Back to list

Results

2017 European Championships U17
BUL Plovdiv
February 28, 2017 - March 4, 2017

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
2 FAVARETTO Martina 2001 F ITA
3 CAMPBELL Yasmin 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
3 BIKBULATOVA Adelina 2001 F RUS
5 ROSSI Camilla 2000 F ITA
6 WATSON Solene 2000 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
7 GILL Isabella 2000 F GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
8 CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
9 SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
10 SZABELSKA Oliwia 2000 F POL KU AZS UK Bydgoszcz (POL)
11 POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
12 TOMKA Ivett 2000 F HUN MTK (HUN)
13 CAUJOLLE Emeline 2000 F FRA COMBS VILLE (FRA)
14 LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
15 NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
16 CHALDAIOU Maria-Eleni 2000 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
17 CANDESCU Rebeca 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
18 MEMOLI Claudia 2001 F ITA
19 BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT AFC Salzburg (AUT)
20 MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
21 HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
22 ALMODOVAR Paloma 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
23 SAVEANU Anca 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
24 BUDENKO Oleksandra 2000 F UKR KIEW (UKR)
25 GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
26 TARANENKO Anna 2000 F UKR KIEW (UKR)
27 SOLODKIHA Jekaterina 2002 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
28 CARIDE Marta 2001 F POR SCP (POR)
29 WISOKY Weronika 2000 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
30 POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
31 UDOVICHENKO Anna 2000 F RUS
32 ANDREYENKA Yana 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
33 SCHMITZ Karoline 2000 F GER OFC Bonn (GER)
34 FÉRON Johanna 2000 F GER FC Moers (GER)
35 BRONDUM Alexandra 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
36 RASSOLOVA Valeriya 2002 F RUS
37 VOESTE Mara Sofie 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
38 SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
39 GRUM-SCHWENSEN Sol 2000 F DEN Trekanten København (DEN)
40 BABAEVA Sevil 2000 F GBR
41 MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
42 MALASHINA Yuliya 2000 F BLR
43 LAZAREVA-SKRANZHEVSKAYA Yana 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
44 VER POORTEN Rose 2000 F FRA LYON SE (FRA)
45 DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
47 BUTIN BIK Elise 2002 F NED s.v. Beau Geste (NED)
48 DRAGHICI Raluca 2000 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
49 WASILCZUK Dominika 2000 F POL UKS PM Syrena (POL)
50 BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
51 LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
52 PEDIADITAKI Marina Eleni 2002 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
53 ALONSO Ana Laura 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
54 ALOYAN Anahit 2002 F ARM
54 MALICKOVA Eliska 2002 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
56 HOME Amy 2001 F GBR
57 DIMAS Constanca 2003 F POR GCP (POR)
58 AFONSO Helena 2000 F POR EDV (POR)
59 ROM Florentine 2000 F AUT StLFC Graz (AUT)
59 CHERNENKO Dayana 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
61 MEULENAAR Veerle 2002 F NED SC Noord (NED)
62 GOLOBKO Lalita 2000 F ISR maccabi petah tikva (ISR)
63 KOLEVA Gabriela 2000 F BUL Shumen (BUL)
64 MASLOBOJEVA Emilija 2002 F LAT Florete (LAT)
65 1st round DZHAMBAZKA Margarita 2000 F BUL Avitohol (BUL)
66 1st round HANSEN Andrea 2002 F SWE EGF Solna (SWE)
67 1st round BODOVA Barbara 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
68 1st round HANZL Lilla Zsofia 2000 F HUN MTK (HUN)
69 1st round OKUMUS Busra 2000 F TUR
69 1st round GOROBET Ecaterina 2001 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
69 1st round MACKO Michaela 2000 F CZE Sokol Brno (CZE)
72 1st round JÖNSSON Line 2000 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
73 1st round GEORGOPOULOU Ekavi 2000 F GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
73 1st round AVELAR Margarida 2003 F POR GCP (POR)
75 1st round GOLIC Teodora 2001 F SRB MK Omladinac (SRB)
76 1st round ANDREYENKA Hanna 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
77 1st round VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
77 1st round STEFANOVIC Olivera 2003 F SRB MK Vojvodina (SRB)
79 1st round KOTLER Noa Cydney 2000 F ISR Beer Sheva (ISR)
80 1st round PANTELI Melina Niki 2001 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
80 1st round DZHAMBAZKA Maria 2000 F BUL Avitohol (BUL)
80 1st round UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
83 1st round VICENTE Natalia 2001 F ESP CEB-M (ESP)
83 1st round MIHALEVA Viktoria 2001 F BUL Shumen (BUL)