Back to list

Results

Budapest Cup
HUN Budapest
November 9, 2018 - November 11, 2018

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N OSIPOV Dmitrii 2003 M RUS
2 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
3 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
3 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
5 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
6 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N FIORE Francesco 2002 M ITA
8 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
9 N KRAVTSOV Danila 2002 M RUS
10 N FAEDO Tommaso 2002 M ITA
11 N SPICHIGER Adrien 2003 M FRA LYON SE (FRA)
12 N EVANS Cameron 2002 M GBR
13 N MIZUNO Leona 2002 M JPN
14 N BABA Shunsuke 2002 M JPN
15 N HAYASHI Shoren 2003 M JPN
16 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK Mannheimer FC (GER)
17 N IIMURA Kazuki 2003 M JPN
18 N BONATO Jacopo 2002 M ITA
19 N LONSDALE William 2002 M GBR
20 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
21 N LORENZONI Davide Ryoga 2003 M JPN
22 N IVANOV Alexey 2004 M RUS
23 N BARANNIKOV Egor 2002 M RUS
24 N DONAGHUE Joe 2003 M GBR
25 N GUILLAUME Jean 2002 M FRA MENNECY (FRA)
26 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
27 N ADOUL Raian 2003 M ITA CS Ancona (ITA)
28 N CHAGNON Eliot 2004 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
29 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
30 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
31 N HUMEN Pavlo 2003 M UKR Uzhgorod (UKR)
32 N MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
33 N KORABLIN Anton 2002 M RUS
34 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
35 N PAYELLE Theophane 2002 M FRA CAMBRAI CE (FRA)
35 N ALOIAN Temur 2003 M RUS
37 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
38 N GLASSON Joseph 2006 M AUS NSW Fencing Ass (AUS)
39 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
40 N TESHIGAWARA Asuka 2003 M JPN
41 N ABIDI Neil 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
42 N LARDY Gautier 2003 M FRA VIENNE (FRA)
43 N CUNAT Sabin 2002 M FRA SEICHAMPS (FRA)
44 N GREGORI Nathan 2003 M FRA
45 N NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
46 N GRAY Harry 2002 M GBR
47 N WILLIAMS David 2002 M GBR FC Tauberbischofsheim (GER)
48 N PANAZZOLO Matteo 2002 M ITA AS Padova (ITA)
49 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
50 N COOK Jaimie 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
51 N BOYKOV Andrey 2003 M RUS
52 N NISHIGUCHI Yasutaka 2002 M JPN
53 N MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves (HUN)
54 N HORIBE Shota 2002 M JPN
54 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
56 N ALNO Andrea 2002 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
57 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
58 N LOKHIN Dmitrii 2002 M RUS
59 N YAMAGUCHI Arata 2002 M JPN
60 N MORINI Matteo 2003 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
61 N AKSAMIT Mikalai 2002 M BLR
62 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
63 N MADURA Mate 2002 M HUN
64 N ALBERT Virgil 2002 M ALG
65 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
66 N FRANCIA Ludovico 2003 M ITA
66 N KISELEV Egor 2004 M RUS
68 N BIEDRZYCKI Mateusz 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
68 N HORVATH Soma 2003 M HUN
70 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
71 N FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
71 N ISOLANI Gregorio 2004 M ITA
73 N LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
74 N TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
75 N OHTA Hiroki 2002 M JPN
75 N MARTYNOVICH Stepan 2003 M RUS
77 N EL RHAZZOULY Amir 2002 M FRA ST GERMAIN E (FRA)
78 N TSUBO Soma 2002 M JPN
78 N DROZDOV Aleksandr 2002 M RUS Spartak St. Petersburg (RUS)
80 N BONNET Adrien 2003 M FRA ANTONY (FRA)
81 N ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
82 N VINCIGUERRA Valerio 2003 M ITA
83 N NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
83 N SARDELLI Elia 2002 M ITA
83 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
86 N CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
87 N IUSHKEVICH Savva 2002 M RUS
87 N MALYNOVSKYI Mykyta 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
89 N CIABATTI Francesco 2003 M ITA
90 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
91 N BAUDCHON Florent 2002 M FRA
92 N KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
93 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
