Back to list

Results

Stena-Line Cup
SWE Göteborg
March 9, 1991 - March 10, 1991

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ITTNER Eva Maria 1961 F GER
2 N LEHTOLA Minna 1967 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
3 N RONQUIST Ingela 1973 F SWE
4 N LÜTH Julia 1969 F GER
5 N STEIGERWALD Andrea 1969 F GER
6 N STONE Donna 1957 F USA
7 N SCHAEPER Ute 1967 F GER
8 N ACKERMANN Kerstin 1968 F GER
9 N GRASNEK Birgit 1967 F AUT FUM Mödling (AUT)
10 N MILNER-BARRY Alda 1948 F GBR
11 N KYSELA Ninni 1967 F SWE
12 N BJÖRK Pia 1966 F SWE LFK Linköping (SWE)
13 N FUNKENHAUSER Hedwig 1969 F GER
14 N HOLZKAMP Denis 1973 F GER
15 N RIEBANDT-KASPAR Renate 1960 F GER
16 N MCCLELLAN Cathy 1966 F USA
17 N LAZZARINI Paula 1956 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
18 N BANNON Margaret 1956 F CAN
19 N ELMFELDT ÖHRSKOG Maria 1965 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
20 N FICHTEL Bettina 1966 F GER TSG Friesenheim (GER)
21 N TYGESEN Tanya 1969 F CAN
22 N LÖNNBRO Jennie 1975 F SWE
23 N ALBERTSON Pia 1965 F SWE FFF Stockholm (SWE)
24 N PILLON Caroline 1962 F CAN
25 N HOHLBEIN Frauke 1962 F GER EFG Essen (GER)
26 N MARHEINEKE Carolin 1965 F GER
27 N NASS Katja 1968 F GER
28 N SJÖSTRÖM Camilla 1962 F FIN Helsingin Nykyaikaiset 5ott (FIN)
29 N EIBORN Lotta 1971 F SWE
30 N MICHELSON Riitta 1963 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
31 N VONEN Synnove 1900 F NOR
32 N JUSLIN Monica 1966 F FIN
33 N TSCHENDEL Dagmar 1965 F GER FC Offenbach (GER)
34 N LINNALA Helena 1962 F SWE
35 N OSINGA Pernette 1967 F NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
36 N SKILLMAN Laurel 1964 F USA
37 N THUNBERG Lotta 1970 F SWE
38 N MILLER Margo 1949 F USA
39 N O'DONNELL Judith 1900 F USA
40 N KÖNIGSWIESER Judith 1970 F AUT FCH Hallein (AUT)
41 N VAN DER SCHEER Wiebke 1964 F NED
42 N WILDNER Monika 1970 F AUT FUM Mödling (AUT)
43 N ISAKSON Maria 1900 F SWE
44 N WIELINDER Helena 1973 F SWE
45 N STEENLAND Nina 1964 F NOR Njård Fekting (NOR)
46 N VAN OLPHEN Jacq-Anne 1900 F NED
47 N SCHMIT Mariette 1953 F LUX
48 N LITTMANN Jane 1900 F USA
49 N FJELLERUP-BECK Eva 1962 F DEN
50 N LORENZ Therese 1968 F AUT FUL Linz (AUT)
51 N HJELMÉR Agnes 1975 F SWE
52 N DAHLBERG Anna-Karin 1900 F SWE
53 N WINTER Pia 1967 F FIN
54 N GRUBAK Bodil Baun 1965 F DEN SLGI Slagelse (DEN)
55 N OLTNER Marie 1965 F SWE
56 N WENNERBERG Eva 1900 F SWE
57 N 1st round FLYGARE Agneta 1965 F SWE
58 N 1st round GILBERT Jennifer 1965 F USA
58 N 1st round LARSSON Ulrika 1968 F SWE
60 N 1st round LUTHMAN Camilla 1974 F SWE
61 N 1st round LESOIL Silvia 1975 F NOR
62 N 1st round TIEDEMANN Cornelia 1968 F GER
63 N 1st round WICTORIN Gunilla 1900 F SWE
64 N 1st round TIEDINK Nicolette 1968 F NED
65 N 1st round WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
66 N 1st round BUCH Mette 1900 F DEN
67 N 1st round SAVOLAINEN Katri 1970 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
68 N 1st round ANDERSEN Helle 1962 F SWE MF19 Malmö (SWE)
69 N 1st round HIIS-BERGH Emthe 1961 F NOR
70 N 1st round PERSSON Karina 1971 F SWE
71 N 1st round LUNDGREN Marie 1958 F SWE
72 N 1st round HOGNESTAD Hege 1974 F NOR