Back to list

Results

Prague d´Or
CZE Prag
February 3, 2001 - February 4, 2001

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VANSOVICA Julija 1975 F LAT
2 LOGUNOVA Tatiana 1980 F RUS
3 ROSSI Veronica 1978 F ITA
3 ERMAKOVA Oxana 1973 F RUS
5 ROMAGNOLI-TAKOUK Diana 1977 F SUI ZFC Zürich (SUI)
6 TORRECILLA Helena 1973 F ESP
7 USHER Georgina 1972 F GBR
8 AZNAVOURIAN Karina 1974 F RUS
9 RENTMEISTER Andrea 1977 F AUT UWK Graz (AUT)
10 UGA Elisa 1968 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
11 LUALDI Serena 1979 F ITA CS ESCERCITO (ITA)
12 FAKHROUTDINOVA Tatiana 1969 F RUS
13 GOZZI Cecilia 1981 F ITA
14 CABRAL-TEIXEIRA Ana 1975 F POR
15 STROGANOVA Eugenia 1979 F RUS
16 STEFFEN Tabea 1982 F SUI SEB Basel (SUI)
17 HABLÜTZEL-BÜRKI Gianna 1969 F SUI FZB Basel (SUI)
18 KIRALY Hajnalka 1971 F FRA
19 MOERCH Margrete 1977 F NOR Bygdø FK (NOR)
20 TOL Sonja 1972 F NED
21 LAMON Sophie 1985 F SUI SES Sion (SUI)
22 CASTILLEJO Rosa 1969 F ESP
23 COMETTI Sara-Cristina 1977 F ITA
24 SCHIERONI Laura 1981 F ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
25 LESZKO Julia 1969 F USA
26 RODRIGUEZ Maria Cruz 1976 F ESP
27 SOTRA Tamara 1971 F SRB MK Olimpija (SRB)
28 GRASNEK Birgit 1967 F AUT FU Mödling (AUT)
29 SIVKOVA Anna 1982 F RUS
30 STATSENKO Olga 1973 F RUS
31 BONDARENKO Olga 1900 F RUS
32 COESSENS Vincianne 1973 F BEL
33 CASCIOLI Cristiana 1975 F ITA
34 ANDENAES Ragnhild 1977 F NOR Bygdø FK (NOR)
35 RINALDI Silvia 1977 F ITA
36 HYVÖNEN Nina 1976 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
37 GOMEZ-GALAN Marta 1978 F ESP
38 SUCHORSKI Kristin 1975 F USA
39 SOMOGYIOVA Lucia 1973 F SVK
40 ESPINOSA Marta 1977 F ESP
41 KÖNIGSWIESER Judith 1970 F AUT FU Linz (AUT)
42 SPINA Daniela 1980 F ITA
43 TANZMEISTER Dorothea 1968 F AUT ASC Wien (AUT)
43 FABIAN Borbala 1975 F FIN
45 CRAMB Valerie 1970 F GBR
45 MALM Jeannette 1972 F SWE DIF Stockholm (SWE)
47 CASTRUCCI Elisabetta 1974 F ITA
48 AHLDÉN-LINDWALL Anna 1980 F SWE SAF Solna (SWE)
49 CAPKOVA Barbora 1980 F CZE
50 EIGNEROVA Barbara 1981 F CZE
51 SMUTNA Tereza 1975 F CZE USK Praha (CZE)
52 MIKHAILOVA Victoria 1900 F RUS
53 ZLINSKA Martina 1983 F CZE USK Praha (CZE)
54 ROZSIVALOVA Kata 1969 F CZE
55 RUIZ-SANCHES Laura 1976 F ESP
56 HAARLEM Sophie 1973 F SWE FFF Stockholm (SWE)
57 MAYNARD Johanna 1980 F GBR
57 TAR Marie-Sophie 1973 F USA
59 LAHAUT Bérangère 1977 F BEL
60 YERA AVILA Ailama 1978 F CUB
60 SIDLIKOVA Lucia 1974 F SVK
62 LESOIL Silvia 1975 F NOR
63 SOHLSTRÖM Nina Katriina 1972 F FIN Miekka Miehet (FIN)
64 BEADSWORTH Joanna 1979 F GBR
65 N PANUSCHKA Claudia 1978 F AUT Dynamo Wien (AUT)
66 N MICEKOVA Andrea 1982 F SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
67 N GOMES Ana 1979 F POR
68 MAGHON Kirsten 1967 F GER EFG Essen (GER)
69 N CATCHPOLE Deborah 1976 F GBR
69 N CEDERQUIST Carin 1958 F DEN JAF Arhus (DEN)
71 N KREMENOVA Olga 1980 F CZE
72 N LOVISEK Judit 1984 F SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
73 N RUSSELL Alison 1971 F BEL
74 N LAUERMANNOVA Anna 1982 F CZE
75 N ANDERSEN Tine Høj 1970 F DEN
76 N SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina 1974 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
77 N POLAKOVICOVA Zuzana 1982 F CZE
78 N STEFFLOVA Tereza 1983 F CZE USK Praha (CZE)
78 N WALKER Catherine 1972 F GBR
80 N ZADNIKOVA Daniela 1984 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
80 N VALHOVA Kamila 1983 F CZE
80 N MARTIN Samantha 1981 F GBR
83 N ABRANDER-HALLDIN Marina 1973 F SWE
84 N KHACHATRYAN Lucin 1975 F ARM
85 N SMITH Kate 1955 F GBR
86 N WEIS Bettina 1900 F AUT
87 N NEWCOMBE Rowena 1980 F AUS
88 N MLEJNKOVA Zuzana 1981 F CZE
89 N VAN DORPE Roswitha 1965 F BEL Brussels Fencing Club (BEL)
90 N GOLLESCH-GARLI Karin 1979 F AUT FU Linz (AUT)