Back to list

Results

World Cup
POL Leszno
December 3, 2022 - December 4, 2022

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ANANE Anas 2004 M FRA
2 N SPICHIGER Adrien 2003 M FRA LYON SE (FRA)
3 N ZHANG Daniel 2004 M USA
3 N KUMBLA Samarth 2004 M USA
5 N LI Brandon 2004 M USA
6 N CHEN Andrew 2005 M USA
7 N KLOSTERMANN Max 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
8 N CRIST Numa 2005 M FRA
9 N BAGDANY Albert 2005 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
10 N FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
11 N ADOUL Raian 2003 M ITA CS Ancona (ITA)
12 N XIAO Enoch 2004 M USA
13 N ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
14 N RUBIN Mattia 2006 M HUN
15 N KELLY William 2003 M USA
16 N KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
17 N IACOMONI Matteo 2005 M ITA
17 N CHAGNON Eliot 2004 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
19 N COOK Jaimie 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
20 N SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
21 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
22 N RAIMONDI Mattia 2004 M ITA
23 N THORBEK Julius Manz 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
24 N SOSNOV David 2006 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
25 N HELMY-COCOYNACQ Adrien 2005 M FRA PARIS CEP (FRA)
26 N SACHARCZUK Bartosz 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
27 N UM Ethan 2005 M USA
28 N KOTEK Jakub 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
29 N MURUHIN Yaroslav 2005 M UKR
30 N HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
31 N SPICHIGER Antoine 2005 M FRA LYON SE (FRA)
32 N SCALORA Fernando 2006 M ITA
33 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
34 N LEMBERGER Eitan 2008 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
35 N CORBERAND Amaury 2004 M FRA
36 N DONAGHUE Joe 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
37 N DE CRISTOFARO Mattia 2006 M ITA
38 N KORZHOVOI Maksym 2003 M UKR
39 N KHALIFA Abdalla 2003 M QAT
40 N NAWAR Suhayl 2004 M EGY SC Amsterdam (NED)
41 N STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
42 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
43 N DIJKSTRA Michael 2006 M NED s.v. Tréville (NED)
44 N HOFFMANN Nils 2005 M GER TG Dörnigheim (GER)
45 N HUTH Mitchell 2005 M USA
46 N YANG Luao 2008 M USA
47 N MACHEK Vincze 2003 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
48 N MOLINA Ilyas 2003 M UZB
49 N KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
50 N HAVIV Liam 2005 M ISR
51 N HORN NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
52 N LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
53 N HEITZ Noah 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
54 N CHEN Allen 2005 M USA
55 N JEON Caleb 2006 M USA
56 N MORINI Matteo 2003 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
57 N GEUDVERT Oscar 2004 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
58 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
59 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
60 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
60 N BALINT Almos 2005 M HUN
62 N GINDA Piotr 2005 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
63 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
64 N KARLSEN Jonas Benjamin 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
65 N BUDAHAZY Ambrus 2005 M HUN Torekves (HUN)
66 N KWIATKOWSKI Karol 2006 M POL Budowlani Torun (POL)
67 N ROKHKIND Eitan 2005 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
68 N OLSZEWSKI Mikołaj 2004 M POL Budowlani Torun (POL)
69 N JARVIE Lachlan 2003 M GBR Eltham College Fencing Club (GBR)
70 N NOWAK Jan 2005 M POL Polonia Leszno (POL)
71 N ISOLANI Gregorio 2004 M ITA
72 N PIOSIK Dawid 2004 M POL IKS Leszno (POL)
73 N PENMAN Callum 2006 M GBR Salle Holyrood (GBR)
74 N PUPILLI Matteo 2006 M ITA
74 N TOLBA Abdelrahman 2007 M EGY
76 N SMUDA Jakub 2003 M POL IKS Leszno (POL)
77 N DYRDA Yelyzar 2005 M UKR
78 N LEONARD Alexandre 2003 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
79 N PACHOLCZYK Szymon 2004 M POL IKS Leszno (POL)
80 N HURIN Mykhailo 2004 M UKR
81 N LI Richard 2007 M USA
82 N ALKIS Can 2003 M TUR
83 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
83 N BESNAULT Jean Charles 2004 M FRA MEAUX CE (FRA)
83 N DIESTELKAMP Niklas 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
86 N NORDMAN RID Emil 2005 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
87 N PROIETTI Marco 2003 M ITA
88 N SKORKA Csongor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
89 N PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
89 N NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
91 N DAHAN Yali Eliyahu 2004 M ISR
91 N BENYUS Attila 2003 M HUN
93 N KÜTTNER Kilian 2005 M AUT ASC Wien (AUT)
94 N BROBERG Marcus 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
95 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
96 N CHERKASHYN Andrii 2006 M UKR
97 N BROUGHTON Wilf 2003 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
98 N NICOLAS Louis 2005 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)
98 N ANDRZEJEWSKI Adam 2005 M POL IKS Leszno (POL)