94 N PERESSINI Esteban 2002 M FRA LE PERREUX (FRA)
95 N PICHLACZ Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
96 N ANANE Anas 2004 M FRA
97 N TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
98 N CHIU Joel Ka Jyn 2003 M SGP SSP (SGP)
98 N FUKUDA Ryosuke 2004 M JPN
100 N BARBOUR Rhys 2003 M GBR
101 N NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
102 N STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
103 N KOBZAR Maksim 2002 M RUS
104 N SKORKA Csongor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
105 N FARKAS Matyas 2003 M HUN Torekves (HUN)
106 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
107 N SURMA Jakub 2003 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
107 N HALADUDA Kacper 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
109 N VANNUCCI Francesco 2002 M ITA
110 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
111 N BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT FU Mödling (AUT)
112 N TIO Maximus Jun Hong 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
113 N GAL Botond 2002 M HUN
114 N TAN Gerald Jia Rui 2002 M SGP ABF Singapore (SGP)
115 N NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
116 N YLITERVO Santeri 2002 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
117 N TEXIER Lucas 2003 M FRA POITIERS (FRA)
118 N BLAIR Samuel 2002 M GBR
118 N LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
120 N KOVALCUKS Vladislavs 2002 M LAT Florete (LAT)
121 N HOWARTH Oliver 2003 M GBR Russell Swords (GBR)
122 N HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT
123 N TIKHONOV Kirill 2002 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
124 N TOMECZEK Kamil 2004 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
125 N ALEKSEJENKO Jegors 2002 M LAT Florete (LAT)
126 N POSUNKO Luka 2002 M UKR
127 N KALGANOV Ioann 2002 M RUS
128 N LEONARD Alexandre 2003 M BEL NEUFCHATEL (FRA)
129 N TAKHTABAIEV Henrikh 2002 M UKR
130 N DANIEL Dylan 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
131 N WATSON Pierre 2002 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
132 N GORCZYCA Tomasz 2005 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
133 N ROCCATO Francesco 2003 M GBR
134 N KOVACS Gergely 2002 M HUN Terezvaros (HUN)
135 N HUSAINOVS Zans 2003 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
136 N MOSKVIN Kirill 2003 M RUS
136 N OZEROV Aleksei 2002 M RUS
138 N GEUDVERT Oscar 2004 M BEL
139 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
140 N GOMEZ Eloy 2002 M ESP
141 N KYTAIEV Vladyslav 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
142 N HUBNER Alexander 2004 M AUT FC Wels (AUT)
142 N LAVALLÉE Damien 2002 M BEL CRE Huy (BEL)
144 N CZERWINSKI Iwo 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
144 N KOWALCZYK Fynn 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
146 N CAMPBELL-YATES Tiger 2002 M GBR
147 N MAMATOV Ruslan 2002 M RUS
148 N RAKONCZAI Csaba 2004 M HUN BHSE (HUN)
148 N AZIMKO Yahor 2002 M BLR
150 N KECELI Engin 2003 M TUR
151 N PISANESCHI Edoardo 2003 M ITA
152 N PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
153 N BAGDANY Albert 2005 M HUN
154 N BODNAR Mykhailo 2002 M UKR Lviv (UKR)
155 N SMUDA Jakub 2003 M POL IKS Leszno (POL)
156 N ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
157 N BILKO Illya 2004 M UKR
158 N VERMEULEN Olof 2002 M NED Holland Schermen (NED)
159 N NAGY Roland 2002 M HUN
159 N ZSOLNAI Botond 2003 M HUN
161 N WISNIK Olaf 2002 M POL AZS AWF Poznan (POL)
162 N KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
163 N KESSLER Vilmos 2003 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
164 N SAIFI Kiyan 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
165 N CORMIER Charles 2003 M FRA
166 N WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
167 N TAKACS Kornel 2004 M HUN
167 N GUIDOTTI Andrea 2003 M ITA
167 N KALT Andreas 2002 M AUT FC Wels (AUT)
170 N TOLGYESI Odon 2002 M HUN Terezvaros (HUN)
171 N GUBA Zeteny 2004 M HUN
172 N AL-MUTAWA Hussain 2002 M QAT
173 N CUFADAR Mustafa Burak 2004 M TUR
174 N SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
175 N PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
176 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
176 N COLIN ANDREZ Lothaire 2003 M FRA METZ SE (FRA)
178 N KHALIFA Abdullah ismail 2003 M QAT
179 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
180 N BENYUS Attila 2003 M HUN
181 N MARINO Gonzalo 2003 M ESP
