Back to list

Results

Weltcup
BUL Plovdiv
October 1, 2016 - October 2, 2016

Sabre Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ITALY       ITA
1 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
1 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
1 RICCARDI Federico 1997 M ITA
1 NERI Matteo 1999 M ITA
2 FRANCE       FRA
2 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
2 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
2 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
2 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
3 RUSSIA       RUS
3 GLADKOV Andrey 1997 M RUS
3 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
3 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
3 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
4 GERMANY       GER
4 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
4 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
4 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
4 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 GREAT BRITAIN       GBR
5 DACEY Simon 1997 M GBR MX Fencing Club (GBR)
5 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
5 EDWARDS James 2000 M GBR
5 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
6 POLAND       POL
6 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
6 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
6 KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
6 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
7 BULGARIA       BUL
7 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
7 GEORGIEV George 1997 M BUL Svechnikov (BUL)
7 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
7 MANDOV Ivan 1998 M BUL
8 HUNGARY       HUN
8 GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
8 HEGEDUS Marton 1998 M HUN KVSE Budapest (HUN)
8 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
8 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
9 TURKEY       TUR
9 ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
9 ACAR Ibrahim Ahmed 2000 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
9 ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
9 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
10 ROMANIA       ROU
10 ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
10 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
10 ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
10 NYIRI Peter 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
11 BELARUS       BLR
11 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
11 VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
11 PIATROU Anatoli 1997 M BLR MSIT (BLR)
11 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
12 GEORGIA       GEO
12 CHUMBURIDZE Giorgi 1998 M GEO
12 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
12 RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
12 TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
13 JAPAN       JPN
13 FITZ-GERALD Kunihiko 1997 M JPN
13 HOSHINO Kento 1998 M JPN
13 YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
13 SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
14 AZERBAIJAN       AZE
14 RZAZADE Elvin 1997 M AZE
14 AGHAKISHIYEV Javanshir 1999 M AZE
14 ASADOV Khalid 1999 M AZE
15 CANADA       CAN
15 SHUSTER Gabe 1999 M CAN
15 PREFONTAINE Alexandre 1999 M CAN
15 CHIARA Angelo 2000 M CAN
15 KENNEDY Falan 1997 M CAN
16 BELGIUM       BEL
16 BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
16 BOSSCHEM Mattice 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
16 TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
16 VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
17 GREECE       GRE
17 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
17 ALTIPARMAKIS Stavros 2000 M GRE ARKTEIA (GRE)
17 KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
17 KONTOCHRISTOS Jason 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)