Back to list

Results

47. Coupe d'Europe
GER Heidenheim
March 25, 2007 - March 25, 2007

Epee Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LEVALLOIS SC       FRA LEVALLOIS (FRA)
1 ROBEIRI Ulrich 1982 M FRA
1 DELHOMME Remy 1967 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
1 MORAS Christophe 1979 M FRA LEVALLOIS (FRA)
1 DENIS Matthieu 1977 M FRA LEVALLOIS (FRA)
2 CRISUL ORADEA       ROU Crisul Oradea (ROU)
2 ARKOSI Bertalan 1982 M ROU CS Satu Mare (ROU)
2 POP Adrian 1985 M ROU CS Satu Mare (ROU)
2 ANDREI Radu 1986 M ROU CS Satu Mare (ROU)
2 NYISZTOR Alexandru 1979 M ROU
3 CS CARABINIERI ROMA       ITA CS CARABINIERI ROMA (ITA)
3 ROTA Alfredo 1975 M ITA
3 CONFALONIERI Diego 1979 M ITA
3 BOSSALINI Alessandro 1974 M ITA
3 BERTINETTI Roberto 1986 M ITA Fechtzentrum Berlin (GER)
4 N SVENIGOROD       RUS
4 AVDEEV Alexandre 1982 M RUS
4 KOLOBKOV Pavel 1969 M RUS
4 KOTCHETKOV Serguey 1973 M RUS
4 SKOROBOGATOV Oleg 1969 M RUS
5 HEIDENHEIMER SB       GER Heidenheimer SB (GER)
5 REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 ROTH Michael 1977 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 REICH Wolfgang 1979 M GER Heidenheimer SB (GER)
6 NJARD FEKTING       NOR Njård Fekting (NOR)
6 TARKOVSKIJ-HEMMINGHYTT Alexandr 1986 M NOR Njård Fekting (NOR)
6 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
6 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
6 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
7 ESPOON MIEKKAILIJAT       FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
7 BADE Dennis 1985 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
7 SERGUN Eduard 1970 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
7 KARHUNEN Olli-Matti Juhani 1982 M FIN Uudenmaankadun Ritarit 33 (FIN)
7 KORHONEN Jussi 1983 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
8 DYNAMO CHARKOW       UKR
8 KHVOROST Maksym 1982 M UKR
8 KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
8 MEDVEDIEV Vitalii 1983 M UKR
8 SOKOLOV Oleg 1984 M UZB
9 SZUMSKI Maciej 1986 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
9 MOTYKA Tomasz 1981 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
9 ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
9 STASZAK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
10 AJZENSTADT Ido 1984 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
10 ROZENBLAT Amit 1975 M ISR
10 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
10 ISRAELIAN Marat 1986 M ISR
11 TAYLOR James 1982 M GBR
11 BENNETT Thomas 1986 M GBR
11 WILLIS Jonathan 1981 M GBR
11 THORNTON James 1986 M GBR Brentwood School FC (GBR)
12 FUL LINZ       AUT FU Linz (AUT)
12 FRIES Clemens 1984 M AUT FU Linz (AUT)
12 SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
12 BINDER Fabian 1988 M AUT FU Linz (AUT)
12 HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
13 MK SILNI       SRB MK Silni (SRB)
13 NIKOLIC Danilo 1982 M SRB MK Silni (SRB)
13 PEROVIC Danilo 1977 M SRB MK Silni (SRB)
13 NIKOLIC Luka 1990 M SRB MK Silni (SRB)
14 SV BOEBLINGEN       GER SV Böblingen (GER)
14 DANNECKER Felix 1991 M GER SV Böblingen (GER)
14 SCHNEIDER Achim 1981 M GER SV Böblingen (GER)
14 SPIRIDON Gavrila 1974 M ROU SV Böblingen (GER)
14 GREINER Stefan 1977 M GER SV Böblingen (GER)
15 BALENT Uros 1980 M SLO
15 SLODNJAK Martin 1976 M SLO
15 SOBOCAN Rok 1971 M SLO
15 JEZA Jure 1982 M SLO
16 USK PRAHA       CZE USK Praha (CZE)
16 AMBROZ Matyas 1986 M CZE USK Praha (CZE)
16 SOCHOR Frantisek 1981 M CZE USK Praha (CZE)
16 AMBROZ Jakub 1986 M CZE USK Praha (CZE)
17 FCB BERN       SUI FCB Bern (SUI)
17 NATSCHKOV Georgi 1979 M SUI FCB Bern (SUI)
17 EICHENBERGER Michael 1987 M SUI FCB Bern (SUI)
17 URWYLER Olivier 1982 M SUI ZFC Zürich (SUI)
17 GIGER Nicolas 1982 M SUI FCB Bern (SUI)
18 MIRANDA Hugo 1979 M POR
18 CHARREU Luis 1970 M POR
18 NEVES Pedro 1984 M POR
18 MALTEZ Nuno 1971 M POR
19 KAABERMA Kaido 1968 M EST
19 AAVIK Anders 1900 M EST
19 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
19 LOIT Meelis 1971 M EST