Back to list

Results

Weltcup
POL Sosnowiec
October 21, 2016 - October 23, 2016

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NERI Matteo 1999 M ITA
2 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
3 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
3 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
5 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
6 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
7 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
8 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
9 RICCARDI Federico 1997 M ITA
10 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
11 WALKER Christopher 2001 M USA
12 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
13 GLADKOV Andrey 1997 M RUS
14 DODDO Andrew 1998 M USA
15 STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
16 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
17 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
18 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
19 METRYKA Karol 1997 M USA
20 TRICARICO Flavio Maria 1998 M ITA
21 ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
22 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
23 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
23 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
25 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
27 GUYADER Adrien 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
28 ACAR Ibrahim Ahmed 2000 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
29 COHEN Josef 1998 M USA
30 CEDERLE Matteo 1999 M ITA
31 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
32 SKEETE Kamar 2001 M USA
33 SUDDARDS George 1998 M GBR
34 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
35 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
36 TKACHEV Andrey 1999 M RUS
37 MOTEGI Yudai 1997 M JPN
38 ZEA Gibran 1997 M MEX TSG Eislingen (GER)
39 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
40 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
41 JOHNSON Zachary 1999 M USA
42 OH Jason 1999 M USA
43 DACEY Simon 1997 M GBR MX Fencing Club (GBR)
44 BELKESSAM Mathieu 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
45 FERJANI Fares 1997 M TUN
46 FORNASIR Alberto 2000 M ITA
47 ILYIN Ivan 1997 M RUS
48 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
49 PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
50 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
51 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
52 KURYLA Pavel 1997 M BLR RCPhES (BLR)
53 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
54 ESCOBAR Jonal 1997 M VEN KKSz Konin (POL)
55 KOC Alp Ege 1998 M TUR
55 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
57 SHATAILO Dmytro 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
58 RAUCHBERGER David 1997 M AUT StLFC Graz (AUT)
59 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
60 TROCHEZ Pablo 1998 M COL
61 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
62 LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
63 EDWARDS James 2000 M GBR
64 SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
65 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
66 ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
67 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
68 SOLOMON Daniel 2000 M USA
69 BEREZIN Georgiy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
70 MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
71 SUN Andrew 1999 M USA
72 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
73 TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
74 WANG Royce 1997 M TPE
75 ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
76 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
77 OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
78 FERJANI Ahmed 2000 M TUN
79 HANCHAROU David 1997 M BLR SCAF RB (BLR)
80 PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
81 FARRE Oriol 1998 M ESP CEEH-B (ESP)
82 MOZZETTI Bruno 1998 M ITA
82 ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
84 VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
85 AOJI Tsuneyuki 1997 M JPN
86 ROESNER Antoine 1998 M FRA VARCES (FRA)
87 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
88 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
89 MERCHANT Julian 1997 M USA
90 YAMAKITA Kakuya 1997 M JPN
91 PIATROU Anatoli 1997 M BLR MSIT (BLR)
92 KRUSZEWSKI Jan 1998 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
93 SIERADZKY Dawson 1998 M USA
94 SEGUELA Paul 1997 M FRA MEYLAN SE (FRA)
95 KOPTAS Krzysztof 2000 M POL Dragon Lodz (POL)
96 SLAWINSKI Thomas 1997 M USA
97 FOTHERBY James 1997 M GBR Xiphoi Fencing (GBR)
98 VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
99 LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
100 1st round MORI Koki 1998 M JPN
101 1st round DREER Tudor 1997 M ROU CSM IASI (ROU)
102 1st round HOWES Nicholas 1998 M GBR
103 1st round DZIUBLEWSKI Maurycy 1999 M POL KKSz Konin (POL)
104 1st round HUCHET Mael 1999 M FRA NICE OGC (FRA)
104 1st round LEBEDEV Ivan 1999 M RUS
106 1st round TAKAGI Ryosuke 1998 M JPN
107 1st round ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
108 1st round KURZYNA Piotr 1998 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
109 1st round STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
110 1st round SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
111 1st round SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
112 1st round ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
113 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
114 1st round YAKOVENKO Nikita 1997 M RUS
114 1st round YATSYUK Oleksandr 1998 M UKR KIEW (UKR)
116 1st round NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
117 1st round ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
118 1st round MAURER Clemens 1999 M AUT UW Wien (AUT)
119 1st round SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
120 1st round WATANABE Yuto 1998 M JPN
121 1st round KUKSENKO Roman 1998 M UKR Cherkasy (UKR)
122 1st round GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
123 1st round KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
124 1st round BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
125 1st round KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
126 1st round HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
127 1st round BORKIEWICZ Krystian 1999 M POL KKSz Konin (POL)
128 1st round BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
128 1st round URSACHI Razvan 1998 M ROU
130 1st round YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
131 1st round FANG VALBUENA Mario Daniel 1998 M COL
132 1st round BOSSCHEM Mattice 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
133 1st round AOKI Takamasa 1999 M JPN
134 1st round VEREECKE Bjarne 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
134 1st round LAZARKOU Artsiom 1997 M BLR RCPhES (BLR)
134 1st round SLAWOMIRSKY Mateu 1999 M ESP CEEH-B (ESP)
137 1st round DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
138 1st round ZANDECKI Michal 1999 M POL KKSz Konin (POL)
139 1st round PATYNA Jakub 1997 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
140 1st round AKKAD Philipp Emanuel 1999 M AUT FC Wels (AUT)
141 1st round RYCZKOWSKI Michal 2000 M POL Dragon Lodz (POL)