Back to list

Results

Leon Paul Cup
GBR London
October 13, 2018 - October 13, 2018

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
2 N MINUTO Martino 1988 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
3 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
3 N GUERRA Filippo 1993 M ITA
5 N KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
6 N FUJINO Daiki 1987 M JPN
7 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
8 N NISTA Lorenzo 1993 M ITA
9 N COOK Keith 1981 M GBR
10 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
11 N AWAJI Suguru 1989 M JPN
12 N PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
12 N SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
14 N ROSOWSKY Husayn 1991 M GBR Academy (GBR)
15 N BROSNAN James 1994 M IRL Salle Paul Fencing Club (GBR)
16 N BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
17 N FUNAMOTO Seishiro 1993 M JPN
18 N NOGUCHI Ryohei 1996 M JPN
19 N BROWN Stephen 1996 M IRL
20 N BABAOGLU Tevfik Burak 1993 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
21 N VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
22 N DE GREEF Stef 1998 M BEL
23 N PERELMANN Mark 1994 M ISR TSG Weinheim (GER)
24 N MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
25 N LEE Yat Long 2000 M HKG
26 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
27 N GRIDELLI Alessandro 1997 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
28 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
29 N LISZKAI Tamas 1995 M HUN BHSE (HUN)
30 N KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
31 N MATYAS Balint 1994 M HUN Torekves (HUN)
32 N GOMBOS Tom 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
33 N OISHI Riki 1994 M JPN
34 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
35 N HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
36 N BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
37 N LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
38 N SAMANDI Mohamed 1986 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
39 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
40 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
41 N FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
42 N MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
43 N PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
44 N OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
45 N TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
46 N WATKINS Aidan 2000 M GBR
47 N ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
48 N DOUGLAS Jack 1997 M GBR Wallace Academy (GBR)
49 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
50 N LORENZON Tommaso 2001 M ITA
51 N RIDSDALE Ethan 1996 M GBR Cardiff (GBR)
52 N BARWELL Peter 1991 M GBR
53 N CRIPWELL Phillip 1996 M IRL
54 N QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
55 N PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
56 N OWAIDA Ali 2000 M QAT
57 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
58 N VALETTI Luca 2000 M RSA Blues Cape Town (RSA)
59 N PFANN Florens 1995 M GER OFC Bonn (GER)
59 N LONSDALE William 2002 M GBR
61 N MOLLARD Christopher 1990 M GBR
62 N SADIQ Hussain 1994 M GBR Academy (GBR)
63 N MOORE Robert 1993 M POR
64 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
65 N RAI Rajan 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
66 N MCGLONE Theo 2001 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
67 N HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
68 N SUHA Adam 2001 M HUN Terezvaros (HUN)
69 N WILLIAMS Robert 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
70 N PORFY Tamas 1987 M HUN
71 N PRICE William 1998 M GBR
71 N ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
73 N LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
74 N OSSYRA Matthias 1986 M GER FC Leipzig (GER)
75 N DI FRANCESCO Hugo 1996 M GBR Academy (GBR)
76 N USICCO Leonardo 2000 M ITA
77 N MARROQUIN Diego 1999 M MEX
78 N WOOLLARD Jonathan 1992 M GBR Heriot Watt University F (GBR)
79 N STANDEN David 1991 M GBR
80 N JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
81 N LOPEZ GOMEZ Jose Miguel 1999 M ESP CEH-H (ESP)
82 N WILLIAMS Jay 2001 M GBR
83 N BENCZE Attila 1998 M HUN BHSE (HUN)
84 N LIVINGSTONE Patrick 1980 M JAM
85 N ROUSSEL Solal 2001 M MON
85 N SHEPHERD Benjamin 1996 M GBR
87 N BURN Joshua 1995 M GBR
88 N CHU Kai Yiu 1995 M HKG
89 N BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
90 N 1st round ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
91 N 1st round LIM Alex 1986 M CAN
92 N 1st round MONNET Sebastian 1999 M GBR Salle Boston (GBR)
93 N 1st round DEVITT Ronnie 1997 M GBR Cyrano FC (GBR)
94 N 1st round PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
95 N 1st round ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
96 N 1st round AUSTIN Kiron 1999 M GBR
97 N 1st round YEUNG Kwan On Samuel 1996 M HKG
97 N 1st round ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
99 N 1st round AREZZO Massimo 1999 M ITA
99 N 1st round KIM Minsung 1989 M KOR
101 N 1st round SUDDERICK Felix 1998 M GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
102 N 1st round LEWIS Celyn 1998 M GBR Cardiff (GBR)
103 N 1st round GROSVENOR Owen 1998 M GBR
104 N 1st round BILLING Matthew 1989 M GBR
105 N 1st round SYKES Lachlan 1985 M IRL
106 N 1st round TAN Gerald Jia Rui 2002 M SGP ABF Singapore (SGP)
107 N 1st round CANDIOLO Federico Alejandro 1975 M BER
108 N 1st round COWLEY Matthew 1995 M GBR
F 1st round CORLETT Thomas 1994 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
F 1st round PANAGIOTOPOULOS Apostolos 1990 M GRE ATHINAIKI LESHI (GRE)
F 1st round STEZAKER Benjamin 2000 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
F 1st round YUN Lok 1995 M GBR