Back to list

Results

2º Torneio Adulto - 95 Anos CBE
BRA Rio de Janeiro
June 23, 2022 - June 25, 2022

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 N GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 N PETRICH Pedro 2003 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 N PELLEGRINO Mauricio 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N LAZZAROTTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
8 N SIDNEY Azevedo 1997 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
9 N PETTERLE Amaury 1990 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
10 N BONAMIGO Gabriel 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
11 N MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
12 N HOMSI Bernardo 2007 M BRA BTC Barroca (BRA)
13 N AGUIAR Victor 1997 M BRA SCM Magnolia (BRA)
14 N GUIMARÃES Edson 1997 M BRA SCM Magnolia (BRA)
15 N ROMANELLI Matheus 2001 M BRA SCM Magnolia (BRA)
16 N JULIO Gabriel 1998 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 N DONATO Alvaro 2000 M BRA BTC Barroca (BRA)
18 N MENDES Tarcisio 2001 M BRA BTC Barroca (BRA)
19 N DONATO Olavo 2002 M BRA BTC Barroca (BRA)
20 N BUSNARDO Lucas 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
21 N SEINI Leandro 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
22 N SASAQUI Gabriel 1996 M BRA SCM Magnolia (BRA)
23 N GARCIA Guilherme Luis 1969 M BRA CAP Paulistano (BRA)
24 N HUBERT George 2004 M BRA CMPR Parana (BRA)
25 N ASSIS Gabriel 1997 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
26 N HORTA Anderson 1983 M BRA BTC Barroca (BRA)
27 N WU Nicky 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
28 N NEVES Vitor 2002 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
29 N COSTA Gabriel 1997 M BRA AMAN Agulhas Negras (BRA)
30 N GIFFONI Miguel 2003 M BRA BTC Barroca (BRA)
31 N GONCALVES Eduardo 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
32 N PETRACHI Luiz 1968 M BRA CAP Paulistano (BRA)
33 N RIBEIRO Rafael 2006 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
34 N RAMOS Pedro 2002 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
35 N OLIVEIRA Jose 2005 M BRA CMPR Parana (BRA)
36 N NOGUEIRA Heitor 2006 M BRA CAP Paulistano (BRA)
37 N BORGES Gabriel 1975 M BRA SCM Magnolia (BRA)
38 N ANGULO Camilo Andres 1987 M COL Esgrima Castillo (BRA)
39 N QUIRINO Henrique 1999 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
40 N YAMASHITA Koiti 1969 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
41 N SCHWEIZER Yannick 1982 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
42 N CAVALHEIRO João 2005 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
42 N MANGIATERRA Rafael 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
44 N FIDELES João 1985 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
45 N MUTTI João 2004 M BRA SCM Magnolia (BRA)
46 N MARIANO Andrey 2004 M BRA SCM Magnolia (BRA)
47 N MARQUES Gabriel 1998 M BRA GEEN Escola Naval (BRA)
48 N OBALDIA Cesar 1958 M BRA Esgrima Castillo (BRA)
49 N SANTOS Leonardo 2001 M BRA GEEN Escola Naval (BRA)
50 N DE OLIVEIRA Fernando 2006 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
51 N SICCHIERI Bruno 1979 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
52 N PICARD Felipe 2000 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
53 N MOREIRA Carlos 1969 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
54 N LEANDRO Rosa 1972 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
55 N LEMES Fabio 1986 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
56 N VASCONCELLOS Leopoldo 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
57 N FOGUEL Lucca 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
58 N BITTAR Gabriel 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
59 N SILVA André Luiz 1993 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
59 N OLIVETO Jose 1961 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
61 N ESTEVES Thomas 1995 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
61 N COSTA Lucas 2000 M BRA SCM Magnolia (BRA)
63 N ALVES Marco 1997 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
64 N LEMOS Victor 2000 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
65 N MEINE Paulo 1970 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
66 N PEREIRA Francisco 1964 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
67 N CARVALHO Murilo 2007 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
68 N MEZZACAPA Henrique 2008 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
0 A 1st round MURRAY Pedro 2006 M BRA CAP Paulistano (BRA)
0 A 1st round JUSTEN Marcio 1971 M BRA CC Curitibano (BRA)
0 A 1st round FAUSTINO Murillo 1997 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
0 A 1st round ABRAHAO Victor 1989 M BRA CGB Betancourt (BRA)
0 A 1st round BICUDO Thomas 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)