182 N TITOV Andrey 2002 M RUS
182 N KUNSTIC Patrik 2003 M CRO
184 N MACHEK Vince 2003 M HUN
185 N KORZHOVYI Maksym 2003 M UKR
186 N SZALAI Domonkos 2003 M HUN
187 N KOZAK Pavel 2003 M CZE
188 N WILLIAMS Nicholas 2003 M GBR
188 N DEMIR Ahmet Tarik 2003 M TUR
190 N KULYKOV Mykyta 2003 M UKR
191 N BALLOS Georgios 2004 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
192 N SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
193 N LEVIN Michael 2004 M BLR
193 N FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
193 N BIELCIK Dominik 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
196 N 1st round LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
197 N 1st round BANYIK Benjamin 2003 M HUN Terezvaros (HUN)
197 N 1st round BOLDZILO Igor 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
199 N 1st round KUBA Vencel 2003 M HUN
200 N 1st round HUDYMAC Michal 2004 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
201 N 1st round PROSOLI Lovro 2004 M CRO
202 N 1st round SOOS Marton Levente 2005 M HUN
203 N 1st round GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
204 N 1st round MAKK Balazs 2004 M HUN Torekves (HUN)
205 N 1st round STAMATOPOULOS Konstantinos 2004 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
205 N 1st round KAMPANIARIS Georgios 2002 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
205 N 1st round LUNEY Rowan 2002 M IRL
208 N 1st round SAIFI Teymour 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
209 N 1st round DESPALATOVIC Toni 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
209 N 1st round COMIN Alessandro 2003 M ITA
209 N 1st round ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN
212 N 1st round MALTEZAKIS Panagiotis 2003 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
213 N 1st round ALBEANU Justin 2002 M ROU
213 N 1st round KAIGORODOVS Bogdans 2002 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
215 N 1st round MCMULLAN Finn 2002 M IRL
216 N 1st round PAWSKI Alan 2002 M POL Budowlani Torun (POL)
217 N 1st round PAPP Medard 2004 M HUN
218 N 1st round BARSI Patrik 2004 M SRB
219 N 1st round SUROWIAK Teodor 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
220 N 1st round TOLNAI Gergö 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
221 N 1st round WIECZOREK Michal 2004 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
222 N 1st round HROMADKA Petr 2003 M CZE
223 N 1st round NIKALAYUK Uladzislau 2003 M BLR
224 N 1st round HRGOVIC Milos 2003 M SRB
225 N 1st round KOVACS Marton 2003 M HUN
226 N 1st round ALSOWAIDI Faisal 2003 M QAT
227 N 1st round TOTH Bence 2002 M HUN
228 N 1st round BODO Peter 2005 M HUN
229 N 1st round NESIC Stefan 2004 M SRB
230 N 1st round BUDAHAZY Ambrus 2005 M HUN Torekves (HUN)
231 N 1st round SOSA SMATRALA Claudio 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
231 N 1st round LISOVYI Bohdan 2003 M UKR
231 N 1st round MARIN Stefan 2004 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
234 N 1st round GEMES Adam 2005 M HUN
235 N 1st round KRAUTSOU Viachaslau 2003 M BLR
236 N 1st round TABAJDI Zsombor 2004 M HUN BHSE (HUN)
236 N 1st round GRUFIK Michal 2003 M CZE
238 N 1st round PEJIC Luka 2002 M CRO MK Inter (CRO)
238 N 1st round TOTH Zsombor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
240 N 1st round BURCEA Radu 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
240 N 1st round LIUTYI Taras 2003 M UKR
242 N 1st round LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
242 N 1st round AYDIN Ege 2002 M TUR Karesi SK (TUR)
244 N 1st round VID Attila 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
244 N 1st round YANKOVYCH Mykyta 2003 M UKR KIEW (UKR)
244 N 1st round GEIGER Iasonas 2002 M GRE
247 N 1st round STOE Ionut 2004 M ROU
248 N 1st round HORVATH Kean 2005 M HUN
248 N 1st round ARDEBILI Emad Seyed 2003 M SLO SS Tabor (SLO)
248 N 1st round OULD BRAHAM Mehdi Danyl 2004 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
251 N 1st round MECGER Ivan 2004 M UKR
251 N 1st round FELLAH Dani-Adem 2005 M ALG GUEBWILLER (FRA)
251 N 1st round CIGANEK Jan 2004 M CZE Serm Ostrava (CZE)
251 N 1st round TARASOV Fedor 2003 M ISR Beer Sheva (ISR)
255 N 1st round AIGLE Kristof 2003 M HUN
255 N 1st round MAJERLE Vitan 2003 M SLO
257 N 1st round MOCANU Radu 2002 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
258 N 1st round KOSMAC Filip 1900 M SLO SS Tabor (SLO)
F 1st round RUSKI Mateja 2002 M SRB MK Vojvodina (SRB)
F 1st round BEZUGLYI Ivan 2003 M UKR KIEW (UKR)