Back to list

Results

15. European Championships 2022
EST Tallinn
May 27, 2022 - May 31, 2022

Sabre Women's U23 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
3 N CLAPIER Faustine 2001 F FRA
3 N ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
5 N MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
6 N JIJIEISHVILI Lika 1999 F GEO FC Tbilisi (GEO)
7 N CORTEYN Jolien 2001 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
8 N SUZANNE Coline 1999 F FRA ORLEANS CE (FRA)
9 N GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
10 N BATTAI Sugar Katinka 2003 F HUN Debrecen (HUN)
11 N ARPINO Giulia 1999 F ITA
12 N PEREZ ZURUTUZA Ainhoa 2001 F ESP SAMA-M (ESP)
13 N ROTILI Claudia 2000 F ITA
14 N CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
15 N FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
16 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
17 N POUPINET Anne 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
18 N MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
19 N CORTEYN Saartje 2000 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
20 N KESZEI Kira 2003 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
21 N VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
22 N KUVAEVA Alexandra 2007 F GEO
23 N SKONIECZNA Daria 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
24 N GIRARDIN Cyrielle 2003 F FRA GISORS 3A (FRA)
25 N GALLARDO Itziar 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
26 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
27 N BALDO Zoe Marie 2001 F CRO MK Spada (CRO)
28 N LUTEA Tania 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
29 N DI CARLO Alessia 2001 F ITA
30 N OKINE Marta 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
31 N HERNANDEZ Elena 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
32 N HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
33 N SPIESZ Anna 2005 F HUN VASAS Budapest (HUN)
34 N NEIKOVA Emma 2005 F BUL
35 N MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
36 N HNIDASHEVA Valeriia 2000 F UKR Cherkasy (UKR)
37 N CHARKVIANI Tamari 2002 F GEO FC Kutaisi (GEO)
38 N GOLOVKINA Sofia 2005 F UKR
39 N 1st round GIOVANNELLI Vally 2001 F ITA
40 N 1st round ATANASOVA Kalina 2006 F BUL
41 N 1st round BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
42 N 1st round ZAWODNIAK Malgorzata 2000 F POL KKSz Konin (POL)
43 N 1st round OSSIPOVA Darja 2004 F EST SBSK Draakon (EST)
44 N 1st round GOGUA Salome 2004 F GEO
44 N 1st round KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
46 N 1st round BRAY Jenna 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
47 N 1st round BABURINA Taissija 2006 F EST SBSK Draakon (EST)
48 N 1st round GUTSCHI Eva-Maria 2000 F AUT SU Wien 9 (AUT)
49 N 1st round SALMINEN Sara 2003 F FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
50 N 1st round CAMPOS Ana 2004 F POR