Back to list

Results

Coupe du Monde
CUB Havanna
June 20, 2003 - June 22, 2003

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KIRALY Hajnalka 1971 F FRA
2 LAMON Sophie 1985 F SUI SES Sion (SUI)
3 VYBORNOVA Eva 1974 F UKR
3 TOTH Hajnalka 1976 F HUN
5 FLESSEL-COLOVIC Laura 1971 F FRA
6 SIVKOVA Anna 1982 F RUS
7 MARKOVIC Marijana 1982 F GER
8 SHUTOVA Lyubov 1983 F RUS
9 SCHALM Sherraine 1975 F CAN PARIS RCF (FRA)
10 FORTUNATOVA Nadiya 1978 F UKR
11 MINCZA-NEBALD Ildiko 1969 F HUN MTK (HUN)
12 NAGY Timea 1970 F HUN MK Musketiri (CRO)
13 CASTILLEJO Rosa 1969 F ESP
14 GOMEZ CHIVAS Eimey 1974 F CUB
15 LI Na 1981 F CHN
16 AZNAVOURIAN Karina 1974 F RUS
17 HEIDEMANN Britta 1982 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
18 HORMAY Adrienn 1971 F HUN
19 LOGUNOVA Tatiana 1980 F RUS
20 ZHANG Li 1981 F CHN
21 KIM Hee-Jeong 1975 F KOR
22 TEREBA-ZAWROTNIAK Beata 1981 F POL
23 NISIMA-CHARLEY Maureen 1981 F FRA AULNAY CE (FRA)
24 TRIPATHI Sangita 1968 F FRA
25 GRABOWSKA Magdalena 1980 F POL
26 ZALAFFI Margherita 1966 F ITA
27 KAVELAARS Monique 1971 F CAN
28 FEYTIE BRAVAIS Melanie 1979 F FRA LE CHESNAY (FRA)
29 KROL Magda 1978 F CAN
30 IKEDA Megumi 1979 F JPN
31 CYGAN Hanna 1982 F POL
32 DEL CARRETTO Bianca 1985 F ITA
33 DUPLITZER Imke 1975 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
34 TOL Sonja 1972 F NED
35 BOKEL Claudia 1973 F GER VFL Merkur Kleve (GER)
36 ERMAKOVA Oxana 1973 F RUS
37 HYUN Hee 1976 F KOR
38 ORTIZ FUENTE Zuleidis 1978 F CUB
39 ZHONG Weiping 1981 F CHN
40 UGA Elisa 1968 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
41 LUO Xiaojuan 1984 F CHN
42 RENTMEISTER Andrea 1977 F AUT UWK Graz (AUT)
43 SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina 1974 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
44 CHRISTOU Jeanne 1981 F GRE G.S. KARDIANI (GRE)
45 PEREIRA MUSTELIER Yudmila 1983 F CUB
46 DE ANTONIO Raquel 1977 F ESP
47 SHEN Weiwei 1980 F CHN
48 OBRAZCOVA Alexandra 1983 F LAT
49 LEE Keum-Nam 1976 F KOR
50 DUNNETTE Catherine 1980 F CAN
51 ROSSI Veronica 1978 F ITA
52 KO Jung Nam 1975 F KOR
53 CABRAL-TEIXEIRA Ana 1975 F POR
54 DMOWSKA-ANDRZEJUK Danuta 1982 F POL
55 GARCIA SOTO Miraida 1969 F CUB
56 ROHI Heidi 1966 F EST
57 DESCOUTS Audrey 1980 F FRA
58 KIM In Hye 1980 F KOR
59 PELLETIER Marie-Eve 1978 F CAN
60 BERNBACH Julia 1982 F GER BFC Basel (SUI)
61 CASCIOLI Cristiana 1975 F ITA
62 NIEF Nadege 1982 F FRA
63 EIM Stephanie 1977 F USA
64 LOZANO OLARTE Laskmi Natalia 1987 F COL