Back to list

Results

42. Preis der Chemiestadt
GER Dormagen
December 10, 2016 - December 11, 2016

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
2 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
3 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
3 DODDO Andrew 1998 M USA
5 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
6 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
7 MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
8 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 GLADKOV Andrey 1997 M RUS
10 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
11 FERJANI Fares 1997 M TUN
12 RAMUNNO Edoardo 1997 M ITA
13 STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
14 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
15 AMER Mohamed 1997 M EGY
16 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
17 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
18 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
19 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
20 LIANG Calvin 1997 M USA
21 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
22 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
23 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
24 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC (HUN)
25 GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC (HUN)
26 NATANZON Benjamin 1997 M USA
26 BAK Mikolaj 1997 M USA
28 NERI Matteo 1999 M ITA
29 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
30 YAKOVENKO Nikita 1997 M RUS
31 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
32 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
33 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
33 SIERADZKY Dawson 1998 M USA
33 METRYKA Karol 1997 M USA
36 SUDDARDS George 1998 M GBR
37 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
38 THOMPSON Khalil 1997 M USA
39 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
40 LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
41 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE (HUN)
42 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
43 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
44 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
44 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
46 PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
47 WALKER Christopher 2001 M USA
48 ILYIN Ivan 1997 M RUS
49 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
50 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
50 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
52 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
53 GEORGIEV George 1997 M BUL Svechnikov (BUL)
54 RAUCHBERGER David 1997 M AUT StLFC Graz (AUT)
55 MOCA Alessandro 1999 M ITA
56 RICCARDI Federico 1997 M ITA
57 HOSHINO Kento 1998 M JPN
58 GUYADER Adrien 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
59 YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
60 HEGEDUS Marton 1998 M HUN Kertvaros (HUN)
61 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
62 MORVAI Akos 1998 M HUN GEAC (HUN)
63 SKEETE Kamar 2001 M USA
64 EDWARDS James 2000 M GBR
65 SEGUELA Paul 1997 M FRA MEYLAN SE (FRA)
66 SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
67 WATANABE Yuto 1998 M JPN
68 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
69 KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
69 ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
71 MINISCHETTI Raffaele 1998 M ITA
72 BELKESSAM Mathieu 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
73 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
74 KITSIRIBOON Soravit 1998 M THA
75 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
76 JOHNSON Zachary 1999 M USA
77 SARON Mitchell 2000 M USA
78 ROESNER Antoine 1998 M FRA VARCES (FRA)
79 BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
80 KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
80 COHEN Josef 1998 M USA
82 KOPTAS Krzysztof 2000 M POL Dragon Lodz (POL)
83 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
84 KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
85 ALSHAMLAN Bandar 1997 M KUW
85 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
87 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
88 STIGLIANO Stefano 1999 M ITA
89 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
90 GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
91 VALLHONRAT Nil 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
92 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE (HUN)
92 GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE (HUN)
94 FERNANDEZ BLANCO Oscar 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
95 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
96 REN Ethan 1997 M GBR Russell Swords (GBR)
97 HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
98 MOTEGI Yudai 1997 M JPN
99 YAMAKITA Kakuya 1997 M JPN
100 SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
101 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
102 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
103 OYA Santa 2000 M JPN
104 NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
105 ESCOBAR Jonal 1997 M VEN KKSz Konin (POL)
105 SHIMIZU Takafumi 2000 M JPN
107 MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
107 SLAWOMIRSKY Mateu 1999 M ESP CEEH-B (ESP)
109 ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
109 ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
111 SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
111 PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
113 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
114 ANDREU Pere 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
115 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
116 MESTRES Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
117 ZEA ARMENTA Gibran 1997 M MEX TSG Eislingen (GER)
117 HOWES Nicholas 1998 M GBR
119 ALAMMARI Amaar 1997 M KUW
120 CASTILLO Oscar 1998 M ESP CEEH-B (ESP)
121 1st round ALONSO Gonzalo 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
122 1st round OYAMA Keishi 1998 M JPN
123 1st round BERGER David 1998 M GER FR Nürnberg (GER)
124 1st round STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
125 1st round KURYLA Pavel 1997 M BLR RCPhES (BLR)
126 1st round VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
127 1st round ALBERS Siebo 2000 M GER OFC Bonn (GER)
128 1st round PEREZ MARTIN Julio Manuel 2001 M ESP CEL-M (ESP)
129 1st round NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
129 1st round SATTARKHAN Nazarbay 1998 M KAZ
131 1st round GONZALEZ Joan 1999 M GUA
131 1st round PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
133 1st round FARRE Oriol 1998 M ESP CEEH-B (ESP)
134 1st round BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
135 1st round DUBINSKY Lorenz 1998 M GER OFC Bonn (GER)
136 1st round VEREECKE Bjarne 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
137 1st round HIGUERA Alejandro 1999 M ESP
138 1st round FANG VALBUENA Mario Daniel 1998 M COL
139 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
140 1st round EFIMOV Hristo 2001 M BUL
141 1st round HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
142 1st round PALUMBO Giovanni 1997 M ITA
143 1st round BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
144 1st round DACEY Simon 1997 M GBR MX Fencing Club (GBR)
145 1st round BORKIEWICZ Krystian 1999 M POL KKSz Konin (POL)
146 1st round OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
146 1st round BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
148 1st round FLICK Karl Friedrich 1999 M AUT FC Villach (AUT)
148 1st round FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
150 1st round WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
151 1st round AKKAD Philipp Emanuel 1999 M AUT FC Wels (AUT)
152 1st round IMMING Tim 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
153 1st round MAURER Clemens 1999 M AUT UW Wien (AUT)