Back to list

Results

Black Sea Cup
RUS Sochi
November 3, 2018 - November 4, 2018

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
2 N DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
3 N ROMA Lorenzo 2000 M ITA
3 N SKEETE Kamar 2001 M USA
5 N PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
6 N HWANG Injun 1999 M KOR
7 N WALKER Christopher 2001 M USA
8 N CONTRERAS Alessandro 2000 M USA
9 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
10 N LEE Changsung 1999 M KOR
11 N HWANG Seungmin 1999 M KOR
12 N OSHESTOV Roman 1999 M RUS
13 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
14 N HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 N SARON Mitchell 2000 M USA
16 N FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC (HUN)
17 N KISIN Nikita 2003 M RUS
18 N SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
19 N PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
20 N TKACHEV Andrey 1999 M RUS
21 N SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
22 N MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
23 N TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
24 N RABB Krisztian 2001 M HUN Vasas (HUN)
25 N DOLEGIEWICZ Filip 2000 M USA
26 N BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
27 N PARK Sangwon 2000 M KOR
28 N URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC (HUN)
29 N EDWARDS James 2000 M GBR
30 N YUZHAKOV Oleg 2001 M RUS
31 N MALGIN Ilia 1999 M RUS
32 N BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
33 N VIDOVSZKY Robert 2001 M USA
34 N ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
35 N NERI Matteo 1999 M ITA
35 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
35 N LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
38 N MERKUSHKIN Alexander 1999 M RUS
39 N SOLOMON Daniel 2000 M USA
40 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
41 N HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
42 N SUGIMOTO Takahiro 2000 M JPN
43 N KURALBEKULY Bakdaulet 1999 M KAZ
44 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
45 N BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE (HUN)
46 N OYA Santa 2000 M JPN
47 N LINDER James 2002 M USA
48 N MATSUNAGA Kengo 1999 M JPN
49 N ZHAO Raymond 2001 M USA
50 N MULLENNIX Ethan 2000 M USA
50 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
52 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
53 N SVITICH Prokhor 2000 M RUS
54 N PRESNOV Nikita 2000 M RUS
55 N CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
55 N STONE Ben 1999 M USA
57 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
58 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
59 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
60 N PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
61 N LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
62 N GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE (HUN)
63 N NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
63 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
65 N GOLOSKOK Arseniy 1999 M RUS
66 N HUSTACHE Aime 2000 M FRA
67 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
68 N HORVATH Gergo 2002 M HUN Vasas (HUN)
69 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
70 N YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
71 N GALLO Michele 2001 M ITA
72 N WAKATSUKI Koya 1999 M JPN
73 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
74 N VOLODIN Makar 2001 M RUS
75 N CHAPLYGIN Alexander 1999 M RUS
76 N FACCIOLI Tommaso 1999 M ITA
76 N KALDYBEKULY Tolebi 1999 M KAZ
76 N REA Mattia 2001 M ITA
79 N SARKISSYAN Artyom 1999 M KAZ
80 N NO Nicholas 2000 M USA
81 N KAISER Balazs 2001 M HUN UTE (HUN)
82 N ALAMAWI Ahmad 2002 M JOR
83 N ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
84 N TAHLA Abdallah 2002 M JOR
85 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
86 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
87 N GLENADEL Duncan 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
88 N SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
89 N DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
90 N ASANO Hiroki 1999 M JPN
91 N RAZUMEEV Nikita 2000 M RUS
92 N 1st round RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
93 N 1st round LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
94 N 1st round SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
95 N 1st round HRYNKEVICH Mikita 2002 M BLR
96 N 1st round MARTIN-TOLEDANO Alonso 1999 M ESP CE-M (ESP)
97 N 1st round BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
98 N 1st round ALEKSEYCHUK Sergey 2002 M RUS
99 N 1st round STIGLIANO Stefano 1999 M ITA
100 N 1st round MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
101 N 1st round SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
102 N 1st round DOCAVO Antonio 1999 M ESP CEB-M (ESP)
102 N 1st round VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
104 N 1st round TARASEVICH Anton 2001 M BLR SCAF RB (BLR)
104 N 1st round MAGNUSSON Daniel Hugi 2001 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
106 N 1st round SEVOSTYANOV Stepan 2001 M KAZ
107 N 1st round NOMURA Ryo 1999 M JPN
108 N 1st round ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
109 N 1st round HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
109 N 1st round SPRINGER Colm 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
111 N 1st round CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
112 N 1st round YAMAMOTO Shintaro 1999 M JPN
113 N 1st round PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
114 N 1st round FLICK Karl Friedrich 1999 M AUT FC Villach (AUT)
114 N 1st round SOLER Pau 2001 M ESP EHB-B (ESP)
116 N 1st round RAHOZIN Saveli 2000 M BLR
117 N 1st round ALHARFIALBLAWI Osama 2002 M JOR
E 1st round JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)