Back to list

Results

Satellite Tournament
BUL Sofia
March 12, 2016 - March 13, 2016

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RAMIREZ Yeisser 1986 M USA
2 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 FONG Hoi Sun 1993 M HKG
3 RODRIGUEZ John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
5 PRYOR Jason 1987 M USA
6 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
7 HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
8 LELION Jean 1981 M CAN
9 JIMENEZ ORTIZ Aaron Jose 1993 M VEN
10 HADZIC Alen 1991 M USA
11 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
12 BRINCK-CROTEAU Maxime 1986 M CAN
13 KALININ Alexey 1992 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
14 LIMARDO Jesus 1996 M VEN
15 SERRA Solt 1989 M HUN Debrecen (HUN)
16 CHUANG Po Yu 1997 M TPE
17 STEIS Lukas 1995 M SVK Akademia sermu (SVK)
18 KONTOGIANNIS Alexandros 1985 M GRE THISEAS IRAKLIOU (GRE)
19 NICKEL Rolf 1991 M CHI Avulso (BRA)
20 XYNOS Nikolaos 1979 M GRE VICTORIA ATHENS (GRE)
21 GASCON Willian 1995 M VEN
22 GUBIN Nikita 1994 M RUS
23 ANIL Murtaza Berkan 1994 M TUR Afyon Eskrim GSK (TUR)
24 JOSHUA KOH I-Jie 1990 M MAS
25 KARADENIZ Okan 1993 M TUR Mersin Buyuksehir Bel SK (TUR)
25 AMPALOV Georges 1982 M GRE VICTORIA ATHENS (GRE)
27 DRAGOMIR Liviu 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
28 CHAVDAROV Jivko 1990 M BUL
29 MARINOV Kiril 1988 M BUL
30 MAYNARD Calum 1993 M GBR
31 BEAUMONT Edward 1981 M GBR
32 GONZALEZ Rodrigo 1997 M CHI
33 DOBREV Deyan 1975 M BUL
34 BRATTON Benjamin 1985 M USA
35 ZAFIROV Ivan 1992 M BUL Sofia (BUL)
36 DIKOV Plamen 1998 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
37 DE SEPIBUS Severin 1983 M SUI AFZ Zürich (SUI)
38 CHEN Tsung Lin 1993 M TPE
39 LOSEVSKIY Sergey 1983 M RSA
40 KARKALIK Matej 1991 M SVK BSK Bratislava (SVK)
41 ALIYEV Kanan 1993 M AZE
42 TSOKAS Nikolaos 1995 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
43 MIHALEV Todor 1997 M BUL Odesos 2008 (BUL)
44 VILCEANU Victor 1992 M ROU CSU Craiova (ROU)
45 DURMUSHLJISKY Dianko 1987 M BUL
46 PIRVAN Marin Dorian 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
47 LEE Samson Mun Hou 1986 M SGP Blade (SGP)
48 KOUTSOUFLAKIS Stamatis 1972 M GRE ATHINAIKOS O.O. (GRE)
49 TODOROV Ivan 1991 M BUL
50 GONZALEZ TABORDA William E. 1970 M COL
51 DUNCHEV Blagoy 1988 M BUL
52 WU Yu Ting 1995 M TPE
53 HERNANDEZ Eduardo Nazareth 1996 M VEN
54 LEIVADAROS Petros 1992 M GRE PANELLINIOS (GRE)
55 CAPALDO Daniel 1987 M SUI FCZ Zug (SUI)
55 TING Hong Kai 1994 M TPE
57 TARDI Otto 1985 M ROU CSM Oradea (ROU)
58 KARAKOLIS Kosmas 1992 M GRE L.X.THESSALONIKIS (GRE)
59 RÖNNMARK Marcus 1967 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
60 NUNEZ Pablo 1993 M CHI
61 1st round ISKROV Svetlozar 1998 M BUL
62 1st round GOLUBEV Ivan 1991 M RUS
63 1st round KRALEV Presiyan 1998 M BUL Odesos 2008 (BUL)
64 1st round BLEKOS Konstantinos 1979 M GRE ACHAIKOS (GRE)
65 1st round KOTOV Denis 1977 M RUS
66 1st round ROUSEV Rosislav 1986 M BUL
67 1st round SVETOSLAVOV Sava 1996 M BUL Levski (BUL)
68 1st round ARANYOS Gergo 1993 M HUN Debrecen (HUN)
69 1st round GUR Baris 1995 M TUR
70 1st round RUSEV Hristo 1961 M BUL
71 1st round TODOROV Ivan 1986 M BUL
72 1st round LAMBOV Aleksandar 1997 M BUL Cherno more 69 (BUL)
73 1st round CHURY Andrej 1974 M SVK
74 1st round GABROVSKI Petar 1987 M BUL
75 1st round BASKIN Niyazi 1991 M TUR
76 1st round ERHAN Kadir Gorkem 2001 M TUR Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK (TUR)
77 1st round US Burak 1994 M TUR
78 1st round TAYANC Erdem 1996 M TUR
79 1st round KARAKAS Emre Yagmur 1992 M TUR
79 1st round KUTLU Mesut 1994 M TUR
81 1st round BASKIN Tayfun 1996 M TUR