Back to list

Results

24. Huniber Cup
HUN Gödöllö
October 14, 2023 - October 15, 2023

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 ATANASSOV Vasil 2007 M USA
1 WANG Robert 2007 M USA
1 KIM Shaun 2007 M USA
1 BAE Jason 2007 M USA
2 N USA 2       USA
2 BABAYEV Gabriel 2007 M USA
2 CHOI Silas 2007 M USA
2 LEE Aydan 2007 M USA
2 PATURZO GONZALEZ Emilio 2008 M USA
3 N ITALY       ITA
3 REALE Valerio 2007 M ITA Frascati Scherma (ITA)
3 SIBILLO Massimo 2007 M ITA Milleculure Napoli (ITA)
3 REALE Leonardo 2008 M ITA Frascati Scherma (ITA)
3 OTTAVIANI Matteo 2007 M ITA Frascati Scherma (ITA)
4 N TÜRKIYE       TUR
4 TAKKA Arda 2009 M TUR
4 TOKER Ates Efe 2007 M TUR
4 MESCIOGLU Nedim Semih 2007 M TUR
4 KOSKDERE Emir Yusuf 2007 M TUR
5 N TÜRKIYE 2       TUR
5 YAMAN Furkan 2007 M TUR
5 AYAZ Yigit 2008 M TUR
5 KUMUK Poyraz 2008 M TUR
5 TANERLER Arda 2007 M TUR
6 N USA 3       USA
6 KWALWASSER Eric 2008 M USA
6 HOLZ Daniel 2008 M USA
6 PRIMUS Nazir 2008 M USA
7 N USA 4       USA
7 ZHANG Derek 2007 M USA
7 QIU Nathan 2007 M USA
7 MICLAUS Justin 2007 M USA
8 N ITALY 2       ITA
8 VISCARDI Lorenzo 2007 M ITA Champ Napoli (ITA)
8 PERNA Giuseppe 2007 M ITA Champ Napoli (ITA)
8 MANZO Emanuel 2009 M ITA Champ Napoli (ITA)
9 N HUNGARY       HUN
9 FABO Akos 2007 M HUN
9 MONORI Matyas 2007 M HUN
9 SZALAI Zalan 2007 M HUN
9 BERKESZI Dániel 2007 M HUN
10 N ITALY 3       ITA
10 MAESTRI Riccardo 2008 M ITA Dauno Foggia (ITA)
10 GIOVANNETTI Pablo 2008 M ITA Scherma Oreste Puliti Lucca (ITA)
10 TRIBUNO Andrea 2008 M ITA Sala Di Scherma Societa Del Giardino (ITA)
10 TALLARICO Tommaso 2009 M ITA Petrarca Scherma (ITA)
11 N ROMANIA       ROU
11 MOISE Tudor 2007 M ROU
11 ENE Michael 2008 M ROU
11 MACOVEI Cristian 2007 M ROU
11 GAVRILA Cristian Marian 2007 M ROU
12 N ITALY 4       ITA
12 ARTUSO Andrea 2007 M ITA Fides Livorno (ITA)
12 CASAVECCHIA Matteo 2009 M ITA Fides Livorno (ITA)
12 VIVALDI Davide 2008 M ITA Fides Livorno (ITA)
12 PICCHI Filippo 2007 M ITA Fides Livorno (ITA)
13 N GERMANY       GER
13 SCHUMACHER Gideon 2007 M GER FR Nürnberg (GER)
13 SCHMIERER Till 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
13 MAKLAKOV Julian 2008 M GER FS Bielefelder TG (GER)
13 WEISER Tim 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
14 N BULGARIA       BUL
14 PELOV Stanimir 2007 M BUL
14 GOSPODINOV Nikola 2007 M BUL
14 DALEKOV Simeon 2007 M BUL
14 GEORGIEV Nikolay-Tomas 2008 M BUL
15 N GERMANY 2       GER
15 LARRES Felix 2007 M GER Mainzer TV (GER)
15 WEBER Leonard 2008 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
15 DÜNGER Karl 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
15 VON DER WEPPEN Tim 2007 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 N ITALY 5       ITA
16 MURTAS Christian 2008 M ITA SC Roma (ITA)
16 DENTATO Manuel 2007 M ITA Fiamme Oro Roma (ITA)
16 DI PROSPERO Lorenzo 2009 M ITA Fiamme Oro Roma (ITA)
16 RAGGI Nicola 2007 M ITA SC Roma (ITA)
17 N TÜRKIYE 3       TUR
