Back to list

Results

Grand Prix
MEX Cancun
December 16, 2016 - December 18, 2016

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SAMELE Luigi 1987 M ITA
2 LEE Jonghyun 1995 M KOR
3 MOTORIN Ilya 1991 M RUS
3 GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
5 GU Bongil 1989 M KOR
6 BERRE' Enrico 1992 M ITA
7 ILIASZ Nicolas 1991 M HUN VASAS Budapest (HUN)
8 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 MONTANO Aldo 1978 M ITA
10 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
11 SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
12 YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
13 CURATOLI Luca 1994 M ITA
14 ROUSSET Nicolas 1988 M GEO DIJON CE (FRA)
15 RESHETNIKOV Veniamin 1986 M RUS
16 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
17 KIM Junghwan 1983 M KOR
18 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
19 ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
20 DERSHWITZ Eli 1995 M USA
21 OCCHIUZZI Diego 1981 M ITA
22 DOLNICEANU Tiberiu 1988 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
23 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
24 MIRACCO Luigi 1988 M ITA
25 SPEAR Jeff 1988 M USA
26 PELLEGRINI Alberto 1988 M ITA
27 AFFEDE Leonardo 1994 M ITA
28 SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
29 FITZ-GERALD Kunihiko 1997 M JPN
30 LOSS Geoffrey 1994 M USA
31 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
32 FOSCHINI Gabriele 1990 M ITA
33 SZILAGYI Aron 1990 M HUN VASAS Budapest (HUN)
34 HOMER Daryl 1990 M USA
35 OH Sanguk 1996 M KOR
36 KIM Junho 1994 M KOR
37 PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
38 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
39 BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
40 HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
42 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
43 HWANG Byungyul 1983 M KOR
44 OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
45 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
46 HA Hansol 1993 M KOR
47 YOSHIDA Kento 1992 M JPN
48 DECSI Tamas 1982 M HUN KVSE Budapest (HUN)
49 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
50 ELSISSY Ziad 1994 M EGY
51 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
52 BONSANTO Francesco 1995 M ITA
53 NATANZON Benjamin 1997 M USA
54 SPEAR Will 1993 M USA
55 PROCHNIAK Evan 1991 M USA
56 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
57 ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
58 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
59 REPETTI Giovanni 1988 M ITA
60 HONEYBONE James 1991 M GBR
61 SONG Jonghun 1993 M KOR
62 QUINTERO Jose 1996 M VEN KKSz Konin (POL)
63 ACUNA RAMIREZ Adrian 1996 M MEX
64 LAURENCE Tristan 1992 M FRA GISORS 3A (FRA)
65 LAM Hin Chung 1986 M HKG
66 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
67 SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
68 BURGUNDER Quinten 1995 M USA
69 GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
70 BARLOY Edouard 1990 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
71 HO Sze Long Aaron 1995 M HKG
72 KOCH Frederik 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
73 GELINAS Marc 1996 M CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
74 SENEGAS Remi 1994 M FRA MEYLAN SE (FRA)
75 ZATKO Arthur 1993 M FRA JOUE TOURS (FRA)
75 KRASILNIKOV Rostislav 1995 M RUS
77 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
78 DADAEV Alexey 1996 M RUS
79 BROWN Zackery 1988 M USA
80 STREETS Kaito 1994 M JPN
81 ARFA Fares 1994 M CAN
82 MIYAYAMA Ryo 1988 M JPN
83 WÜST Carsten 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
83 WELLER Teddy 1990 M ISV
85 SCEPI Stefano 1992 M ITA
85 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
87 1st round BURNEV Lyuboslav 1994 M BUL Svechnikov (BUL)
88 1st round IMAI Yasutomo 1991 M JPN
89 1st round JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
90 1st round LARA Eduardo 1995 M MEX
91 1st round ESCOBAR Jonal 1997 M VEN KKSz Konin (POL)
92 1st round SHAINBERG Jonah 1996 M USA
93 1st round HERNANDEZ FLORES Javier Alejandro 1997 M MEX
94 1st round THOMPSON Khalil 1997 M USA
95 1st round VALDEZ Angel Omar 1997 M MEX
96 1st round GORDON Shaul 1994 M CAN
97 1st round BOUTET Cedric 1993 M CAN
98 1st round MORALES Josue 1997 M MEX
99 1st round COVARRUBIAS Antonio 1998 M MEX
99 1st round ZUMENTS Evgeniy 1986 M LAT
101 1st round KENNEDY Falan 1997 M CAN
102 1st round FLORENCIA Hector 1996 M MEX
103 1st round ROMO Brandon 2000 M MEX
104 1st round GONZALEZ Ramon 1999 M MEX
105 1st round PEREZ Victor Manuel 1995 M MEX
106 1st round SOLIS Fernando 2000 M MEX
107 1st round CASTILLO Manuel 1997 M GUA
108 1st round AYALA Julian 1992 M MEX
108 1st round YANES Francisco 1993 M GUA
108 1st round SOLOMON Daniel 2000 M USA
111 1st round DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
112 1st round MACIAS Cesar 2000 M MEX
113 1st round CARRILLO RAMIREZ Moises 1998 M MEX
114 1st round MACIAS Miguel 1997 M MEX