Back to list

Results

Fleuret de St. Petersbourg
RUS St. Petersburg
May 13, 2016 - May 15, 2016

Foil Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ITALY       ITA
1 CASSARA Andrea 1984 M ITA
1 BALDINI Andrea 1985 M ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
1 AVOLA Giorgio 1989 M ITA
1 GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
2 USA       USA
2 MEINHARDT Gerek 1990 M USA
2 CHAMLEY-WATSON Miles 1989 M USA
2 MASSIALAS Alexander 1994 M USA Massialas Foundation (USA)
2 IMBODEN Race 1993 M USA
3 FRANCE       FRA
3 TONY HELISSEY Jean-Paul 1990 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
3 CADOT Jeremy 1986 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
3 LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
3 LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
4 RUSSIA       RUS
4 CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
4 AKHMATKHUZIN Artur 1988 M RUS
4 SAFIN Timur 1992 M RUS
4 RIGIN Dmitry 1985 M RUS
5 KOREA       KOR
5 HEO Jun 1988 M KOR
5 LEE Kwanghyun 1993 M KOR
5 KWON Youngho 1985 M KOR
5 SON Young Ki 1985 M KOR
6 CHINA       CHN
6 CHEN Haiwei 1994 M CHN
6 LEI Sheng 1984 M CHN
6 SHI Jialuo 1993 M CHN
6 MA Jianfei 1984 M CHN
7 JAPAN       JPN
7 FUJINO Daiki 1987 M JPN
7 MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
7 OTA Yuki 1985 M JPN
7 SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
8 GREAT BRITAIN       GBR
8 PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
8 DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
8 HALSTED Laurence 1984 M GBR Trekanten København (DEN)
8 MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
9 BRAZIL       BRA
9 TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
9 PERRIER Ghislain 1987 M BRA AUBERVILLIER (FRA)
9 SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 MARQUES Henrique 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 POLAND       POL
10 PLOCHARSKI Filip 1990 M POL
10 JANDA Michal 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
10 JANDA Piotr 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
10 SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
11 GERMANY       GER
11 KAHL Alexander 1993 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
11 BRAUN Marius 1989 M GER KTF Luitpold München (GER)
11 JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
12 EGYPT       EGY
12 AYAD Tarek 1987 M EGY
12 ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
12 HAMZA Mohamed 2000 M EGY
12 ESSAM Mohamed 1994 M EGY
13 UKRAINE       UKR
13 CHUCHUKALO Dmytro 1995 M UKR KIEW (UKR)
13 YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
13 HERTSYK Rostyslav 1989 M UKR Lviv (UKR)
13 POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
14 AUSTRIA       AUT
14 PRANZ Rene 1985 M AUT AFC Salzburg (AUT)
14 LANGER Mario 1995 M AUT AFC Salzburg (AUT)
14 POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
14 REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
15 BELARUS       BLR
15 CHALIANKOV Aliaksandr 1986 M BLR RCPhES (BLR)
15 LUKASHEVICH Aliaksandr 1991 M BLR SCAF RB (BLR)
15 BYK Siarhei 1990 M BLR SCAF RB (BLR)
15 LAHUNOU Uladzislau 1996 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
16 MEXICO       MEX
16 BELTRAN Jesus 1994 M MEX
16 GOMEZ Daniel 1990 M MEX
16 ARIZAGA Raul 1989 M MEX