Back to list

Results

Weltcup
BUL Plovdiv
October 1, 2016 - October 2, 2016

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NATANZON Benjamin 1997 M USA
2 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
3 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
3 GLADKOV Andrey 1997 M RUS
5 BAK Mikolaj 1997 M USA
6 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
7 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
8 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 DODDO Andrew 1998 M USA
10 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
10 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
12 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
13 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 FITZ-GERALD Kunihiko 1997 M JPN
15 MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
16 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
17 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
18 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
19 GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
20 RICCARDI Federico 1997 M ITA
21 METRYKA Karol 1997 M USA
22 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
23 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
24 YAKOVENKO Nikita 1997 M RUS
25 LIANG Calvin 1997 M USA
26 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
27 ARPINO Alberto 1998 M ITA [i] SAL Lugano (SUI)
28 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
29 NERI Matteo 1999 M ITA
30 MORVAI Akos 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
31 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
32 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
33 GUYADER Adrien 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
34 SOLOMON Daniel 2000 M USA
35 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
36 SOPRANA Francesco Maria 1997 M ITA
37 ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
38 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
39 YAMAKITA Kakuya 1997 M JPN
40 RAUCHBERGER David 1997 M AUT StLFC Graz (AUT)
41 CAUCHON Francois 2000 M CAN
42 PALUMBO Giovanni 1997 M ITA
43 NIKITIN Pavel 1997 M RUS
44 ROESNER Antoine 1998 M FRA VARCES (FRA)
45 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
46 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
47 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
48 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
49 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
50 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
51 BOGAR SZABO Andras 1998 M HUN TFSE Budapest (HUN)
51 ASADOV Khalid 1999 M AZE
53 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
54 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
55 JOHNSON Zachary 1999 M USA
56 MOTEGI Yudai 1997 M JPN
57 STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
58 YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
59 THOMPSON Khalil 1997 M USA
60 TRICARICO Flavio Maria 1998 M ITA
61 SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
62 ULUSALOGLU Umut 1997 M TUR
63 HEGEDUS Marton 1998 M HUN KVSE Budapest (HUN)
64 TROCHEZ Pablo 1998 M COL
65 ESCOBAR Jonal 1997 M VEN KKSz Konin (POL)
66 TKACHEV Andrey 1999 M RUS
67 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
68 PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
69 DACEY Simon 1997 M GBR MX Fencing Club (GBR)
70 LEBEDEV Ivan 1999 M RUS
71 KENNEDY Falan 1997 M CAN
72 ACAR Ibrahim Ahmed 2000 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
73 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
74 GEORGIEV George 1997 M BUL Svechnikov (BUL)
75 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
76 HOSHINO Kento 1998 M JPN
77 GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
78 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
79 ILYIN Ivan 1997 M RUS
80 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
81 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
81 HOWES Nicholas 1998 M GBR
83 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
84 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
85 VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
86 ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
87 ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
87 URBAN Adam 1998 M HUN Debrecen (HUN)
89 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
90 SKEETE Kamar 2001 M USA
91 BELKESSAM Mathieu 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
92 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
92 ARIANOUTSOS Jason 1998 M GRE PANELLINIOS (GRE)
94 KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
95 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
96 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
97 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
97 HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
99 PREFONTAINE Alexandre 1999 M CAN
100 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
101 TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
102 CHIARA Angelo 2000 M CAN
103 RZAZADE Elvin 1997 M AZE
104 CEDERLE Matteo 1999 M ITA
105 PARTENYI Adam 1998 M HUN KVSE Budapest (HUN)
106 OYAMA Keishi 1998 M JPN
107 CHAUCHOY Thibault 1997 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
108 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
109 PIATROU Anatoli 1997 M BLR MSIT (BLR)
110 SUDDARDS George 1998 M GBR
111 MORALES Josue 1997 M MEX
112 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
113 MANDOV Ivan 1998 M BUL
114 DREER Tudor 1997 M ROU CSM IASI (ROU)
114 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
116 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
117 1st round KANEV Atanas 1999 M BUL
117 1st round KONTOCHRISTOS Jason 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
119 1st round AGHAKISHIYEV Javanshir 1999 M AZE
120 1st round SLAWINSKI Thomas 1997 M USA
121 1st round ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
122 1st round RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
123 1st round YATSYUK Oleksandr 1998 M UKR KIEW (UKR)
124 1st round TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
125 1st round CHIRIAC Teodor 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
126 1st round KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
127 1st round RAMUNNO Edoardo 1997 M ITA
128 1st round HOLLO Aron 1997 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
129 1st round SHATAILO Dmytro 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
130 1st round NYIRI Peter 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
131 1st round CHUMBURIDZE Giorgi 1998 M GEO
132 1st round OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
133 1st round OYA Santa 2000 M JPN
134 1st round WATANABE Yuto 1998 M JPN
135 1st round ZEA Gibran 1997 M MEX TSG Eislingen (GER)
136 1st round SUN Andrew 1999 M USA
137 1st round ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
138 1st round KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
139 1st round PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
140 1st round SUGIMOTO Takahiro 2000 M JPN
141 1st round OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
142 1st round VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
143 1st round URSACHI Razvan 1998 M ROU
144 1st round SOYKAN Yagan 2001 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
145 1st round DOUKAS Alexandros 1997 M GRE PANELLINIOS (GRE)
146 1st round SHUSTER Gabe 1999 M CAN
147 1st round FANG VALBUENA Mario Daniel 1998 M COL
148 1st round WALKER Christopher 2001 M USA
149 1st round TSVETKOV Dobromir 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
150 1st round FOTHERBY James 1997 M GBR Xiphoi Fencing (GBR)
150 1st round ALTIPARMAKIS Stavros 2000 M GRE ARKTEIA (GRE)
152 1st round AOKI Takamasa 1999 M JPN
153 1st round VASAS Eric 1999 M CAN
154 1st round KUMPANSKYI Oleksandr 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
155 1st round CHATZOPOULOS Stefanos 2001 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
156 1st round TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
157 1st round EDWARDS James 2000 M GBR
157 1st round ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
159 1st round AKKAD Philipp Emanuel 1999 M AUT FCW Wels (AUT)
160 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FUM Mödling (AUT)
161 1st round MAURER Clemens 1999 M AUT UW Wien (AUT)
162 1st round BOSSCHEM Mattice 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
162 1st round KONTOS NIKOLAOU Ioannis 1997 M GRE PANELLINIOS (GRE)
164 1st round GURES Enes Ozan 1997 M TUR