Back to list

Results

22. World Championships Veterans 2018
ITA Livorno
October 8, 2018 - October 14, 2018

Epee Men's V60 Individual B History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FISCHER Volker 1950 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N DRAGONETTI Walter 1957 M USA
3 N RINGEISSEN Francois 1951 M FRA ST GRATIEN (FRA)
3 N ROMANELLI Carlo 1955 M ITA
5 N DI MATTEO Roberto 1956 M ITA
6 N BARVESTAD Peter 1956 M SWE KFK Kalmar (SWE)
7 N IMREH Laszlo 1953 M HUN
8 N VAN ERVEN Spencer 1958 M NED SC Amsterdam (NED)
9 N STOCK Jean 1955 M BEL
10 N MALLETT Neal 1957 M GBR
11 N BLIEMEGGER Klaus 1956 M AUT WAT Wieden (AUT)
12 N GAUDRY Francois 1950 M FRA NEVERS CE (FRA)
13 N PIANCA Giuliano 1954 M ITA VS BOLOGNA (ITA)
14 N WIKSTRÖM Ulf 1958 M SWE KFK Kalmar (SWE)
15 N MARINOV Svetoslav 1955 M BUL
16 N SZCZESNY Jacek 1956 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
17 N TAYLOR Daryl 1952 M USA
18 N CHARTIER Francois 1958 M FRA GRENOBLE PAR (FRA)
19 N JINDRA Jan 1956 M CZE
20 N VAN TIL Bert 1957 M NED SC Amsterdam (NED)
21 N DOROSHENKO Andrei 1958 M LAT
22 N RANES Evan 1958 M USA
23 N YAMADA Junji 1956 M JPN
24 N SANADA Yuji 1957 M JPN
25 N ZAYTSEV Alexander 1957 M RUS
26 N KERNOHAN Hugh Deans 1958 M GBR
27 N GERBER Frank-Helge 1957 M GER TK Hannover (GER)
28 N BEEKHUIZEN Gerrit 1949 M NED KMSV (NED)
29 N PETHES Janos 1949 M GER
30 N SARKISOV Artem 1957 M GEO
31 N RYNES Frantisek 1950 M CZE
32 N HORVATH Gabor 1955 M HUN
33 N BADE Jan 1955 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
34 N PAYNE Graham 1954 M NZL
35 N VAN HEERDE George 1958 M NED
36 N ALDANA Raul 1958 M VEN
37 N OSVATH Peter 1953 M AUS
38 N ZAGORULKO Alexandr 1958 M RUS
39 N VAN DYKE Frank 1958 M USA
40 N POSNOV Alexander 1952 M RUS
41 N POLIKARPOV Olexiy 1954 M UKR
42 N ENGSTRÖM Urban 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
43 N HALMOS Andras 1957 M HUN
43 N MULLER Paul 1954 M SUI SEG Geneve (SUI)
45 N PORA Valentin 1956 M ITA
46 N CHENG On Ki Angel 1958 M HKG
47 N NECKOVIC Vladan 1955 M SRB MK Silni (SRB)
48 N KLUGE Rainer 1958 M GER Darmstädter FC (GER)
49 N SUZUKI Roy 1957 M CAN
50 N JÄNISCH Wolfram 1957 M GER TG Schwenningen (GER)
51 N CHELL Matthew 1958 M GBR
52 N DÄHLER Walter 1949 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
53 N ALLTON Malcolm 1953 M GBR
54 N BALLARD Mark 1953 M CAN
55 N SVOBODA Ivo 1957 M CZE
56 N NOEL Jean louis 1952 M FRA LAGNY MARNE (FRA)
57 N MEISTER Matthias 1954 M SUI AFZ Zürich (SUI)
58 N KUCERA Jan 1949 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
59 N WEINBERGER Wilhelm 1950 M AUT FUW Wien (AUT)
60 N SCHULZ Andrew 1952 M CAN
61 N ROCHE GARCIA Chali 1951 M PUR
62 N ROSSI Pier Luigi 1958 M BUR CACHAN (FRA)
63 N KOLLAR Gabriel 1952 M SVK
64 N HINOSHITA Kenichi 1951 M JPN
65 N KÄYHTY Juha 1954 M FIN Saimaan Säilät (FIN)
66 N YAMAZAKI Yutaka 1953 M JPN
67 N SANTITEVAGUL Suttipong 1949 M THA
68 N MLYNARCIK Peter 1957 M SVK
69 N POWELL Joseph Victor 1949 M CAN
70 N TREANOR Donald 1958 M BER
71 N MCCARRON David 1958 M IRL Trekanten Viborg (DEN)
72 N LYNCH Patrick 1950 M IRL
73 N SENDON Pedro Bernardo 1953 M ARG
74 N YAN Rongyao 1956 M CHN
75 N LUBY Ludovit 1958 M SVK
F 1st round FALLWICKL Armin 1956 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
F 1st round TSANG Hon Kin Albert 1951 M HKG