Back to list

Results

Cadet Circuit
ITA Pisa
January 21, 2017 - January 22, 2017

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MACHOVEC Andrew 2000 M USA
2 IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
3 COLAMARCO Federico 2000 M ITA
3 PAIK Joon 2000 M USA
5 LOMBARDI Tommaso 2000 M ITA
6 CHENG Julian 2000 M USA
7 DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
8 MARINI Tommaso 2000 M ITA
9 CANGELOSI Gabriele 2000 M ITA
10 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
11 STELLA Alessandro 2000 M ITA
12 WU Jerry 2000 M USA
13 ZAROFF Leo 2000 M USA
14 GRUBER Samuel 2000 M USA
15 ZECHINI Francesco 2000 M ITA
16 FATOUROS Dimitrios Stylianos 2000 M GRE PANELLINIOS (GRE)
17 ZHENG Andrew 2001 M USA
18 SNYTSHEUVEL John 2001 M USA
19 BRAVO Kenji 2001 M USA
20 QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
21 LU Kerry 2001 M USA
22 RANADIVE Rhishikesh 2000 M USA
23 GRISERI Francesco 2000 M ITA
24 MARCHI Filippo 2000 M ITA
25 YEE Maxwell 2000 M USA
25 PUCCINI Alessandro 2000 M ITA
27 PISTORIO Federico 2000 M ITA
28 GANCITANO Giacomo 2001 M ITA
29 TRINX Riccardo 2000 M ITA
30 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
31 RUTHERFORD James 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
32 HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
33 OLIVARES Marcello 2001 M USA
34 LEVY Cameron 2000 M USA
35 MARCHESINI Mattia 2000 M ITA
36 DANIEL Ashton 2001 M USA
37 PIERALISI Leonardo 2001 M ITA
37 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
39 KANG Joshua 2000 M USA
40 GARRO Sebastiano Francesco 2001 M ITA
41 ANNICCHIARICO Andrea 2000 M ITA
42 JEON Nathan 2000 M USA
43 DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
44 SALTALAMACCHIA Augusto 2000 M ITA
45 ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
46 NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
47 OTAYZA Vicente 2000 M CHI
48 GENOVESI Oliver 2000 M ITA
49 MAIRE Jules 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
50 MACCHI Filippo 2001 M ITA
51 TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
52 TORCHIO Giovanni 2001 M ITA AS Padova (ITA)
53 PALAZZOLO William 2000 M USA
54 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
55 GAUTAM Brij 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
56 ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
57 BARBAROSSA Giovanni 2001 M ITA
58 VANNUCCI Francesco 2002 M ITA
59 CHITI Edoardo 2000 M ITA
60 CONDIFF Noah 2000 M USA
60 IONICA Andrei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
62 TAMBASCO Lorenzo 2000 M ITA
63 PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
64 LAURIA Enrico Giovanni 2001 M ITA CS Cuneo (ITA)
65 MARTINI Tommaso 2002 M ITA
66 DING Allan 2001 M USA
67 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
68 PANTANETTI Lorenzo 2001 M ITA
69 D'AMATO Alberto 2000 M ITA
70 VALORI VENTURA Francesco 2001 M ITA
71 ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
72 ROSSI Marco 2000 M ITA
73 MORINI Matteo 2003 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
74 UDRZAL Benjamin 2001 M GBR
75 BRUNNER Remi 2001 M SUI PARIS TA (FRA)
76 FIORE Francesco 2002 M ITA
77 SANTAGATI Giuseppe 2001 M ITA
78 CAVALLARI Alessandro 2002 M ITA
79 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
80 FONTAINE Yves 2000 M AUS
81 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
82 MAVRIDIS Damianos 2000 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
82 ANTONELLI Riccardo 2000 M ITA
84 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
85 GARCIA MORENO Alejandro 2001 M ESP ATENEO-M (ESP)
86 GABRIELLI Lorenzo 2000 M ITA
87 NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
88 PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
88 WILSON Samuel 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
90 CHADHA Ananya Lev 2002 M IND
91 LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
92 NIGOSANTI Andrea 2000 M ITA
