Back to list

Results

Weltcup
POL Leszno
October 29, 2016 - October 30, 2016

Foil Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 USA       USA
1 KUMBLA Sidarth 1998 M USA
1 KNODT Julian 1998 M USA
1 TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
1 ITKIN Nick 1999 M USA
2 RUSSIA       RUS
2 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
2 ZHURAVLEV Vladislav 1997 M RUS
2 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
2 AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
3 ITALY       ITA
3 BIANCHI Guillaume 1997 M ITA
3 DAL SANTO Alvise 1998 M ITA
3 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
3 GRIDELLI Alessandro 1997 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
4 GREAT BRITAIN       GBR
4 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
4 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
4 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
4 MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
5 POLAND       POL
5 PODRALSKI Maciej 1997 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
5 RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
5 TARASIEWICZ Maxime 1997 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
5 RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
6 FRANCE       FRA
6 ROGER Enguerand 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
6 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
6 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
6 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
7 HUNGARY       HUN
7 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
7 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
7 BENCZE Attila 1998 M HUN BHSE (HUN)
7 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE (HUN)
8 NETHERLANDS       NED
8 YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
8 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
8 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
8 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
9 GERMANY       GER
9 MARINO Salvatore 1997 M GER PSV Stuttgart (GER)
9 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
9 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
9 VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim (GER)
10 CROATIA       CRO
10 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
10 LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
10 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
10 FILES Petar 1997 M CRO MK Rapir (CRO)
11 UKRAINE       UKR
11 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
11 TKACHUK Ivan 1997 M UKR
11 DZHUS Yurii 1997 M UKR Lviv (UKR)
11 GAYDUK Yaroslav 1998 M UKR
12 DENMARK       DEN
12 KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
12 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
12 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
12 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
13 TURKEY       TUR
13 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
13 COSGUN Muhemmed Ege 1997 M TUR
13 KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
13 TELLIOGLU Erhan Temel 1997 M TUR
14 BELGIUM       BEL
14 RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
14 CRNJAK Tom 1998 M BEL
14 DE GREEF Stef 1998 M BEL
14 VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
15 CANADA       CAN
15 JALOWICA Brandon 1999 M CAN
15 KOZAK Mateusz 1999 M CAN
15 DUBE Charles-Hugo 1998 M CAN
15 BROSZUS Blake 2000 M CAN
16 SWEDEN       SWE
16 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
16 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
16 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
16 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
17 BELARUS       BLR
17 BULDA Kiryl 1999 M BLR
17 AHEICHYK Daniil 1998 M BLR
17 KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
17 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR