Back to list

Results

Cadet Circuit
FRA Meylan
October 15, 2016 - October 16, 2016

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 LAU Ywen 2000 F SGP ASG (SGP)
3 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 POUPINET Anne 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
5 KLEIN Louise 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
6 COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
7 PELET Luna 2001 F SUI THONON EC (FRA)
8 HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
9 PEREZ ZURUTUZA Ainhoa 2001 F ESP SAMA-M (ESP)
10 VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
11 LASBLEIZ Anna 2001 F FRA DINARD LAMES (FRA)
12 EIFLER Nele 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 BECKER Madeleine 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
14 ISERABLE Emma 2001 F FRA GEMENOS (FRA)
15 KOWALSKI Katia 2001 F FRA
16 BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
17 RADU Ioana 2000 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
18 TIPISCA Catrinel 2000 F ROU CSM IASI (ROU)
19 CORTEYN Saartje 2000 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
20 ALLIETTA Clemence 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
21 BARBIER Louise 2000 F FRA GUYANCOURT (FRA)
22 FONDEUR Apolline 2001 F FRA ORLEANS CE (FRA)
23 FREBAULT Jeanne 2001 F COD ORLEANS CE (FRA)
24 CORTEYN Jolien 2001 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
25 LAHAYE Flavie 2001 F FRA ILE ADAM CE (FRA)
26 PERRIER Eleonore 2001 F FRA GEMENOS (FRA)
27 CARRE Adele 2001 F FRA PAU SECTION (FRA)
28 LACKMANN Xenia 2004 F GER TV Achern FA (GER)
29 HORNAK Alina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 DEBLECKER Nelly 2001 F FRA ROUBAIX CE (FRA)
31 TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
32 KEHLI Zohra Nora 2001 F ALG PARIS UC (FRA)
33 STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
34 VULETIC Ornella 2002 F FRA ROUBAIX CE (FRA)
35 CHEN Lisa 2003 F FRA
36 GALLARDO Itziar 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
37 KURTULMUS Maya Atac 2002 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
38 LUSINIER Kelly 2000 F FRA REUNION URBA (FRA)
39 ALBRECHT Anne 2000 F FRA MONTS ESC (FRA)
40 AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
41 BELKHODJA Mona 2000 F FRA GIF SUR YVET (FRA)
42 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
43 KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
44 HOPULELE Ana 2002 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
45 ESSOMBA Lorina 2002 F FRA THIONVILLE (FRA)
46 TOURNEFIER Andrea 2002 F FRA TARBES ATE (FRA)
47 KOFTECIOGLU Beyza 2000 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
48 ANCLADES Maylis 2001 F FRA
49 TALBOT Laura 2000 F NED SC Amsterdam (NED)
49 DUMAS Marie 2002 F FRA GEMENOS (FRA)
51 LACROIX Mathilde 2000 F FRA THONON EC (FRA)
52 JAHIER Letizia 2000 F ITA
53 PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
54 CANDALOT Lena 2000 F FRA MARQUISAT (FRA)
55 DILER Lavinia 2000 F GER FR Nürnberg (GER)
56 FAVAND Mathilde 2003 F FRA
57 DIANTEILL Nina 2000 F FRA PARIS UC (FRA)
58 SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
59 RIT Maelle 2001 F FRA PARIS UC (FRA)
60 MOUROUX Mathilde 2003 F FRA
61 LOBBENS Victorine 2001 F FRA ROUBAIX CE (FRA)
62 GLEIZAL Coline 2000 F FRA PARIS UC (FRA)
63 LAHERRERE Ana 2003 F FRA AUZEVILLE TO (FRA)
64 FERAUD Sarah 2001 F FRA MEYLAN SE (FRA)
65 MOURET Maeva 2002 F FRA TARBES ATE (FRA)
66 OLIVEIRA Clara 2000 F FRA ANGERS SCO (FRA)
67 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
68 ROBERTS Capucine 2001 F FRA LILLE VAUBAN (FRA)
69 HENRION Garance 2001 F FRA MAISONS ALF (FRA)
70 VENTURA Eva 2003 F ESP CEB-M (ESP)
71 MOLINERO Jana 2002 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
72 MESCHERJAKOV Sofia 2000 F GER FR Nürnberg (GER)
73 TULLIEZ Lisa 2001 F FRA CHATOU (FRA)
74 IACOB Emma 2002 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
74 LILLO Rosario 2003 F ESP CEB-M (ESP)
76 AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
77 ROVIRA Paula 2003 F ESP CEB-M (ESP)
78 OZORNEK Zeynep 2000 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
79 DROUET Juliette 2001 F FRA THONON EC (FRA)
80 LEFEBVRE Pacome 2000 F FRA
81 RAMILLON Chloe 2001 F FRA
82 KHELLOUFI Nora 2002 F FRA
83 DOUCET Mathilde 2000 F FRA PARIS ASR (FRA)
84 MARTEL Lila 2003 F FRA
85 1st round CALDERON Sara Isabel 2000 F ESP EHB-B (ESP)
85 1st round BERJON Luna 2001 F FRA
87 1st round QUERLEU Daphne 2000 F FRA
87 1st round RIBEIRO Ilona 2003 F FRA
89 1st round BALTACIOGLU Begum Su 2001 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
90 1st round ROULIN COMAS Maelys 2000 F FRA CHAMPAGNOLE (FRA)
90 1st round KUZMIN Tais 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
92 1st round BOUREL Marie 2002 F FRA DINARD LAMES (FRA)
93 1st round GALLET Apolline 2001 F FRA
93 1st round POPESCU Andreea 2001 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
95 1st round TROIANO Celeste 2003 F ITA
96 1st round HAMOUR Mathilde 2001 F FRA
97 1st round UMIT Ayse Yagmur 2003 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
98 1st round FILLERIN Elsa 2002 F FRA ANNECY (FRA)
99 1st round BOURGEOIS Alix 2001 F FRA CHARLEVILLE (FRA)
100 1st round VON BUCH Inga 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
100 1st round VIGLINO Amalia 2003 F ITA
102 1st round GRATTAROLA Maria 2003 F ITA
102 1st round VIZATELLE Anastasia 2003 F FRA
104 1st round SUSTERSIC Anastazija 2001 F SLO SAB Kamnik (SLO)
105 1st round BAJENARU Miruna 2003 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)