100 N KRÖCKEL Emil 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
101 N MATUSEWICZ Kamil 2003 M POL AZS AWF Poznan (POL)
102 N FOUDA Youssef 2003 M EGY
103 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
104 N ULFERTS KILPATRICK Nye 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
105 N WINKHOF Filip 2005 M POL IKS Leszno (POL)
106 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
107 N GRASSO Kei Lorenz 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
108 N KRAWCZYNSKI Melchior 2005 M POL Wroclawianie (POL)
108 N MASCIOLI Alberto 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
110 N FEDOROWICZ Karol 2005 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
111 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
112 N DIJKSTRA Thomas 2005 M NED s.v. Tréville (NED)
113 N BESSY Alexis 2003 M FRA LE VESINET (FRA)
114 N TOMECZEK Kamil 2004 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
115 N LISOVYI Bohdan 2003 M UKR
116 N LEYNEN DUBUS Victor 2005 M BEL De Maneschermer (BEL)
117 N HENDAWY Ahmed 2004 M EGY
117 N PRIBAS Fabian Alexi 2005 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
119 N CORMIER Charles 2003 M FRA
120 N FASTESSON Rufus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
120 N ELIAZ Adam 2005 M ISR
122 N HUBNER Alexander 2004 M AUT FCW Wels (AUT)
122 N KORKMAZ Alp Tuna 2004 M TUR
122 N ASK Henri 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
122 N VRTILEK Jakub 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
126 N JONES Maxwell 2004 M GBR Cobham Fencing Club (GBR)
127 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
128 N TABAJDI Zsombor 2004 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
129 N 1st round ELGHAYESH Seif 2004 M EGY
130 N 1st round FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno (POL)
130 N 1st round GERGELY Zoltan 2006 M HUN
132 N 1st round HAASBEEK Julian 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
133 N 1st round NOJEA Razvan 2005 M ROU CS Satu Mare (ROU)
134 N 1st round KAVECKY Max 2008 M CZE
135 N 1st round KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
136 N 1st round SOWA Piotr 2005 M POL
137 N 1st round JURCZAK Mateusz 2005 M POL UKS PM Syrena (POL)
137 N 1st round WIDÉN Emil 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
137 N 1st round RANCE Joseph 2003 M BEL De Maneschermer (BEL)
140 N 1st round STUDENT Mika 2005 M GER FG Recklinghausen (GER)
141 N 1st round BLAIR Joseph 2004 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
142 N 1st round BALOGH Ștefan 2006 M ROU
143 N 1st round MAC DONALD HUGHES William 2003 M IRL
144 N 1st round GENBRUGGE Sem 2004 M BEL De Maneschermer (BEL)
145 N 1st round PERIDY Loukas 2004 M FRA
146 N 1st round PASIN Elia 2007 M ITA
146 N 1st round KONDRATIUK Valerii 2005 M UKR
148 N 1st round CHLEBOUN Matyas 2006 M CZE Serm Ostrava (CZE)
149 N 1st round HELLSTRÖM Lukas 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
150 N 1st round ANDRUETAN Vladislav 2005 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
151 N 1st round SHARIF Tengku Amran 2004 M MAS Blade (SGP)
151 N 1st round DRORI Nadav 2005 M ISR
153 N 1st round TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
154 N 1st round KANCI Maksymilian 2005 M POL Polonia Leszno (POL)
154 N 1st round POP Nicolas 2005 M ROU
156 N 1st round HUSAINOVS Zans 2003 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
157 N 1st round CIGANEK Jan 2004 M CZE Serm Ostrava (CZE)
158 N 1st round HASÍK Jáchym 2005 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
159 N 1st round WAGNER Alexander 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
160 N 1st round DRAGHICI Sebastian 2005 M ROU
161 N 1st round WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
162 N 1st round SOSA SMATRALA Claudio 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
163 N 1st round MAN Yin 2005 M NED s.v. Tréville (NED)
164 N 1st round POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers (GER)
165 N 1st round CHVÁTAL Josef 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
166 N 1st round TOTH Zsombor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
166 N 1st round HOLEMY Vojtech 2004 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
168 N 1st round BADROEL RIZWAN Umar Zafran 2005 M MAS
168 N 1st round ELMFELDT Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
170 N 1st round MELOT DE BEAUREGARD Matisse 2006 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
171 N 1st round SEZER Tan 2005 M TUR
172 N 1st round BAGOSI Bendegúz 2005 M HUN
173 N 1st round ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN Budavári BSE (HUN)
174 N 1st round MAZLUMOGLU Batuhan 2005 M TUR
175 N 1st round BEM Antoni 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
176 N 1st round MAN Koen 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
176 N 1st round MACOVEI Alexandru 2005 M ROU
178 N 1st round URBAS Jurij 2004 M SLO
178 N 1st round GASPERINI Loïc Sofian 2003 M BEL CRE Huy (BEL)
180 N 1st round KORÁB Štěpán 2004 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
181 N 1st round SEIDU BUHARI Issah 2004 M GHA
182 N 1st round KREIZIGER Luka 2005 M SLO