Back to list

Results

Challenge SNCF Réseau
FRA Paris
May 20, 2016 - May 22, 2016

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GRUMIER Gauthier 1984 M FRA
2 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
3 IMRE Geza 1974 M HUN
3 JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
5 BOREL Yannick 1988 M FRA
6 UYAMA Satoru 1991 M JPN
7 BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
8 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
9 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
10 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
11 JUNG Seunghwa 1981 M KOR
12 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
13 ROBEIRI Ulrich 1982 M FRA
14 KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
15 REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
16 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
17 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
18 BOCZKO Gabor 1977 M HUN BHSE (HUN)
19 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
20 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
21 MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
22 KAUTER Fabian 1985 M SUI FCB Bern (SUI)
23 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
24 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
25 BORSKY Peer 1990 M SUI ZFC Zürich (SUI)
26 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
27 BIABIANY Mathias 1994 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
28 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
29 AVDEEV Anton 1986 M RUS
30 KHVOROST Maksym 1982 M UKR
31 ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
32 TREVEJO Ivan 1971 M FRA ST GRATIEN (FRA)
33 PARK Kyoungdoo 1984 M KOR
34 BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
35 SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
36 MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
37 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
38 GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
39 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
40 BERTOLAZZI Massimiliano 1987 M ITA
41 SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
42 BOUZAID Alexandre 1981 M SEN
43 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
44 RODRIGUEZ John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
45 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
46 FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
47 HEREY Anatolii 1989 M UKR
48 STEINBERGER Raphael 1985 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
49 JUNG Jinsun 1984 M KOR
50 BRINCK-CROTEAU Maxime 1986 M CAN
51 REIZLIN Igor 1984 M UKR
52 TSINIS Alexander 1980 M USA
53 MIKOLAJCZAK Krzysztof 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
54 BINO Gabriele 1991 M ITA
55 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
56 STOLZ Olivier 1990 M FRA
57 PARK Sangyoung 1995 M KOR
58 KOSTKA Karol 1986 M POL AZS AWF Krakow (POL)
59 LUCANI Quentin 1993 M FRA EPINAL SE (FRA)
60 PRYOR Jason 1987 M USA
61 HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
62 TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
63 ALLIKA Marno 1982 M EST
64 TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
65 SEIDL Julian 1990 M CZE SC Praha (CZE)
66 FONSON Erwan 1991 M FRA
67 LUCENAY Jean-Michel 1978 M FRA
68 PIZZO Paolo 1983 M ITA
69 BÖHM Constantin 1991 M GER Heidenheimer SB (GER)
70 FREIMAN Benjamin 1992 M USA
71 CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
72 LIS Daniel 1988 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
73 KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
74 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
75 PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
75 MCDOWALD Curtis 1996 M USA
77 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
78 BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
79 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
80 USMANOV Nadirbek 1973 M UZB
81 BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC (HUN)
82 CANAUX Gabriel 1996 M USA
83 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
84 ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
85 FERRARIS Luca 1989 M ITA
86 GUNPUT Satya 1991 M MRI Clichy escrime (FRA)
87 GRANET Julien 1992 M FRA LYON LEM (FRA)
88 HADZIC Alen 1991 M USA
88 GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
90 SAIF Mohannad 1980 M EGY
91 KHODOS Sergey 1986 M RUS
92 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
93 COQUECO Gustavo 1985 M COL
94 FONG Hoi Sun 1993 M HKG
95 ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
96 FLEURY Guillaume 1982 M FRA TOURCOING CIE (FRA)
97 HAUWEL Stephane 1979 M FRA TOURCOING CIE (FRA)
98 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
98 WALTER Noe 1996 M GER Osnabrücker SC (GER)
100 BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
101 LOPEZ POURTIER Nelson 1995 M FRA ST GRATIEN (FRA)
102 BAS Marcel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
103 CADE Maxime Ichem 1994 M ALG
103 GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
105 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
106 MEDVEDIEV Vitalii 1983 M UKR
107 SEEVE Teemu 1992 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
108 OBERSON Philippe 1992 M SUI BFC Basel (SUI)
109 ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
110 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
111 VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
112 MARCOL Daniel 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
