Back to list

Results

Cadet Circuit
GBR London
October 29, 2016 - October 30, 2016

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CANADA       CAN
1 DODIER Gabriel 2000 M CAN
1 CHIARA Angelo 2000 M CAN
1 CAUCHON Francois 2000 M CAN
2 GREAT BRITAIN       GBR
2 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
2 MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
2 BOORNE Samuel 2001 M GBR
2 HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
3 ROMANIA       ROU
3 MUNTEANU Luca 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
3 BAIASU Alexandru 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
3 GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
4 HUNGARY       HUN
4 RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
4 HUNYADY Bendeguz 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
4 TOTH Marton 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
4 TOTH Benedek 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
5 GREAT BRITAIN 2       GBR
5 REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
5 JOLLEY William 2000 M GBR
5 PARR Harry 2000 M GBR
5 VAN HOFFELEN Gabriel 2001 M GBR Camden FC (GBR)
6 NETHERLANDS       NED
6 STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
6 FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
6 BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
7 JAPAN       JPN
7 SUGIMOTO Takahiro 2000 M JPN
7 SHIMIZU Takafumi 2000 M JPN
7 MORITA Ryo 2000 M JPN
7 OYA Santa 2000 M JPN
8 SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
8 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
8 CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
9 JAPAN 2       JPN
9 KOKUBO Haruto 2000 M JPN
9 KIMURA Tomoya 2001 M JPN
9 NARITA Takenori 2000 M JPN
10 JAPAN 3       JPN
10 AOKI Seiya 2000 M JPN
10 YOSHIDA Shoki 2001 M JPN
10 TSUTSUI Reoya 2000 M JPN
11 BULGARIA 2       BUL
11 RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
11 NANKINSKI Stefan 2002 M BUL Mladost (BUL)
11 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
12 BELGIUM       BEL
12 POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
12 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
12 HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
12 KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
13 JAPAN 4       JPN
13 KOKUBO Mao 2003 M JPN
13 HIGAKI Yoshitaka 2001 M JPN
13 MATSUMOTO Mikiya 2000 M JPN
14 BULGARIA       BUL
14 TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
14 GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
14 TSVETKOV Dobromir 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
15 JAPAN 5       JPN
15 YAJIMA Junichi 2000 M JPN
15 DOI Kaoru 2001 M JPN
15 KATO Hibiki 2001 M JPN
16 CANADA 2       CAN
16 BRADLEY Raphael 2000 M CAN
16 SUN Alex 2001 M CAN
16 MCFADDEN Shae 2002 M CAN
17 GREAT BRITAIN 3       GBR
17 RAMSAY Phineas 2000 M GBR Camden FC (GBR)
17 KLEIN Zachary 2000 M GBR Camden FC (GBR)
17 MCDONNELL Kajetan 2002 M GBR Camden FC (GBR)
18 FIRTH William 2001 M GBR
18 LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
18 LE MAITRE James 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
19 SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
19 VANQUAETHOVEN Brecht 2000 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
19 VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
19 VANDECRUYS Warre 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
20 HYAMS Tulliver 2002 M GBR
20 OMOBORIOWO Mark 2000 M GBR Camden FC (GBR)
20 PRESTON-COWELL Jack 2001 M GBR Camden FC (GBR)
20 ACHKAR Lucas 2001 M GBR
21 VAN ALPHEN Jonas 2001 M NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
21 LEBON Timon 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
21 LAMMERTYN Louis 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
21 VAN PAASSEN Jacob 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)