Back to list

Results

2004 World Championships Cadets/Juniors
BUL Plovdiv
April 1, 2004 - April 2, 2004

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SOKOLOV Oleg 1984 M UZB
2 TUO Tong 1984 M CHN
3 UFFICIALI Andrea 1984 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
3 MORGOEV Vseslav 1986 M RUS
5 SICOT Bastien 1985 M FRA NIMES SE (FRA)
6 MIKOLAJCZAK Krzysztof 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
7 POP Adrian 1985 M ROU CS Satu Mare (ROU)
8 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
9 GRUMIER Gauthier 1984 M FRA
10 AVDEEV Anton 1986 M RUS
11 NABIL Ahmed 1986 M EGY
12 KOSTKA Karol 1986 M POL AZS AWF Krakow (POL)
13 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
14 SEGUIN Jean-Pierre 1985 M CAN
15 JUNG Jinsun 1984 M KOR
16 SAKAMOTO Keisuke 1984 M JPN
17 HAUSWIRTH Peter 1984 M AUT WAT Wieden (AUT)
18 DHAENE Matthias 1984 M BEL
19 ALBORNOZ Santi 1984 M VEN
20 VERIGON Williams Richard 1984 M USA
21 KOVALEVS Sergejs 1985 M LAT
22 VIDEIRA Joaquim 1984 M POR
23 VOGNA Stefano 1984 M ITA
24 ERDÖFFY Andreas 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 KOSTENKO Anton 1984 M UKR
26 REN Lei 1984 M CHN
27 CHALOUPKA Ales 1984 M CZE
27 GIOELI Markus 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
29 KAUTER Fabian 1985 M SUI FCB Bern (SUI)
30 SEDAGHATY Hamed 1985 M IRI
31 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
32 LUDWIKOWSKI Sascha 1984 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
33 MOUTOU Jeremy 1984 M FRA
34 ERSEK Attila 1984 M SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
35 KONTOGIANNIS Alexandros 1985 M GRE THISEAS IRAKLIOU (GRE)
36 BUIST David 1984 M GBR
37 CHINMAN Nicholas 1988 M USA
38 ANDREI Radu 1986 M ROU CS Satu Mare (ROU)
39 PREKOP Gyoezoe 1985 M HUN
40 DÖRFLER Bernd 1986 M AUT FC Treibach (AUT)
41 ESPANA David 1986 M ESP
42 AJZENSTADT Ido 1984 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
43 BOKES Tomas 1984 M SVK BSK Bratislava (SVK)
44 AMBROZ Matyas 1986 M CZE USK Praha (CZE)
45 ERTZEID Thomas 1986 M NOR Bergens FK (NOR)
46 PANTELEEV Sergey 1986 M RUS
47 MARMILLOD Valentin 1984 M SUI SEG Geneve (SUI)
48 THANI Hamdi 1984 M QAT
49 SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
50 RADOUGINE Igor 1984 M RUS
51 ERDMANN Manuel 1985 M GER SC Berlin (GER)
52 HIRAI Naoto 1984 M JPN
53 FONT Jordi 1985 M ESP
53 SALM Juri 1984 M EST
55 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
56 BRATTON Benjamin 1985 M USA
57 BADE Dennis 1985 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
58 REIZLIN Igor 1984 M UKR
59 SPUSTA Martin 1984 M SVK
60 SHIN Dong Jun 1984 M KOR
61 BERGDAHL Erik 1988 M SWE A6 Jönköping (SWE)
62 HWANG Jung-Ho 1986 M KOR
63 BENNETT Thomas 1986 M GBR
64 NEW Jarryd 1986 M RSA Cape Fencing Academy (RSA)
