Back to list

Results

Großes Münchner Kindl
GER München
December 18, 2021 - December 18, 2021

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KAHL Alexander 1993 M GER TG Hanau (GER)
2 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
3 N BRAUN Marius 1989 M GER KTF Luitpold München (GER)
3 N RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
5 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
7 N SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
8 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
9 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
11 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
12 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FUM Mödling (AUT)
13 N ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
14 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
15 N KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
16 N DIESTELKAMP Niklas 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
17 N VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
18 N ETTELT Maximilian 1995 M AUT FUM Mödling (AUT)
20 N STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München (GER)
21 N VELLA Rosario 1998 M GER CTG Koblenz (GER)
22 N RASTEGAR Rastin Linus 1999 M AUT Dynamo Wien (AUT)
23 N SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
24 N KAIN Martin 1999 M AUT FUK Krems (AUT)
25 N FROHWEIN Moritz 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
26 N DÖRFER Laurenz 2004 M GER TG Münster (GER)
27 N HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
28 N FRITSCHE Jan 2001 M GER MTV München (GER)
29 N ULFERTS KILPATRICK Nye 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
30 N HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
31 N OLBRICH Justus 1998 M GER MTV München (GER)
32 N HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
33 N POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FUM Mödling (AUT)
34 N LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TG Münster (GER)
35 N SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
36 N BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT SU Wien 9 (AUT)
37 N BRAUN Noah 2002 M GER TG Münster (GER)
38 N CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
39 N LENSCHOW Nick-Malte 2002 M GER FC Moers (GER)
40 N ASK Henri 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
41 N FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
42 N SCHWALB Keno 1995 M GER Walddörfer SV (GER)
43 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
44 N LENK Hendrik Dion 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
45 N WALTER Lennard 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 N SPIELMANN Richard 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
47 N FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
48 N GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim (GER)
49 N DROEGE Oliver 1994 M GER MTV München (GER)
50 N TJARKS Lasse 1977 M GER TSG Weinheim (GER)
51 N KOLLER Korbinian 2001 M GER KTF Luitpold München (GER)
52 N FRÖHLICH Moritz 2003 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
53 N WAGNER Vincent 2004 M GER PSV Stuttgart (GER)
54 N MEIER Bernhard 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
55 N KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
56 N SCHIEBEL Paul 2002 M AUT UFC Wien (AUT)
57 N AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
58 N HÖFLER Julius 2006 M GER TSG Weinheim (GER)
59 N MEIER Richard 2001 M GER FS TG Würzburg (GER)
60 N VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
61 N EBERT Tillmann 2005 M GER TV Markkleeberg (GER)
62 N PEARCE Martin 2003 M GER MTV München (GER)
63 N MACHETANZ Jasper 2003 M GER Dresdener FC (GER)
64 N MUSCHE Paul 2002 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
65 N KRUMSTROH Sönke 1998 M GER Walddörfer SV (GER)
66 N MICHEL Fabian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
67 N PLANCKH Niklas 2001 M AUT FUM Mödling (AUT)
68 N SEE Benedikt 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
69 N GOLLNICK Noah 2000 M GER Eintracht Hildesheim (GER)
70 N KUTSYI Leon 2001 M GER PSV Stuttgart (GER)
71 N HAMPO Ole 2001 M GER TV Markkleeberg (GER)
72 N 1st round NEEB Jakob 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
73 N 1st round EHRICH Marlon 2002 M GER SC Berlin (GER)
74 N 1st round KLAUS Felix 2001 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
75 N 1st round SCHWANNINGER Timi 1999 M GER CTG Koblenz (GER)
76 N 1st round SCHNEIDER David 2004 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
77 N 1st round RÖMER Daniel 1982 M GER MTV München (GER)
78 N 1st round WASCHIPKY Oskar 1997 M GER FG Rotation Berlin (GER)
79 N 1st round ALYOKHIN Fyodor 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
80 N 1st round MELITA Andrej 1978 M GER FC Gröbenzell (GER)
81 N 1st round ACKERMANN Leonardo 2000 M GER MTV München (GER)
82 N 1st round VON UXKULL-GYLLENBAND Jan 1996 M GER CTG Koblenz (GER)
83 N 1st round MAINKA Stefan 1981 M GER KTF Luitpold München (GER)
83 N 1st round MEYER Lennard 2001 M GER Walddörfer SV (GER)
85 N 1st round ALTENRIEDER Simon 2004 M GER MTV München (GER)
86 N 1st round BAEDEKER Tobias 2000 M GER TV Schwabach (GER)
87 N 1st round STOFFL Frank 1964 M GER TG Landshut (GER)
88 N 1st round ZYLKA Henryk 1955 M GER TG Landshut (GER)
89 N 1st round KOLAR Simon 1989 M CZE