Back to list

Results

Torneio 95 Anos CBE - Equipes
BRA Rio de Janeiro
June 24, 2022 - June 26, 2022

Epee Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ECP       BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 JULIO Gabriel 1998 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 PELLEGRINO Mauricio 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N AMK       BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 PEREIRA Francisco 1964 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 LAZZAROTTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 N AMK 2       BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 ASSIS Gabriel 1997 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 PETRICH Pedro 2003 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 BONAMIGO Gabriel 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
4 N BTC1       BRA BTC Barroca (BRA)
4 GIFFONI Miguel 2003 M BRA BTC Barroca (BRA)
4 MENDES Tarcisio 2001 M BRA BTC Barroca (BRA)
4 DONATO Alvaro 2000 M BRA BTC Barroca (BRA)
4 DONATO Olavo 2002 M BRA BTC Barroca (BRA)
5 N GNU       BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 FONSECA Lucas 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 LEANDRO Rosa 1972 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 N ECP 2       BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 FOGUEL Lucca 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 SEINI Leandro 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 MANGIATERRA Rafael 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 BUSNARDO Lucas 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N SCM       BRA SCM Magnolia (BRA)
7 GUIMARÃES Edson 1997 M BRA SCM Magnolia (BRA)
7 SASAQUI Gabriel 1996 M BRA SCM Magnolia (BRA)
7 AGUIAR Victor 1997 M BRA SCM Magnolia (BRA)
7 ROMANELLI Matheus 2001 M BRA SCM Magnolia (BRA)
8 N SSJE Sabre Women 4       BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
8 GONCALVES Eduardo 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
8 WU Nicky 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
8 RIBEIRO Rafael 2006 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
9 N AMK 3       BRA AMK Mestre Kato (BRA)
9 CAVALHEIRO João 2005 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
9 NEVES Vitor 2002 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
9 RAMOS Pedro 2002 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
10 N BTC 2       BRA BTC Barroca (BRA)
10 MOREIRA Carlos 1969 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
10 HORTA Anderson 1983 M BRA BTC Barroca (BRA)
10 HOMSI Bernardo 2007 M BRA BTC Barroca (BRA)
11 N CDE       BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
11 SIDNEY Azevedo 1997 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
11 PETTERLE Amaury 1990 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
11 MUTTI João 2004 M BRA SCM Magnolia (BRA)
12 N CAP       BRA CAP Paulistano (BRA)
12 NOGUEIRA Heitor 2006 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 GARCIA Guilherme Luis 1969 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 PETRACHI Luiz 1968 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 MARIANO Andrey 2004 M BRA SCM Magnolia (BRA)
13 N SSJE Sabre Men 1       BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
13 MEZZACAPA Henrique 2008 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
13 VASCONCELLOS Leopoldo 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
13 BITTAR Gabriel 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
14 N GNU 2       BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
14 MEINE Paulo 1970 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
14 FONSECA Pedro 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
14 FRANTZ Diego 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
15 N T.S.V. Rapier       NED T.S.V. Rapier (NED)
15 QUIRINO Henrique 1999 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
15 ESTEVES Thomas 1995 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
15 ALVES Marco 1997 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
16 N AERJ       BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
16 FAUSTINO Murillo 1997 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
16 PICARD Felipe 2000 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
16 DE OLIVEIRA Fernando 2006 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
16 SCHWEIZER Yannick 1982 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
17 N AERJ 2       BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
17 OLIVETO Jose 1961 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
17 CUNHA Miguel 1966 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
17 CARVALHO Murilo 2007 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
17 LEMOS Victor 2000 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)