17 OZGUR Tuna Kerem 2008 M TUR
17 KARATAS Ali Sinan 2007 M TUR
17 YILDIRIM Mustafa 2007 M TUR
17 AKALIN Arda 2008 M TUR
18 N USA 5       USA
18 LIM William 2007 M USA
18 PENG Bryan 2007 M USA
18 WANG Nicolas 2007 M USA
19 N GREAT BRITAIN       GBR
19 BRYDEN Joshua 2008 M GBR Salle Ossian (GBR)
19 EVANS Joe 2008 M GBR Cardiff Academy of Fencing (GBR)
19 HIYAMA Yoji 2007 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
19 WAHL-BYDE Jacob 2007 M GBR Cardiff Academy of Fencing (GBR)
20 N TÜRKIYE 4       TUR
20 DANKAZ Acar 2007 M TUR
20 OSMANAGAOGLU Ziya Arda 2010 M TUR
20 ALTINCEKIC Toprak 2007 M TUR
20 GUL Mustafa Can 2007 M TUR
21 N GREAT BRITAIN 2       GBR
21 HETHERINGTON Miller 2007 M GBR Salle Ossian (GBR)
21 PICK Henry 2007 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
21 WALMSLEY Samuel 2007 M GBR The Manchester Fencing Centre (GBR)
21 RHODES Finlay 2008 M GBR Stort Valley Sabre Club (GBR)
22 N CZECH REPUBLIC       CZE
22 KRAL Lumir 2007 M CZE SK Houstka (CZE)
22 MACHAJ Jiri 2009 M CZE
22 MACHAJ Vojtech 2009 M CZE
22 CACEK Simon 2007 M CZE
23 N GREECE       GRE
23 FRADELLOS Georgios 2008 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
23 GROLLIOS Thomas Avraam 2008 M GRE ARIS THESSALONIKIS (GRE)
23 PERGAMALIS Nikolaos Angelos 2007 M GRE A.O.ASPIDA (GRE)
24 N UKRAINE       UKR
24 ABROSIMOV Daniil 2007 M UKR
24 FESHCHENKO Andrii 2007 M UKR
24 SKOROKHOD Daniil 2007 M UKR
24 ZAHREBELNYI Dmytrii 2008 M UKR Netishyn (UKR)
25 N POLAND       POL
25 KRZEMIŃSKI Adam 2008 M POL
25 DABROWSKI Szymon 2008 M POL
25 SZPAK Bruno 2007 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
25 WIECH Krzysztof 2009 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
26 N BULGARIA 2       BUL
26 VODENOV Radoslav 2007 M BUL
26 KOLEV Ivan 2007 M BUL
26 MILANOV Nikola 2008 M BUL
26 MEICOV Nikola 2009 M BUL
27 N UKRAINE 2       UKR
27 SYDORENKO Iliia 2008 M UKR Cherkasy (UKR)
27 BARABASH Matvii 2008 M UKR
27 OLYSHEVETS Ihor 2007 M UKR
27 LAVRENIUK Daniil 2007 M UKR
28 N ROMANIA 2       ROU
28 CAPATINA Sebastian 2008 M ROU
28 BETEAGU Rares 2008 M ROU
28 RADU Matei 2009 M ROU
28 VELICU Mihnea 2009 M ROU
29 N ROMANIA 3       ROU
29 MANEA Noah Ștefan 2008 M ROU
29 MILITARU David Nicolae 2007 M ROU
29 BORCEA Tudor Ioan 2007 M ROU
29 FATU Adrian Stefan 2008 M ROU
30 N BULGARIA 3       BUL
30 POPOV Petar 2007 M BUL
30 BOYKOV Kristian 2007 M BUL
30 KASABOV Tervel 2008 M BUL
30 KITENOV Viktor 2007 M BUL
31 N GREAT BRITAIN 3       GBR
31 SIBELIUS Etienne 2009 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
31 GREENE Alexander 2009 M GBR
31 BUXTON William 2009 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
31 LUMSDEN Guy 2008 M GBR West Lothian Fencing Club (GBR)
32 N SAUDI ARABIA       KSA
32 ALHASHIM Taha 2007 M KSA
32 ALOBAID Jehad 2007 M KSA
32 ALOBAID Fayadh 2008 M KSA
32 ALANAZI Abdulsalam 2008 M KSA
33 N HUNGARY 2       HUN
33 STEINBACHER Janos 2008 M HUN
33 MÓDOS Ferenc 2008 M HUN
33 BOKA Bendeguz 2007 M HUN
