Back to list

Results

18. Reinhold-Würth-Cup
GER Tauberbischofsheim
February 20, 2004 - February 22, 2004

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LOGUNOVA Tatiana 1980 F RUS
2 HEIDEMANN Britta 1982 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 KIRALY Hajnalka 1971 F FRA
3 CASCIOLI Cristiana 1975 F ITA
5 GRABOWSKA Magdalena 1980 F POL
6 DUPLITZER Imke 1975 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
7 TOL Sonja 1972 F NED
8 ZHONG Weiping 1981 F CHN
9 SCHALM Sherraine 1975 F CAN PARIS RCF (FRA)
10 NISIMA-CHARLEY Maureen 1981 F FRA AULNAY CE (FRA)
11 LAMON Sophie 1985 F SUI SES Sion (SUI)
12 BOKEL Claudia 1973 F GER VFL Merkur Kleve (GER)
13 SHEN Weiwei 1980 F CHN
14 EIM Stephanie 1977 F USA
15 DANINTHE Sarah 1980 F FRA LEVALLOIS (FRA)
16 SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
17 FLESSEL-COLOVIC Laura 1971 F FRA
18 HORMAY Adrienn 1971 F HUN
19 MINCZA-NEBALD Ildiko 1969 F HUN MTK (HUN)
20 SIVKOVA Anna 1982 F RUS
21 LEE Keum-Nam 1976 F KOR
22 VYBORNOVA Eva 1974 F UKR
23 ZHANG Li 1981 F CHN
23 CHRISTOU Jeanne 1981 F GRE G.S. KARDIANI (GRE)
25 VANSOVICA Julija 1975 F LAT
26 SZASZ-KOVACS Emese 1982 F HUN Vasas (HUN)
27 HAARLEM Sophie 1973 F SWE FFF Stockholm (SWE)
28 ERMAKOVA Oxana 1973 F RUS
29 SHUTOVA Lyubov 1983 F RUS
30 HALLS Evelyn 1972 F AUS
31 CHOUSTAREVA Elena 1985 F RUS
32 POPESCU Ana Maria 1984 F ROU
33 FORTUNATOVA Nadiya 1978 F UKR
34 LI Na 1981 F CHN
35 DIETERLE Berit 1984 F GER
36 ROHI Heidi 1966 F EST
37 KISKAPUSI Dora 1982 F ESP VCE-VA (ESP)
38 EMBRICH Irina 1980 F EST
39 JOHNE Monika 1981 F POL
40 DUMOULIN-RINCENT Sandrine 1976 F FRA AIX EN OTHE (FRA)
41 NAGY Timea 1970 F HUN MK Musketiri (CRO)
42 ROMAGNOLI-TAKOUK Diana 1977 F SUI ZFC Zürich (SUI)
43 KIM Mi Jung 1977 F KOR
43 VOSU Maarika 1972 F EST
45 REVESZ Julianna 1983 F HUN BVSC (HUN)
46 MARKOVIC Marijana 1982 F GER
47 MOERCH Margrete 1977 F NOR Bygdø FK (NOR)
48 UGA Elisa 1968 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
49 KOUMPANI Vasiliki 1967 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
50 GOMEZ CHIVAS Eimey 1974 F CUB
51 GRUJIC Daniela 1976 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
52 SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina 1974 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
53 KAVELAARS Monique 1971 F CAN
54 MAROIU Anca 1983 F ROU
54 DUNNETTE Catherine 1980 F CAN
56 JAMES Kamara 1984 F USA
57 STEINER Iris 1983 F GER Heidenheimer SB (GER)
57 SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
59 KIM Hee-Jeong 1975 F KOR
60 BERGENHEIM Maria 1974 F SWE UF Uppsala (SWE)
61 KO Jung Nam 1975 F KOR
62 DI FRANCO Virginia 1983 F ITA
63 GAMIR Zahra 1966 F ALG PARIS ST FRA (FRA)
64 DINU Loredana 1984 F ROU
65 TEREBA-ZAWROTNIAK Beata 1981 F POL
66 FAKHROUTDINOVA Tatiana 1969 F RUS
67 COLIGNON Jeanne 1981 F FRA
68 AZNAVOURIAN Karina 1974 F RUS
69 REDANZ Kristin 1977 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
69 ESPINOZA TORO Angela Maria 1974 F COL
71 HABLÜTZEL-BÜRKI Gianna 1969 F SUI FZB Basel (SUI)
72 GEROUDET Tiffany 1986 F SUI SES Sion (SUI)
73 BARADJI-DUCHENE Marysa 1982 F FRA PARIS RCF (FRA)
74 MAGKANOUDAKI Dimitra 1979 F GRE ATHINAIKOS O.O. (GRE)
75 RAINERO Elena 1982 F ITA PRO VERCELLI (ITA)
75 DESCOUTS Audrey 1980 F FRA
75 LUO Xiaojuan 1984 F CHN
78 RENTMEISTER Andrea 1977 F AUT UWK Graz (AUT)
