Back to list

Results

44. Preis der Chemiestadt
GER Dormagen
December 15, 2018 - December 15, 2018

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ROMA Lorenzo 2000 M ITA
2 N BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
3 N MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
3 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
5 N PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
6 N DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
7 N TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
8 N CAI Erwin 1999 M USA
9 N POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
10 N WALKER Christopher 2001 M USA
11 N GALLO Michele 2001 M ITA
12 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
13 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
14 N LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
15 N FERJANI Ahmed 2000 M TUN
16 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
17 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
18 N NERI Matteo 1999 M ITA
19 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
20 N BIVINS III George 2001 M USA
21 N HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 N PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
23 N LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
24 N CAUCHON Francois 2000 M CAN
25 N FIELDS Malcolm 1999 M USA
26 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
27 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
28 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
29 N FORNASIR Alberto 2000 M ITA
30 N SARKISSYAN Artyom 1999 M KAZ
31 N LINDER James 2002 M USA
32 N HUSTACHE Aime 2000 M FRA
33 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
34 N REA Mattia 2001 M ITA
35 N SARON Mitchell 2000 M USA
36 N SOLOMON Daniel 2000 M USA
37 N PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
38 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
40 N DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
41 N RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
42 N KURALBEKULY Bakdaulet 1999 M KAZ
43 N SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
43 N CEDERLE Matteo 1999 M ITA
45 N VOLODIN Makar 2001 M RUS
46 N POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
47 N YUZHAKOV Oleg 2001 M RUS
47 N BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
49 N KOKUBO Mao 2003 M JPN
50 N MESTRES Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
51 N DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
52 N BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
53 N CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
53 N JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
55 N TKACHEV Andrey 1999 M RUS
56 N DINU Nicholas 2002 M CAN
57 N WEI Andrew 2001 M CAN
58 N WAKATSUKI Koya 1999 M JPN
59 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
60 N SUGIMOTO Takahiro 2000 M JPN
61 N OYA Santa 2000 M JPN
62 N REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
63 N HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
64 N KOKUBO Haruto 2000 M JPN
65 N NIGRI Alberto 2001 M ITA
66 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
67 N BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
68 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
69 N LEONE Samuel 1999 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
70 N BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
71 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
72 N FERIOLI Nico 1999 M ITA
73 N SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
74 N SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
74 N ELARABY Mazen 2001 M EGY
76 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
77 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FUM Mödling (AUT)
78 N CHAPLYGIN Alexander 1999 M RUS
79 N SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
80 N CHIARA Angelo 2000 M CAN
81 N YEREMENKO Daniel 2001 M UKR PSV Rostock (GER)
82 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
83 N LEUNG Mark 2001 M USA
84 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
85 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
86 N MALGIN Ilia 1999 M RUS
87 N MOATAZ Medhat 2000 M EGY
87 N LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
89 N ASANO Hiroki 1999 M JPN
89 N SMITH Jared 2000 M USA
91 N MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
92 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
93 N SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
94 N ANDREU Pere 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
95 N CROS Baptiste 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
96 N MERKUSHKIN Alexander 1999 M RUS
97 N FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
98 N ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
99 N FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
100 N SPRINGER Colm 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
101 N PEKER Yigit 2000 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
102 N ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
103 N STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
104 N KALUZA Pierre-Frederic 2001 M CAN
105 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
106 N DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
107 N SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
108 N YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
109 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
110 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
111 N MORICZ Hunter 1999 M CAN
112 N PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
112 N ARELLANO Francisco 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
114 N VALLHONRAT Nil 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
114 N ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
114 N BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
114 N HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
118 N BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
119 N BERGAMO Enzo 2000 M BRA CAP Paulistano (BRA)
120 N TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
121 N AKHMATOV Usman 2000 M KAZ
122 N ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
123 N XU Ryan 2001 M CAN
124 N PEKELMAN Bruno 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
125 N 1st round CHO Justin 2001 M USA
126 N 1st round GORSKI Mikolaj 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
127 N 1st round NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
128 N 1st round SKEETE Kamar 2001 M USA
129 N 1st round CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
130 N 1st round HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
131 N 1st round SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
132 N 1st round ROHOZIAN Mykhailo 2000 M UKR KIEW (UKR)
133 N 1st round SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
133 N 1st round KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
133 N 1st round MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
136 N 1st round ALONSO Gonzalo 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
137 N 1st round HIGUERA Alejandro 1999 M ESP
138 N 1st round MARTINE Thomas 1999 M FRA ST DENIS CE (FRA)
139 N 1st round NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
140 N 1st round PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
141 N 1st round MCBRIDE Jackson 2001 M USA
142 N 1st round OSHESTOV Roman 1999 M RUS
143 N 1st round TSUBO Hayato 2003 M JPN
144 N 1st round HOFMANN Björn 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
144 N 1st round GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
146 N 1st round KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
146 N 1st round LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
148 N 1st round BUSER Jimi 2000 M NED T.S.V. Rapier (NED)
148 N 1st round HMISSI Amenallah 2002 M TUN
150 N 1st round METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
150 N 1st round MOGG Leopold 2000 M GER CTG Koblenz (GER)
152 N 1st round VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
152 N 1st round BOORNE Samuel 2001 M GBR
154 N 1st round OLMSTEAD Aaron 1999 M CAN
154 N 1st round PLUSA Dominik 2001 M POL KKSz Konin (POL)
156 N 1st round ROZVAZHAIEV Alejandro 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
157 N 1st round IDRISSBOUANANI Zachariah 2002 M MAR
158 N 1st round VANQUAETHOVEN Brecht 2000 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
159 N 1st round VAN PAASSEN Jacob 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)