33 BODI Ignac Gedeon 2008 M HUN
34 N POLAND 2       POL
34 KOSSUT Franciszek 2008 M POL Grodziski Klub Szermiercz (POL)
34 FIGURSKI Maciej 2007 M POL Akademia Integracji (POL)
34 PEKALA Kacper 2007 M POL
35 N TÜRKIYE 5       TUR
35 CALISKAN Tuna 2009 M TUR
35 BERRAK Candeniz 2009 M TUR
35 GUVEN Uluc Eke 2009 M TUR
36 N SPAIN       ESP
36 DE ANDRES JIMENEZ Jose Antonio 2009 M ESP
36 ULLOA LABRADOR Guillermo J 2007 M ESP
36 MARTIN AVILA Alvaro 2007 M ESP
37 N HUNGARY 3       HUN
37 KORINEK-VÉGH Marcell 2009 M HUN
37 FODOR Bendegúz Kende 2009 M HUN
37 SÓTY Boldizsár 2007 M HUN
37 PETHŐ Olivér 2009 M HUN
38 N ROMANIA 4       ROU
38 MARGINEAN Vlad Luca 2009 M ROU
38 TATULESCU Chrisley 2008 M ROU
38 MUNTEANU Mihnea 2009 M ROU
38 STEFAN Mario Alexandru 2008 M ROU
39 N POLAND 3       POL
39 FLASZAK Antoni 2007 M POL
39 LEWKOWSKI Wiktor 2008 M POL
39 KRYCH Alan 2008 M POL
39 MOSAK Makary 2007 M POL
40 N BULGARIA 4       BUL
40 TONCHEV Dimitar 2008 M BUL
40 PENKOV Teodor 2007 M BUL
40 VALEV Veselin 2009 M BUL
40 IVANOV Konstantin 2009 M BUL
41 N      
41 GIAKOUSTIDIS Efthymios 2008 M GRE ARIS THESSALONIKIS (GRE)
41 CHIANG Enno 2007 M NED s.v. Surtout (NED)
41 AVRAMIDIS Aristotelis 2008 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
42 N ROMANIA 5       ROU
42 VINTILA Eduard Florin 2009 M ROU
42 SURCEL Stefan 2010 M ROU
42 BARA Ianis 2007 M ROU
42 PANDELESCU Tiberiu Andreas 2009 M ROU
43 N GREAT BRITAIN 4       GBR
43 FRANCART Oakley 2007 M GBR Sarnia Sword Club (GBR)
43 DUNSTAN William 2007 M GBR Taunton Deane Blades (GBR)
43 KETTLES Calum 2007 M GBR Salle Ossian (GBR)
44 N SWEDEN       SWE
44 KONG Lingyu 2009 M SWE EGF Solna (SWE)
44 PERSSON VOGES Noah 2007 M SWE LUGI Lund (SWE)
44 PERSSON Malte 2007 M SWE LUGI Lund (SWE)
45 N SPAIN 2       ESP
45 PRIETO DIEZ Eric 2009 M ESP
45 SUAREZ ZAS Gabriel Ricardo 2009 M ESP
45 ZUBELDIA RODRIGUEZ Inigo 2009 M ESP
46 N UKRAINE 3       UKR
46 KULESHA Iurii 2010 M UKR
46 DEMBOVSKYI Andrii 2010 M UKR
46 ATAYAN Oleksii 2008 M UKR
46 OBUKHOV Nikita 2009 M UKR
47 N BULGARIA 5       BUL
47 ALEXANDROV Daniel 2008 M BUL
47 RADEV Maxim 2009 M BUL
47 ATANASOV Konstantin 2009 M BUL
47 ALEXIEV Christian 2007 M BUL
48 N GREAT BRITAIN 5       GBR
48 BEDFORD Raphael 2008 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
48 MACDONALD Brodie 2007 M GBR West Lothian Fencing Club (GBR)
48 MANNING Griffin 2007 M GBR Edinburgh Fencing Club (GBR)
48 SAUNDERS Maximillian 2008 M GBR Stort Valley Sabre Club (GBR)
49 N UNITED ARAB EMIRATES       UAE
49 ALKINDI Abdulla 2009 M UAE
49 ALEBRI Sultan 2007 M UAE Bani Yas SCC (UAE)
49 ALEBRI Hazza 2009 M UAE
50 N POLAND 4       POL
50 MIODUSZEWSKI Szymon 2009 M POL
50 SIWIK Piotr 2007 M POL
50 ZUBKO Dominik 2010 M POL
51 N UKRAINE 4       UKR
51 SHULGA Matvey 2007 M UKR
51 VOITKO Lev 2011 M UKR
51 KRAVETS Tymofii 2007 M UKR
52 SLOVENIA       SLO
52 ZORE Tilen 2009 M SLO
52 RAZPOTNIK SIMENC Azbe 2008 M SLO
52 HOCEVAR Miha 2007 M SLO