79 CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
80 GALANTINE Vanessa 1983 F FRA AULNAY CE (FRA)
81 NOWAKOWSKI Marta 1985 F GER OFC Bonn (GER)
82 RINALDI Silvia 1977 F ITA
83 STROKA Malgorzata 1980 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
84 BIRTHELMER Elke 1985 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
85 MACESEANU Iuliana 1981 F ROU
86 PANUSCHKA Claudia 1978 F AUT Dynamo Wien (AUT)
87 SANDMANN Jennifer 1987 F GER FC Offenbach (GER)
87 VOIGT Leigh 1984 F GER
87 NIEF Nadege 1982 F FRA
90 DOLAR Kaja 1985 F SLO
91 YANG Shaoqi 1974 F CHN
92 MARTINEZ Maria 1983 F VEN
93 PARTALA Olga 1980 F UKR
94 DE ANTONIO Raquel 1977 F ESP
95 ROSSI Veronica 1978 F ITA
96 KRUCKENBERG Bettina 1988 F GER Heidenheimer SB (GER)
97 LEPROHON Julie 1980 F CAN
98 PELLETIER Marie-Eve 1978 F CAN
99 BOSCARELLI Francesca 1982 F ITA
100 OSYCZKA Patrycia 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
101 CYGAN Olga 1980 F POL
102 CONRAD Natalia 1976 F UKR
103 FODOR Renata 1978 F HUN
104 ALEKSEJEVA Olga 1982 F EST
105 RODRIGUEZ Maria Cruz 1976 F ESP
106 TRIPATHI Sangita 1968 F FRA
107 KURZ Sarah 1982 F GER KTF Luitpold München (GER)
108 BEN CHAABANE Imene 1982 F TUN
108 HOFFMANN Monika 1985 F GER
108 NOVAKOVSKA Tetyana 1985 F UKR
111 BRAVO ARANGUIZ Caterin 1975 F CHI
112 LUI Sabrina 1983 F HKG
113 HEINTZEL Dorit 1981 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
114 ASEYEVA Yuliya 1982 F UKR
114 TAKACS Emese 1978 F BRA BHSE (HUN)
116 YEUNG Chui Ling 1982 F HKG
117 RODRIGUEZ Carmen 1983 F ESP
118 WOLLINSKY Lisa 1977 F GER Heidenheimer SB (GER)
119 LARSSON Sofie 1985 F SWE UF Uppsala (SWE)
120 SCHÜNKE Anja 1985 F GER Heidenheimer SB (GER)
121 IKEDA Megumi 1979 F JPN
122 SANCHO Carolina 1982 F ESP
123 REUMÜLLER Martina 1980 F AUT FU Mödling (AUT)
124 HÄRTEL Birte Lea 1983 F GER SC Berlin (GER)
125 SONNLEITNER Sarah Rebekka 1986 F GER FC Offenbach (GER)
126 LESZKO Julia 1969 F USA
127 HOFMANN Jutta 1977 F GER
128 HASWELL Adele 1967 F AUS
129 NAVARRIA Mara 1985 F ITA
130 MULTERER Ricarda 1990 F GER
131 REICHE Elena 1979 F GER OFC Bonn (GER)
132 BEHR Jutta 1985 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
133 HAYOUNI Meriem 1983 F TUN
134 EPP Vanessa 1987 F GER [i] FC Buchen (GER)
135 CISZEWSKA-ANDRZEJEWSKA Barbara 1974 F POL
135 HOLZ Katrin 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
135 GUY Joanna 1984 F CAN
135 FARWICK Verena 1985 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
139 GOLLESCH-GARLI Karin 1979 F AUT FU Linz (AUT)
140 GIESEMANN Jessica 1987 F GER
141 CHENG Yuk Han Bjork 1980 F HKG
141 LAWRENCE Maya 1980 F USA
143 SMUTNA Tereza 1975 F CZE USK Praha (CZE)
144 WALTON Kerry 1982 F USA
145 WOWERIES Daniela 1980 F SUI
146 DE LA FONTAINE SCHLUITER Timandra 1974 F NED
146 BURREY Jennifer 1983 F GER Osnabrücker SC (GER)
146 MOULIN Marie-Maud 1983 F FRA ST GRATIEN (FRA)
149 SPILMAN Elisabeth 1969 F BEL
150 BERNBACH Julia 1982 F GER BFC Basel (SUI)
151 HURLEY Kelley 1988 F USA
152 GOLDIE Brita 1987 F CAN
153 STRAUB Anja 1968 F SUI FCB Bern (SUI)
154 HAYOUNI Hajer 1982 F TUN
155 TEREBA Magdalena 1983 F POL
156 DMOWSKA-ANDRZEJUK Danuta 1982 F POL
157 QUELOZ Isabelle 1984 F SUI
158 LORENZ Therese 1968 F AUT FU Linz (AUT)
159 VANHUYSSE Genevieve 1979 F BEL
160 TURKI Hajer 1983 F TUN
161 CHEUNG Yi Nei 1973 F HKG
162 POKORNY Barbara 1983 F AUT FU Mödling (AUT)
163 MAGLAPERIDZE Natalie 1977 F GEO