65 N VORONIN Vyacheslav 1985 M TKM
66 ROCHE Nicholas 1987 M CAN
67 TARKOVSKIJ-HEMMINGHYTT Alexandr 1986 M NOR Njård Fekting (NOR)
68 N ELSAGHIR Ahmed 1986 M EGY
69 N TORRES Oscar 1984 M PUR
70 N NICKELS Vladimir 1987 M LUX
71 N AMBROZ Jakub 1986 M CZE USK Praha (CZE)
72 N SESUN Andreas 1986 M NZL
73 BRINCK-CROTEAU Maxime 1986 M CAN
74 N ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
75 N ZINGERMAN Viacheslav 1984 M ISR
76 N HERNANDEZ VASQUEZ Alejandro 1985 M COL
77 N RAPPU Jukka-Pekka 1986 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
78 N BALENT Jost 1987 M SLO
79 N YIN Lianchi 1984 M CHN
80 N TODOROV Minko 1900 M BUL
81 N ROUSEV Rosislav 1986 M BUL
82 N BARTOS Balint 1984 M HUN FLESS (HUN)
83 N GREMAUD Damien 1985 M SUI
84 N VALLIK Indrek 1986 M EST
85 N ROSADO Jose 1985 M POR
86 N ANDRONENKO Valentin 1984 M EST
86 N ALVARADO HERNANDEZ Mario 1985 M ESP
88 N EL KAFRAWY Ahmed 1985 M EGY
89 N FOELDI Balint 1985 M HUN
90 N TONELLI Vincent 1986 M MON
91 N KRASIKOVAS Tomas 1984 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
92 N TARDI Otto 1985 M ROU CSM Oradea (ROU)
93 N SAAT Uemit 1986 M TUR
94 N KHODOS Sergey 1986 M RUS
95 N BALAEV Dovlet 1984 M TKM
96 N GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
97 N 1st round PERRY Nicholas 1984 M GBR
98 N 1st round LYCOS Foivos 1900 M GRE
99 N 1st round YANG Chih-Kai 1900 M TPE
100 N 1st round FRIES Clemens 1984 M AUT FU Linz (AUT)
100 N 1st round MOUFLARD Roland 1985 M MON MONACO (FRA)
102 N 1st round RIMGAILA Saulius 1985 M LTU
103 N 1st round AL JILANI Adel 1985 M QAT
104 N 1st round LIMARDO Francisco 1987 M VEN
105 N 1st round BAN Zan 1987 M SLO
106 N 1st round MICIC Rasko 1984 M SRB MK Omladinac (SRB)
107 N 1st round DREYER David 1986 M RSA TUKS Pretoria (RSA)
108 N 1st round JOOSTE Jacobus 1986 M RSA
109 N 1st round VASILEV Spiro 1984 M BUL
110 N 1st round CUYAR PARRILLA Albaro 1985 M PUR
111 N 1st round GEYIKCI Serkan 1985 M TUR
112 N 1st round CHEN I-Chuan 1900 M TPE
113 N 1st round HERTL Matej 1988 M SLO
114 N 1st round AKGAEV Hamet 1985 M TKM
115 N 1st round KASAHARA Takahiro 1985 M JPN
116 N 1st round FELLI Roberto 1984 M ITA
117 1st round LINDBÄCK Atle 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
118 N 1st round BADOGLU Baris 1988 M TUR
119 N 1st round FENWICK Andrew 1987 M IRL
120 N 1st round BORGES Helder 1984 M POR
121 N 1st round SHAGOLSEM Jayanta Singh 1986 M IND
122 N 1st round NOZAD GHEZELJE Arash 1986 M IRI
123 N 1st round ALWADAANI Bader 1984 M QAT
124 N 1st round LAIPHRAKPAM Sanatomba Sing 1989 M IND
125 N 1st round CHOUROU Maher 1985 M TUN
126 N 1st round SVELNYS Ramunas 1988 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
127 N 1st round GHAZARYAN Mikayel 1987 M ARM
128 N 1st round TABAK James 1985 M NZL
129 N 1st round CRUZ Alberto 1987 M CRC