Back to list

Results

2022 Deutsche Meisterschaft
GER Weinheim
May 14, 2022 - May 15, 2022

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
2 N BAARS Anna 2004 F GER PSV Stuttgart (GER)
3 N SEIFFERT Veranika 2006 F GER SC Berlin (GER)
3 N ARNELA Lucia 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
5 N DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER FG Schwerin (GER)
7 N VOGEL Greta 2002 F GER PSV Stuttgart (GER)
8 N RUSTLER Aline 2003 F GER PSV Stuttgart (GER)
9 N HÖFLER Marie 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
10 N RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
11 N SCHWANKE Virginia Angelina 2002 F GER VFL Pinneberg (GER)
12 N BALLE Jennifer 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
13 N EVERS Larissa 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 N BRAUN Annemarie 2005 F GER FC Moers (GER)
15 N ZONI Anna 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
16 N KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
17 N WITT Lara 2004 F GER PSV Stuttgart (GER)
18 N OYMANN Renee 2004 F GER FC Moers (GER)
19 N SCHNARR Sophia 2006 F GER TFC Hanau (GER)
20 N RICKEN Lisa 2002 F GER Dürener FC (GER)
21 N SCHALLER Cora Elisabeth 2003 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
22 N ZONI Lea 2006 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
23 N RUCK Sabina 2002 F GER FC Fürth (GER)
24 N SCHLÜTER Amelie 2004 F GER Darmstädter FC (GER)
25 N SEMPER Nelly 2004 F GER SC Berlin (GER)
26 N SCHMIDT Marie 2002 F GER TFC Hanau (GER)
27 N ENGLER Eva 2006 F GER FC Moers (GER)
28 N BERGER Julia 2005 F GER SC Berlin (GER)
29 N WETZLING Amelie 2004 F GER FC Moers (GER)
30 N TROPMANN Anastasia 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
31 N HERWIG Finja Malu 2007 F GER FSC Cottbus (GER)
32 N GRÜNERT Clara Luise 2005 F GER Hamburger FC (GER)
33 N STASCHEK Svenja 2002 F GER FS TG Würzburg (GER)
34 N HARTFELDER Nicole 2005 F GER FC Moers (GER)
35 N KUKLA Ann- Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)
36 N ÖTTL Lea 2003 F GER PSV Stuttgart (GER)
37 N MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
38 N BLESSING Laura 2003 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
39 N KLOCKHAUS Emily 2003 F GER DFC Düsseldorf (GER)
40 N BUSCHE Lena 2005 F GER TG Frankenthal (GER)
41 N HARTMANN Leonie 2003 F GER SC Berlin (GER)
42 N HÖPFL Amelie 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
43 N JAKOB Mia 2005 F GER PSV Stuttgart (GER)
44 N HASSINGER Liliane 2004 F GER FSC Cottbus (GER)
44 N SCHÄFER Nadine 2002 F GER Quernheimer FC (GER)
46 N CARSTENSEN Lina 2005 F GER TG Biberach (GER)
47 N ADRIAN Maria 2003 F GER Quernheimer FC (GER)
48 N HERWIG Merle 2008 F GER FSC Cottbus (GER)
49 N KANNENBERG Mia 2004 F GER FG Schwerin (GER)
50 N METZ Rike 2003 F GER TFC Hanau (GER)
51 N ROHNER Emilia 2006 F GER SC Berlin (GER)
52 N PERL Marie 2005 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
53 N WEMME Lina Elisabeth 2004 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
54 N WEYERMANN Freya 2007 F GER Dürener FC (GER)
55 N KIECKBUSCH Mirjam 2003 F GER PSV Stuttgart (GER)
56 N SCHNARR Pia 2005 F GER TFC Hanau (GER)
57 N BENEDIX Martha 2006 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
58 N ZIEPEL Clarissa 2003 F GER Dresdener FC (GER)
59 N BAUER Fenja 2005 F GER TG Hanau (GER)
60 N BEST Marlene 2003 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
61 N VÖLKER Linn Marie 2007 F GER FC Moers (GER)
62 N BAAS Svenja 2007 F GER TFC Hanau (GER)
63 N RATZ Victoria 2004 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
64 N SIBILLA Hannah 2003 F GER Dresdener FC (GER)
65 N SCHMELZER Cora 2005 F GER Eintracht Hildesheim (GER)
66 N SELMAYR Sarah 2006 F GER TV Feldkirchen (GER)
67 N UMLAUF Mara Anneke 2007 F GER PSV Stuttgart (GER)
68 N KRAFT Maja 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
69 N 1st round HUBOLD Pia 2006 F GER FSC Jena (GER)
70 N 1st round WICHMANN Elisabeth 2005 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
71 N 1st round MARKMANN Franziska 2004 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
72 N 1st round POPOV Maria 2005 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
73 N 1st round BOHNEN Cara 2003 F GER CTG Koblenz (GER)
74 N 1st round RODE Marie-Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)
75 N 1st round MAHUTKA Malin Ava 2007 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
76 N 1st round MALETZ Alina 2005 F GER TV Lahr (GER)
77 N 1st round KIEßLING Sophia 2002 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
78 N 1st round PALADINI Giuliana 2007 F GER TV Haueneberstein (GER)
79 N 1st round BARENTHIEN Luisa 2004 F GER TV Haueneberstein (GER)
80 N 1st round HÖNNGER Isabelle Salome 2003 F GER FSC Jena (GER)
81 N 1st round IVO Johanna 2004 F GER CTG Koblenz (GER)
82 N 1st round RIDDER Cordula 2003 F GER Dürener FC (GER)
82 N 1st round FELLMANN Emelie 2007 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
84 N 1st round LOBE MANGA Laetitia 2007 F GER TG Dörnigheim (GER)
85 N 1st round METZ Thea 2006 F GER TFC Hanau (GER)
86 N 1st round FRANKE Lena Inken 2006 F GER TV Haueneberstein (GER)
87 N 1st round RIDDER Alrun 2005 F GER Dürener FC (GER)
88 N 1st round DRAHEIM Matilda 2003 F GER TG Hanau (GER)
89 N 1st round KRAUSE Frida 2005 F GER FC Rothenbaum (GER)
90 N 1st round SIEVERT Nike 2004 F GER SV Alfeld (GER)
90 N 1st round BEUGEL Svenja 2004 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
0 F HOLLAND-CUNZ Luca Sarah 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
0 F FIEDLER Jasmin 2004 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
0 F BUCHWALD Lisbeth 2006 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)