113 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
114 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
115 ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
116 CORRENTI Baptiste 1994 M FRA TRAPPES (FRA)
117 BONNAIRE Jonathan 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
118 PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
119 TRUJILLO Erick 1994 M MEX
120 STAUB Florian 1990 M SUI SEB Basel (SUI)
121 RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
122 MYRGORODSKYI Ievgen 1986 M UKR Kharkiv (UKR)
123 BARGUES Manuel 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
124 BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
124 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
126 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
127 KAUTER Michael 1979 M SUI FCB Bern (SUI)
128 AREDE Pedro 1988 M POR CAE (POR)
129 FARDZINOV Alan 1995 M RUS
130 MORATILLA Miguel 1991 M ESP
131 MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
132 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
132 ITO Inochi 1990 M JPN
134 RODRIGUEZ SUAREZ Ryan Aaron 1993 M MEX
135 BRUTTINI Lorenzo 1991 M ITA
136 PETERDI Andras 1988 M HUN PTE-PEAC (HUN)
136 CANA INFANTE Kelvin 1987 M VEN
138 SMITH Dwight 1987 M USA
138 IBANEZ Alvaro 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
138 DOLEJSI Marek 1993 M CZE SC Praha (CZE)
141 KWEON Youngjun 1987 M KOR
142 LIMARDO Francisco 1987 M VEN
143 HOUSE Alex 1994 M USA
144 INOSTROZA BUDINICH Paris A. 1972 M CHI Avulso (BRA)
144 BUTA Levente 1996 M HUN Vasas (HUN)
146 MARCHAL Virgile 1990 M FRA
147 IBARRA Dario 1994 M MEX
148 KHADZHYNOV Kostyantyn 1993 M POL AZS AWF Krakow (POL)
149 STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
150 HAMCHA Leo 1995 M ALG
151 CASADO Elias 1991 M ESP
152 CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
153 PERRY Nicholas 1984 M GBR
154 ALLEN Gregory 1972 M GBR Haverstock FC (GBR)
155 WEISS Lewis 1994 M USA
156 KAVVADIAS Savvas 1992 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
157 FRAS Felix 1993 M POL KKS Krakow (POL)
158 DE WIJN Zoa 1995 M NED MSV Zeemacht (NED)
159 BAROGLIO Andrea 1987 M ITA CS Casale (ITA)
159 CHADO TODOROVSKI Vojdan 1995 M MKD MK Vardar Skopje (MKD)
161 1st round MANSOUR Ahmed 1984 M EGY
162 1st round KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
163 1st round FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
164 1st round BESBES Ahmed Aziz 1994 M TUN
165 1st round ROMERO Juan Pedro 1992 M ESP CEP-M (ESP)
165 1st round SIMMONS Ariel 1996 M USA
165 1st round WENGLARCZYK Jan 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
165 1st round BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
169 1st round LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
170 1st round DRIZIN Ariel 1995 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
171 1st round LOPEZ RIPA Alvaro 1987 M ESP CREA-M (ESP)
171 1st round CORCORAN Geoffrey 1995 M IRL
171 1st round GASCON Willian 1995 M VEN
174 1st round FREIMAN Samuel 1995 M USA
175 1st round SANCHEZ RODRIGUEZ Guillermo 1994 M ESP SAE-M (ESP)
176 1st round MARCHUKOV Dmitrij 1996 M SUI ZFC Zürich (SUI)
177 1st round FAYEZ Ayman 1991 M EGY
178 1st round MIGALLON Guillermo 1993 M ESP COE-M (ESP)
179 1st round LELION Jean 1981 M CAN
179 1st round LANDO TROTTEIN Remy 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
181 1st round KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
182 1st round DORATI AMEGLIO Arturo Isaac 1986 M PAN
183 1st round BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
184 1st round VARELA Loic 1995 M FRA ST GRATIEN (FRA)
185 1st round SALM Juri 1984 M EST
186 1st round TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
187 1st round RAMIREZ Yeisser 1986 M USA
188 1st round CAMPOS ZARATE Andres Felipe 1983 M COL
189 1st round CUBELLS Eduardo 1991 M ESP COE-M (ESP)
190 1st round GONZALEZ Alexander 1986 M COL
191 1st round DIABATE Keletigui Julien 1996 M MLI BONDY AS (FRA)
192 1st round ROCKS Christopher 1988 M GBR Haverstock FC (GBR)
193 1st round LUND Jonas 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
194 1st round RUDENKO Sergej 1974 M UKR
195 1st round BERGDAHL Erik 1988 M SWE A6 Jönköping (SWE)
196 1st round PITTET Alexandre 1995 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
197 1st round PINTO Santiago 1992 M COL [i] C.E.E. Madrid (ESP)
198 1st round HOYER Martin 1967 M CZE
199 1st round BOULANGE Nicolas 1984 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
200 1st round OMONT Benoit 1991 M LUX CE Sud (LUX)
200 1st round FERAGE Thibault 1988 M BEL CE Bessemans (BEL)
202 1st round BOUILLOT Hippolyte 1995 M FRA PARIS GRP (FRA)
203 1st round BAY COLOMBANO Emmanuel 1985 M ARG
204 1st round DUQUE QUIJANO John Ferney 1981 M COL
204 1st round FJERMESTAD Tord 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
206 1st round RASHEED Alvaro 1994 M ESP COE-M (ESP)
207 1st round LAVOIE Vincent 1989 M CAN
208 1st round PAAVOLAINEN Jaakko 1996 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
209 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
210 1st round GROVER Elliott 1994 M GBR Haverstock FC (GBR)
210 1st round SCHANZLEH Thom 1990 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
F JIMENEZ ORTIZ Aaron Jose 1993 M VEN
F MAHBAS Hayder 1997 M IRQ
F AJMI Muntadher 1999 M IRQ
F ISIK Isa 1997 M TUR
F BENYAHIA Mohamed 1997 M ALG Athletic Club Sidi M'hamed (ALG)
F ALI-LAMI Sajjad 1998 M IRQ
F AL-MALIKI Hasan 1999 M IRQ
F AL-SALEHI Saleh Musaed Nasser 2000 M YEM