Back to list

Results

Cadet Circuit
GBR London
October 29, 2016 - October 30, 2016

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
2 CAUCHON Francois 2000 M CAN
3 HUSTACHE Aime 2000 M FRA
3 LEE Chak Fung Terence 2000 M HKG
5 SUGIMOTO Takahiro 2000 M JPN
5 EDWARDS James 2000 M GBR
7 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
8 SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
9 CHIARA Angelo 2000 M CAN
10 POCKNELL Joe 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
11 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
12 BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
13 MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
14 SAHARUDIN Ahmad Huzaifah 2000 M SGP SSP (SGP)
15 STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
16 HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
17 DODIER Gabriel 2000 M CAN
18 SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
19 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
20 JOUANNET Maxence 2000 M FRA PARIS UC (FRA)
21 RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
22 LAPEYRE Jean-Baptiste 2000 M FRA MEYLAN SE (FRA)
23 HUNYADY Bendeguz 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
24 KOKUBO Haruto 2000 M JPN
25 YOSHIDA Shoki 2001 M JPN
25 MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
27 SHIMIZU Takafumi 2000 M JPN
28 MORITA Ryo 2000 M JPN
29 PEREIRA Iu 2000 M ESP EHB-B (ESP)
30 KLEIN Zachary 2000 M GBR Camden FC (GBR)
31 HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
32 NARITA Takenori 2000 M JPN
33 FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
34 ARELLANO Francisco 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
35 SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
36 OYA Santa 2000 M JPN
37 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
38 MOHAMMED SOPHIAN Danial Haqim 2000 M SGP SSP (SGP)
39 WOODLAND Thomas 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
40 PARR Harry 2000 M GBR
41 HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
42 REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
43 ZHAO Oscar 2000 M CAN
43 JOUVET Alexis 2000 M FRA
45 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
46 FLORENCE Ru 2000 M GBR
47 GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
48 VAN HOFFELEN Gabriel 2001 M GBR Camden FC (GBR)
49 TOTH Marton 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
50 HIGAKI Yoshitaka 2001 M JPN
50 MCLELLAN Sam 2000 M GBR
52 CARTER Toby 2000 M GBR
53 SCATTON Simon 2001 M FRA PARIS UC (FRA)
54 KIMURA Tomoya 2001 M JPN
55 ALVARES-PERES Mark 2001 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
56 BERTINI Marc 2000 M FRA PARIS UC (FRA)
57 TOTH Benedek 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
58 LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
58 AOKI Seiya 2000 M JPN
60 LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
61 NANKINSKI Stefan 2002 M BUL Mladost (BUL)
62 KATO Hibiki 2001 M JPN
63 MUNTEANU Luca 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
64 TSUTSUI Reoya 2000 M JPN
65 GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
66 FLOTATS Aaron 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
67 ACHKAR Lucas 2001 M GBR
68 THORNLEY Drew 2001 M GBR
69 LORIAU Jules 2000 M FRA PARIS UC (FRA)
70 GONZALEZ DIAZ Javier 2002 M ESP CEB-M (ESP)
71 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
72 RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
73 BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
74 SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
75 WATT Archie 2001 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
75 JOLLEY William 2000 M GBR
77 CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
78 KOKUBO Mao 2003 M JPN
79 BAIASU Alexandru 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
80 POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
81 ROBERTSON Ewan 2001 M GBR Salle Ossian (GBR)
82 EL BOUJDAINI Amine 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
83 KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
84 BOORNE Samuel 2001 M GBR
85 BENNETT Tolland 2000 M GBR
86 MATSUMOTO Mikiya 2000 M JPN
87 GATTI Adriano 2002 M ITA
88 RAMSAY Phineas 2000 M GBR Camden FC (GBR)
89 YAJIMA Junichi 2000 M JPN
90 VAN ALPHEN Jonas 2001 M NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
91 TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
91 DUNN Gabriel 2002 M GBR Marshall Fencing Club (GBR)
93 BRADLEY Raphael 2000 M CAN
94 PILARD Maxime 2001 M FRA
95 TSVETKOV Dobromir 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
96 FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
96 EDWARDES Oliver 2001 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
98 VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
99 LE MAITRE James 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
100 MCDONNELL Kajetan 2002 M GBR Camden FC (GBR)
101 PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
102 ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
103 HYAMS Tulliver 2002 M GBR
104 SUN Alex 2001 M CAN
104 PAFFETT Harry 2000 M GBR
106 1st round CRABTREE Felix 2002 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
107 1st round MCFADDEN Shae 2002 M CAN
108 1st round MATHUR Anuj 2002 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
109 1st round BEDFORD Louis 2003 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
110 1st round FREEMAN Sam 2002 M GBR
111 1st round MCLELLAN Rory 2003 M GBR
111 1st round VANDECRUYS Warre 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
113 1st round DOI Kaoru 2001 M JPN
114 1st round FEHER Balazs 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
115 1st round FIRTH William 2001 M GBR
116 1st round PRESTON-COWELL Jack 2001 M GBR Camden FC (GBR)
117 1st round VANQUAETHOVEN Brecht 2000 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
118 1st round VAN PAASSEN Jacob 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
119 1st round AIELLO Mattia 2000 M ITA
119 1st round GRACA Alexandre 2001 M POR
121 1st round STAMPER-WATLING Jack 2001 M GBR Bath Sword Club (GBR)
122 1st round MCDOUGALL Alex 2000 M GBR
123 1st round TWINE Daniel 2000 M GBR Club Activ 8 (GBR)
124 1st round HURST Henry 2002 M GBR
124 1st round LAMMERTYN Louis 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
126 1st round GALIOTTO Alexandre 2002 M SUI CEF Founex (SUI)
126 1st round LEBON Timon 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
128 1st round SHAW John Paul 2004 M GBR
128 1st round FINLAY Tristan 2001 M GBR
130 1st round OMOBORIOWO Mark 2000 M GBR Camden FC (GBR)