Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Eislingen
December 3, 2016 - December 4, 2016

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ROMANIA       ROU
1 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
1 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
1 PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
1 GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
2 USA       USA
2 KANARY Logan 2000 M USA
2 SMITH Jared 2000 M USA
2 MULLENNIX Ethan 2000 M USA
2 YUNGEBERG Tyler 2000 M USA
3 GREAT BRITAIN       GBR
3 MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
3 EDWARDS James 2000 M GBR
3 POCKNELL Joe 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
3 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
4 BULGARIA       BUL
4 GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
4 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
4 TSVETKOV Dobromir 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
4 TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
5 RUSSIA       RUS
5 VIOLENTIY Daniil 2001 M RUS
5 TEREKHOV Artem 2002 M RUS
5 SERBIN Alexey 2000 M RUS
5 IVANOV Nikita 2000 M RUS
6 GREAT BRITAIN 2       GBR
6 THORNLEY Drew 2001 M GBR
6 HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
6 HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
7 RUSSIA 2       RUS
7 RAZUMEEV Nikita 2000 M RUS
7 ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
7 LUKYANCHIKOV Leonid 2000 M RUS
7 SVITICH Prokhor 2000 M RUS
8 RUSSIA 3       RUS
8 PRESNOV Nikita 2000 M RUS
8 TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
8 ZAKIROV Razil 2002 M RUS
9 GERMANY       GER
9 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
9 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 FICHTENKAMM Philipp 2000 M GER Königsbacher SC (GER)
9 DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
10 POLAND       POL
10 SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
10 GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
10 BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
10 SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
11 POLAND 2       POL
11 GALECKI Rafal 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
11 LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
11 DLUZNIEWSKI Jedrzej 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
11 BATOGOWSKI Michal 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
12 HUNGARY 2       HUN
12 DOBO Adam 2001 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
12 HORVATH Barna 2001 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
12 NAGY Kristof 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
12 PAPAI Roland Ferenc 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
13 ROMANIA 2       ROU
13 GHITESCU Stefan 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
13 AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
13 GHEORGHE Sergiu 2000 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
14 GERMANY 3       GER
14 SPRINGER Colm 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 WAGNER Pascal 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
14 SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
15 NETHERLANDS       NED
15 BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
15 VAN ALPHEN Jonas 2001 M NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
15 FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
15 SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
16 HUNGARY       HUN
16 FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
16 URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
16 ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
17 RUSSIA 4       RUS
17 SHENIARA Eduard 2001 M RUS
17 KOSTROV Valentin 2000 M RUS
17 MOKHOV Pavel 2001 M RUS
17 KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
18 BELGIUM       BEL
18 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
18 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
18 VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
18 KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
19 GREAT BRITAIN 3       GBR
19 JOLLEY William 2000 M GBR
19 REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
19 LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
20 GERMANY 2       GER
20 STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
20 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
21 POLAND 3       POL
21 WOZNIAK Dominik 2000 M POL KKSz Konin (POL)
21 PLUSA Dominik 2001 M POL KKSz Konin (POL)
21 SZREDER Michal 2001 M POL KKSz Konin (POL)
21 WEISS Marek 2001 M POL KKSz Konin (POL)
22 POLAND 4       POL
22 MICHON Mateusz 2001 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
22 RYCZKOWSKI Michal 2000 M POL Dragon Lodz (POL)
22 BIELAWSKI Maciej 2000 M POL Akademia Integracji (POL)
22 KOPTAS Krzysztof 2000 M POL Dragon Lodz (POL)
23 GREAT BRITAIN 4       GBR
23 MCDONNELL Kajetan 2002 M GBR Camden FC (GBR)
23 VAN HOFFELEN Gabriel 2001 M GBR Camden FC (GBR)
23 BOORNE Samuel 2001 M GBR
24 SLOVENIA       SLO
24 ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
24 KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
24 VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
25 GERMANY 4       GER
25 BÄUMLER Jonas 2000 M GER FR Nürnberg (GER)
25 JOHN David 2001 M GER FR Nürnberg (GER)
25 KRAUS Jakob 2001 M GER FR Nürnberg (GER)