Back to list

Results

2016 World Championships Cadets/Juniors
FRA Bourges
April 1, 2016 - April 10, 2016

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DE MOLA Daniel 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
2 BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
3 JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
3 THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
5 GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
6 HONG Sehwa 2000 M KOR
7 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
8 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
9 PHILIPPE Arthur 1999 M FRA ST GRATIEN (FRA)
10 KOROVIN Igor 2000 M RUS
11 ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
12 MIKHALKOU Pavel 1999 M BLR RCPhES (BLR)
13 POSTMA Randy 1999 M NED FC Almere (NED)
14 EWART Stephen 1999 M USA
15 PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
16 LEE Hansol 2000 M KOR
17 LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
18 NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
19 CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
20 ABDOU El Habib Omar 1999 M FRA
21 WILSON Sean 1999 M USA
22 FATEYEV Yegor 2000 M KAZ
23 GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
24 KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
25 MORRIS George 1999 M GBR
26 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
26 BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
28 LITWIN Matthew 1999 M CAN
29 RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
30 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
31 VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
32 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
33 BONAMIGO Gabriel 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
34 RUDYKH Daniil 1999 M RUS
35 TAJIRI Kodai 1999 M JPN
35 COLLIN Theo 2000 M FRA MACON ESC (FRA)
37 BUNNEY Lachlan 1999 M AUS
38 SAVIN Alexandr 2000 M KAZ
39 BELIANINOV Daniil 1999 M RUS
40 PIZENBERG Jacob 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
41 IOANNOU Giorgos 2001 M CYP Nicosia FC (CYP)
42 NASIF Sherif 1999 M EGY
43 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
44 ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
45 MASUDA Yohito 1999 M JPN
46 EL CHOUEIRY Antoine 1999 M LBN
47 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
48 BALMORI Diego 1999 M ESP VCE-VA (ESP)
49 GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
50 BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
51 LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
52 GONELL Gerard 2000 M ESP SEA-T (ESP)
53 FAFARD Fynn 2000 M CAN
54 FRAZAO Filipe 2001 M POR CAE (POR)
55 HO Hon Kiu 2000 M HKG
56 OZOLCER Aras 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
57 SVYSTIL Vitaliy 1999 M UKR Lviv (UKR)
58 SERHOVETS Maksim 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
59 BIRKENMAIER Marco 1999 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
60 AAGAARD Mads 2000 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
61 CALDERON Diego 2000 M ESP COE-M (ESP)
62 SANUDO Carlos 2000 M MEX
63 STRNAD Ondrej 1999 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
64 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
65 THEWANGER Emil 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
66 SELLS Alexander 2000 M AUS
67 TSAKIRAKIS Theodoros 1999 M GRE A.L.MESSARAS (GRE)
68 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
68 ABDELKAWY Ahmed 1999 M EGY
70 BOUROUAG Kais 2000 M ALG
70 FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
72 TIHANE Jüri 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
73 BAUDUNOV Khasan 2001 M UZB
74 YATES Domenic 1999 M AUS
75 KOZHIN Nazar 2000 M UKR KIEW (UKR)
76 PERSSON Casper Nils 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
77 DERKSEN Ruben 2000 M NED s.v. Scaramouche (NED)
78 KANG Hongcheol 1999 M KOR
78 RIOPEL Nicolas 1999 M CAN
80 CHEONG Jefferson Jia Hui 2000 M SGP SSP (SGP)
81 GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
82 VERDON Paul 1999 M IRL
83 RUSSELL James 1999 M GBR Royal Tunbridge Wells (GBR)
84 PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
85 OSAKI Rensuke 2000 M JPN
86 JAIME Esteban Camilo 1999 M COL
87 MACLENNAN Robert 1999 M GBR
88 AL-BADER Yousef 2001 M QAT
89 CIMBOREVICS Ernests 1999 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
90 WEIRUP GRAM Rasmus 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
91 ARNAULT Louis-Edouard Lai 1999 M MAS
91 VARDANYAN Razmik 1999 M ARM
93 SANER Harry 2000 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
94 VOLAK Samuel 2000 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
95 LANDMAN Christian 2001 M RSA Cape Fencing Academy (RSA)
96 RUSHOLME COBB Isaac 1999 M NZL
97 KARAPIDAKIS Ioannis 1999 M GRE THISEAS IRAKLIOU (GRE)
98 ASHOUR Mohamed 1999 M EGY
99 1st round VAN GILST Roy 1999 M NED Schermacademie Zair (NED)
100 1st round TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
101 1st round TSOKAS Asterios 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
102 1st round ALOMIRI Sultan 2001 M KSA
103 1st round POERS Gregor 2000 M SLO ASK Maribor (SLO)
104 1st round WENZEL Tijan 1999 M SLO ASK Maribor (SLO)
105 1st round AL-MULLA Khalid 2000 M QAT
106 1st round SERNADAS Tomas 2001 M POR CAE (POR)
107 1st round KAM Chun Ho 1999 M HKG
108 1st round KREMSLEITHNER Michael 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
109 1st round JUKNA Rokas 1999 M LTU Gaja-Florete (LTU)
110 1st round CHAHINE Paul 1999 M LBN
111 1st round BOZHINOV Marko 2000 M MKD MK Vardar Skopje (MKD)
111 1st round NIKOLIC Kosta 1999 M SRB MK Silni (SRB)
113 1st round SELCUK Batuhan Evrim 2000 M TUR
114 1st round PLYSHEVSKYY Anatolii 1999 M UKR
114 1st round AL SULAITI Ali 2001 M QAT
116 1st round DRENCAK Adam 1999 M SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
117 1st round RAKHIMBEKOV Zhangeldy 2000 M KAZ
118 1st round YEO Ryan Yuan Zhen 2000 M SGP
119 1st round BOLANOS Tiago 1999 M POR CAE (POR)
120 1st round BATSUREN Amarbold 1999 M MGL
121 1st round RAGAVOODOO Ronan 2001 M MRI
122 1st round SAY Ali Ege 1999 M TUR
123 1st round LOW Alasdair Hoi Kit 2000 M SGP
124 1st round JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
125 1st round WAGNER Edwin 2000 M RSA Ere Sabel Mokopane (RSA)
126 1st round LI Ming Leong 1999 M HKG
127 1st round ANTONIOU Nikolas 2001 M CYP Nicosia FC (CYP)
128 1st round GRIGORYAN Arman 1999 M ARM
129 1st round AYALA ARMENTA Josue David 1999 M COL
F MOURE NANG Francois 2000 M GAB