92 NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
94 TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
95 BORSI Francesco 2001 M ITA
96 GONZALEZ ANDRE Gabriel 2001 M ESP SAMA-M (ESP)
97 GALVANI Gianmarco 2001 M ITA
98 FIORESE Alberto 2000 M ITA
99 SARDELLI Elia 2002 M ITA
100 PISANESCHI Edoardo 2003 M ITA
101 PIKOULIS Vasileios 2001 M GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
102 PANAZZOLO Matteo 2002 M ITA AS Padova (ITA)
103 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
104 MORRISON Duncan 2001 M GBR Salle Holyrood (GBR)
105 MUNARETTO Leonardo 2002 M ITA BLAGNAC (FRA)
106 FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
107 LONGO Cristian 2001 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
108 LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
109 CRISMER Augustin 2000 M BEL CE Embourg (BEL)
110 ADOUL Raian 2003 M ITA CS Ancona (ITA)
111 FRANCIA Ludovico 2003 M ITA
112 CALO' Alessandro 2001 M ITA
113 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
114 MARCOS Enrique 2000 M ESP CCC-M (ESP)
115 KAPELLOS Panagiotis 2000 M GRE PANELLINIOS (GRE)
116 CARAFA Paolo 2003 M ITA
117 LORENZON Tommaso 2001 M ITA
118 PITCHER Skylar Lee 2002 M LAT
119 NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
120 KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
121 FENYK Anton 2000 M GBR Laszlo (GBR)
122 MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
122 GIANNOS RIZOS Ilias 2001 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
124 VANDENBULCKE Charles 2002 M BEL SK Vast Als Eik (BEL)
125 JESSOP D´arcy 2000 M AUS
126 SLAVCHEV Ivan 2002 M BUL Volov (BUL)
127 LACASTA Daniel 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
127 HAYES Harri 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
129 1st round GILL Alessandro 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
129 1st round USICCO Leonardo 2000 M ITA
131 1st round MARIOTTO Giulio Romano 2000 M ITA
132 1st round BONATO Jacopo 2002 M ITA
133 1st round POPOV Emanuil 2002 M BUL Olympic (BUL)
133 1st round SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
135 1st round PATRONE Matteo 2000 M ITA
136 1st round SUMMERFIELD Dan 2000 M GBR Dragon Fencing Club (GBR)
136 1st round PURPURA Enrico 2003 M ITA
138 1st round KAMPANIARIS Georgios 2002 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
139 1st round PALMERINI Gregorio 2003 M ITA
140 1st round FOREY-MILLER Jacob 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
141 1st round MANOLIKAS Georgios 2001 M GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
142 1st round D'ACUNA Ignacio 2002 M CHI
142 1st round GUIDOTTI Andrea 2003 M ITA
144 1st round NIKOLOV Kaloyan 2001 M BUL Shumen (BUL)
145 1st round MARCOS Gustavo 2001 M BOL
146 1st round PELLEGRINO Mauricio 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
147 1st round SCHOUTERDEN Olivier 2001 M BEL SK Vast Als Eik (BEL)
148 1st round MOROTA CHU Shosuke Xiang You 2001 M AUS
148 1st round CALVO Yann 2001 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
148 1st round BUONAMICI Domenico 2002 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
151 1st round PEJIC Luka 2002 M CRO MK Inter (CRO)
152 1st round LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
153 1st round OIKONOMOU Aristotelis 2002 M GRE PANELLINIOS (GRE)
153 1st round VANDE BROECK Theo 2001 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
155 1st round GKAIGKER Iason 2002 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
156 1st round UNGARO Marcelo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
157 1st round ANDREU Oriol 2001 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
158 1st round LAZZARINI Bruno 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
159 1st round DISKIN Benjamin 2002 M AUS
160 HERRERO Adrian 2001 M ESP SAES-BU (ESP)
160 PORRAS Sergio 2000 M ESP SAES-BU (ESP)
160 FAEDO Tommaso 2002 M ITA
160 TIRADO Sebastian A. 2000 M PUR