Back to list

Results

Cadet Circuit
HUN Godollo
October 8, 2016 - October 9, 2016

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HUNGARY       HUN
1 NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
1 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
1 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
1 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
2 GREAT BRITAIN       GBR
2 THORNLEY Drew 2001 M GBR
2 MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
2 POCKNELL Joe 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
2 EDWARDS James 2000 M GBR
3 JAPAN       JPN
3 SUGIMOTO Takahiro 2000 M JPN
3 OYA Santa 2000 M JPN
3 YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
3 SHIMIZU Takafumi 2000 M JPN
4 SPAIN       ESP
4 MOLINERO Gerard 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
4 SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
4 SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
4 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
5 POLAND       POL
5 SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
5 BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
5 SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
5 GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
6 GREAT BRITAIN 2       GBR
6 HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
6 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
6 KLEIN Zachary 2000 M GBR Camden FC (GBR)
6 REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
7 RUSSIA       RUS
7 SHENIARA Eduard 2001 M RUS
7 KOZLOV Valeriy 2001 M RUS
7 KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
7 KOSTROV Valentin 2000 M RUS
8 RUSSIA 2       RUS
8 TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
8 ZAKIROV Razil 2002 M RUS
8 TONKONOZHENKO Anton 2000 M RUS
8 KOCHESHKOV Sergey 2000 M RUS
9 RUSSIA 3       RUS
9 SERBIN Alexey 2000 M RUS
9 TEREKHOV Artem 2002 M RUS
9 IVANOV Nikita 2000 M RUS
9 VIOLENTIY Daniil 2001 M RUS
10 RUSSIA 4       RUS
10 BOCHAROV Denis 2001 M RUS
10 SVITICH Prokhor 2000 M RUS
10 ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
10 RAZUMEEV Nikita 2000 M RUS
11 GERMANY       GER
11 SPRINGER Colm 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
11 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
12 UKRAINE       UKR
12 LYFAR Anton 2000 M UKR Cherkasy (UKR)
12 BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
12 ROHOZIAN Mykhailo 2000 M UKR KIEW (UKR)
12 PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
13 ROMANIA       ROU
13 AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
13 GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
13 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
13 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
14 SWITZERLAND       SUI
14 FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
14 KOHLMANN Noah 2000 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
14 AIME Frantz 2000 M IRL CHCH Châtelaine (SUI)
14 PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
15 POLAND 2       POL
15 LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
15 BATOGOWSKI Michal 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
15 DLUZNIEWSKI Jedrzej 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
15 NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
16 WEISS Marek 2001 M POL KKSz Konin (POL)
16 WOZNIAK Dominik 2000 M POL KKSz Konin (POL)
16 WASZAK Krystian 2000 M POL KKSz Konin (POL)
16 SZREDER Michal 2001 M POL KKSz Konin (POL)
17 GREAT BRITAIN 3       GBR
17 JOLLEY William 2000 M GBR
17 BOORNE Samuel 2001 M GBR
17 HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
17 LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
18 BULGARIA       BUL
18 GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
18 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
18 TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
19 GERMANY 2       GER
19 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
19 KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
19 WAGNER Pascal 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
20 UKRAINE 2       UKR
20 OGOIKO Andrii 2002 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
20 HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
20 SAKHANDA Vladislav 2001 M UKR KIEW (UKR)
20 YEREMENKO Daniel 2001 M UKR PSV Rostock (GER)
21 HORVATH Gergo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
21 TOTH Benedek 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
21 RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
21 HUNYADY Bendeguz 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
22 URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
22 ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
22 SARDI Zoltan 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
22 FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
23 NETHERLANDS       NED
23 FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
23 SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
23 BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
23 STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
24 GERMANY 3       GER
24 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
24 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
24 STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 BELGIUM       BEL
25 HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
25 LAMMERTYN Louis 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
25 VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
25 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
26 GREAT BRITAIN 4       GBR
26 VAN HOFFELEN Gabriel 2001 M GBR Camden FC (GBR)
26 ALVARES-PERES Mark 2001 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
26 MCLELLAN Sam 2000 M GBR
27 ROMANIA 3       ROU
27 PRALA Catalin 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
27 MUNTEANU Luca 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
27 BAIASU Alexandru 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
27 GHITESCU Stefan 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
28 GERMANY 4       GER
28 WINTERGOLLER Eduard 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
28 BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
28 SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
29 POLAND 3       POL
29 GALECKI Rafal 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
29 RYCZKOWSKI Michal 2000 M POL Dragon Lodz (POL)
29 MICHON Mateusz 2001 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
30 FILIPEK Lukasz 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
30 GORSKI Mikolaj 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
30 PELINSKI Oskar 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
31 BULGARIA 2       BUL
31 STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
31 FILEV Georgi 2000 M BUL
31 TSVETKOV Dobromir 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
32 JAPAN 2       JPN
32 KOKUBO Haruto 2000 M JPN
32 KAGA Shoma 2000 M JPN
32 AOKI Ryunosuke 2000 M JPN
33 NYIRI Peter 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
33 DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
33 NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
34 SLOVENIA       SLO
34 VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
34 MENASE Gal 2001 M SLO SK Olimpija (SLO)
34 KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
34 ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
35 BULGARIA 3       BUL
35 RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
35 NANKINSKI Stefan 2002 M BUL Mladost (BUL)
35 VODENOV Valentin 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
36 ROMANIA 4       ROU
36 CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
36 ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
36 GROSU Cristian 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
37 GERMANY 5       GER
37 HEINS Michel 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
37 WAGNER Levin 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
37 JOHN David 2001 M GER FR Nürnberg (GER)
38 UKRAINE 3       UKR
38 LOHVINOV Daniil 2002 M UKR Netishyn (UKR)
38 ANDRIEIENKO Daniil 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
38 DORITSKYI Oleksii 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
39 BELGIUM 2       BEL
39 VANDECRUYS Warre 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
39 VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
39 VAN ALPHEN Jonas 2001 M NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
39 PROSSÉ Nand 2004 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
40 CZECH REPUBLIC       CZE
40 MOBIUS Jakub 2000 M CZE DDM serm Chomutov (CZE)
40 VONKA Adam 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
40 COLAUTTI Christian 2002 M ITA
40 JANTAC David 2001 M CZE DDM serm Chomutov (CZE)
41 BALC David 2004 M ROU NYVSC NYÍREGYHÁZA (HUN)
41 KUN Tamas 2002 M HUN
41 KECSKEMETI Aron 2002 M HUN NYVSC NYÍREGYHÁZA (HUN)
41 VARGA Zalan 2004 M HUN