan 1996 F CHN
58 FERNANDEZ CALLEJA Sara 1993 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
59 NIXON Catherine 1997 F USA
60 SUZUKI Honami 1994 F JPN
61 LOZANO OLARTE Laskmi Natalia 1987 F COL
62 XU Nuo 1998 F CHN
63 GARCIA RODRIGUEZ Ines 1994 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
64 DMOWSKA-ANDRZEJUK Danuta 1982 F POL
65 POCHKALOVA Anfisa 1990 F UKR Lviv (UKR)
66 YANG Zheng 1992 F CHN
67 PANTELYEYEVA Kseniya 1994 F UKR Lviv (UKR)
68 YAMADA Rie 1991 F JPN
69 KOMATA Shiori 1995 F JPN
70 NGOM Mariem 1996 F FRA BONDY AS (FRA)
71 KUN Anna 1995 F HUN OMS-Tata (HUN)
72 BABA Haruna 1997 F JPN
73 LACAS-WARRICK Vanessa 1994 F CAN
74 ZVEREVA Yana 1989 F RUS
75 CISNEROS Alejandra 1990 F ESP CE-M (ESP)
76 JANG Seoyeon 1996 F KOR
77 FERNANDEZ Analia 1998 F CHI Avulso (BRA)
78 NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
79 GUDKOVA Tatiana 1993 F RUS
80 PYTKA Kamila 1994 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
81 TAHE Oceane 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
82 YAMADA Ayumi 1992 F JPN
83 CHIMAHUSKY Rebecca 1983 F USA
84 VAN BRUMMEN Anna 1994 F USA
85 ITO Chihiro 1994 F JPN
85 MACKINNON Leonora 1994 F CAN Malvern (GBR)
87 VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
88 LEPE Andrea 1982 F CHI
89 MENEZES Clarisse 1979 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
90 WASHINGTON Isis 1993 F USA
91 PLANTE Marilyne 1996 F CAN
92 HENDERSON Danielle 1988 F USA
93 MO Victoria 1988 F USA
94 FERRARI Marta 1990 F ITA
95 PIOVESAN SILVA Patrizia 1994 F VEN Los proceres (VEN)
96 EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
97 VIVEROS Montserrat 2001 F PAR
98 SCHERER KEEN Maria Victoria 1991 F ARG
99 WANG Yufen 1993 F CHN
100 LIN Weihong 1996 F CHN
101 1st round MIHALY Kata 1990 F HUN Debrecen (HUN)
101 1st round DANTAS Bianca 1983 F BRA BTC Barroca (BRA)
101 1st round CHU Ka Mong 1995 F HKG
104 1st round HOPPE MONTANARO Malinka 1993 F CAN
105 1st round FERREIRA Naira 1996 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
106 1st round LEPE Rudy 1991 F CHI
107 1st round CHOI Hyojoo 1993 F KOR
108 1st round HULTAZO Macarena 1996 F CHI Avulso (BRA)
109 1st round SILVA Marcela 1994 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
110 1st round GRISE Mayssa 1981 F BRA CMPR Parana (BRA)
111 1st round TELLO Marina 1983 F BRA BTC Barroca (BRA)
112 1st round MARK-LARKIN Brittany 1994 F CAN
113 1st round TAMINATO Leticia 1990 F BRA CMPR Parana (BRA)
114 1st round ABIB Fernanda 1995 F BRA CMPR Parana (BRA)
115 1st round POLO Carolina 2002 F BRA CMPR Parana (BRA)
116 1st round ANDREAZI Janaina 1974 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
116 1st round SANCHEZ Paola 1990 F URU
118 1st round GALVAO Cecilia 1997 F BRA CAP Paulistano (BRA)
119 1st round TELLO Cledola 1953 F BRA BTC Barroca (BRA)
119 1st round CORREA Isadora 2002 F BRA CMPR Parana (BRA)
121 1st round POLO Melissa 1975 F BRA CMPR Parana (BRA)
122 1st round PAPUCHI Alejandra 1982 F URU